MCGSMedicare Group

🇶🇦 QSE
4.97
QAR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
54/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
26/100
Dalio Risk ?
73/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Graham ?
QAR5.3
Makul
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
71/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (71/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 1 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte QAR41M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+116.3 arttı (QAR19M → QAR41M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+116.3 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %32.0. Her 100QAR satıştan 32QAR kâr kalıyor.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+99.9 arttı (QAR23M → QAR45M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 14.1. Makul değerleme aralığında.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-31.2 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%23.9
VaR 95% ?
%2.58
daily max loss
VaR 99% ?
%3.61
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.34
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%27.9
14.01.2026 → 14.10.2026
Skewness ?
0.24
Parametrik%2.58
Historik%2.32
Cornish-Fisher%2.41
Return Distribution
Valuation
Potential?
-9.2%
ROIC ?
4.0%
DCF Value ?
2.10
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+116.3 artarak 41.1M QAR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+116.3
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (128.6M QAR)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+2.3)
Brüt kâr marjı: %30.2
Brüt marj değişimi: %-1.8 puan
Net kâr marjı yüksek: %32.0
FAVÖK çeyreklik %+99.9 büyüdü (45.1M QAR)
FAVÖK marjı güçlü: %35.1
Toplam borç: 135.7M QAR
Net borç: 88.7M QAR
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.13x
Cari oran: 1.09x — yeterli likidite
Nakit %-27.0 azaldı → 47.1M QAR
İşletme nakit akışı pozitif: 48.1M QAR
Serbest nakit akışı pozitif: 31.3M QAR
ROE düşük: %4.0
ROA: %3.0
Toplam varlıklar: 1.4B QAR (%-1.7)
Özkaynak: 1.0B QAR (%-1.4)
İşletme kârı pozitif: 5.3M QAR
Faiz karşılama oranı güçlü: 328.6x (Faiz: 137,395 QAR)
Ödenmiş sermaye: 281.4M QAR
Net işletme sermayesi pozitif: 13.9M QAR
İşletme sermayesi değişimi: %-71.3
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-15.5 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 5.88 QAR
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %12
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %32.0
Net kâr marjı %32.0 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +16.8 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %9.6
ROE %9.6 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %35.1
FAVÖK marjı %35.1 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %30.2
Hasılat başına brüt kâr %30.2. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %12.7
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %12.7'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 14.1x Sector: 14.6x
F/K 14.1x — sektör medyanına (14.6x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 1.36x Sector: 1.34x
PD/DD 1.36x — sektör medyanının (1.34x) %1 üzerinde.
EV/EBITDA 13.0x Sector: 10.2x
EV/EBITDA 13.0x — sektör medyanının (10.2x) %28 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 1.09x
Cari oran 1.09x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 1.2x
Net Borç/EBITDA 1.2x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.13x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 205.4x
Faiz karşılama 205.4x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+2.3
Hasılat yıllık %2.3 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+116.3
Net kâr yıllık %116.3 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 30.0M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 19.0M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
54/100
Orta düzey sağlamlık (54/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-9.2%
Eksi %9.2 beklenen değer (4.46) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 5.55 | PD/DD hedefi: 4.98 | EV/EBITDA hedefi: 3.85 | DCF hedefi: 2.10
Damodaran Değerleme
26/100
Düşük Damodaran skoru (26/100). ROIC (%4.0) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
73/100
Düşük borç riski (73/100). Faiz karşılama oranı 205.4x — güçlü. Borç/EBITDA 1.2x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 91/100 | Borç Servis: 77/100 | Kalite: 84/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%4.0
ROIC (%4.0) sermaye maliyetinin (13.8%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %13.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
2.10
DCF (2.10) güncel fiyatın %57.3 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 4.91
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
QAR5.3
Graham içsel değer: QAR5.3. Makul
Makul
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
14.1x vs 14.6x
Sektör medyanının %3 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.36x vs 1.34x
Sektörden %1 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
13.0x vs 10.2x
Sektörden %28 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%4.0 vs %13.8 WACC
ROIC 9.8 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%19.4 vs %22.3 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %19.4
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (4.97), TRAMA-99 çizgisinin %15.5 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Price:: 4.97
TRAMA: 5.88
Difference: %-15.5
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
MCGS — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.