MCCSMannai Corporation

🇶🇦 QSE
4.95
QAR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
64/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
62/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
52/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
QAR5.7
Makul
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
48/100
Lothien Sağlamlık: Orta (48/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 2 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte QAR60M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-10.7). İstikrarlı seyir.
Yüksek Borçluluk
Net borç/özkaynak oranı 1.86x. Yüksek kaldıraç risk taşır, faiz yükü ağır olabilir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (QAR1.9B) kârın %3161'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Düşüşü
FAVÖK çeyreklik %-57.1 düştü. Operasyonel performans zayıflıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 8.7. Makul değerleme aralığında.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%32.0
VaR 95% ?
%3.32
daily max loss
VaR 99% ?
%4.70
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.42
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%22.8
17.02.2026 → 02.04.2026
Skewness ?
1.73
Parametrik%3.32
Historik%2.46
Cornish-Fisher%1.91
Return Distribution
Valuation
Potential?
-0.4%
DCF Value ?
5.38
Debt Cycle?
Geç Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-10.7 düşerek 60.0M QAR oldu
Yıllık net kâr %-10.7 geriledi
Hasılat çeyreklik %+10.2 büyüdü (1.4B QAR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+10.2)
Brüt kâr marjı düşük: %16.4
Net kâr marjı düşük: %4.2
FAVÖK çeyreklik %-57.1 düştü (92.6M QAR)
FAVÖK marjı düşük: %6.5
Toplam borç: 2.8B QAR
Net borç hasılatın üzerinde: 2.1B QAR
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 2.39x
Cari oran: 1.01x — yeterli likidite
Nakit %+252.4 arttı → 621.8M QAR
İşletme nakit akışı pozitif: 761.5M QAR
Serbest nakit akışı pozitif: 1.9B QAR
ROE düşük: %5.2
ROA düşük: %1.0
Toplam varlıklar %-6.7 küçüldü → 6.3B QAR
Özkaynak: 1.2B QAR (%-2.3)
İşletme kârı pozitif: 109.9M QAR
İşletme kârı büyüme: %+36.4
Faiz karşılama oranı: 2.9x (Faiz: 31.4M QAR)
Ödenmiş sermaye: 456.2M QAR
Net işletme sermayesi pozitif: 38.4M QAR
İşletme sermayesi değişimi: %-83.1
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-0.3
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 4.96 QAR
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %64'i
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %4.2
Net kâr marjı %4.2 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -1.0 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %22.5
ROE %22.5 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %6.5
FAVÖK marjı %6.5 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %16.4
Hasılat başına brüt kâr %16.4. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %139.3
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %139.3'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 8.7x Sector: 12.7x
F/K 8.7x — sektör medyanının (12.7x) %32 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.97x Sector: 1.59x
PD/DD 1.97x — sektör medyanının (1.59x) %24 üzerinde.
EV/EBITDA 14.4x Sector: 8.7x
EV/EBITDA 14.4x — sektör medyanının (8.7x) %66 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 1.01x
Cari oran 1.01x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 9.0x
Net Borç/EBITDA 9.0x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 2.39x
Borç/Özkaynak 2.39x — yüksek kaldıraç. Borç döngüsü değişimlerine karşı hassas.
Faiz Karşılama Oranı 1.6x
Faiz karşılama 1.6x — sınırlı tampon. Kârlılık düşerse sıkışabilir.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+10.2
Hasılat yıllık %10.2 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-10.7
Net kâr yıllık %-10.7 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 67.2M). En zayıf çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 31.2M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
64/100
İyi sağlamlık (64/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
-0.4%
Eksi %0.4 beklenen değer (4.95) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 6.90 | PD/DD hedefi: 4.22 | EV/EBITDA hedefi: 2.99 | DCF hedefi: 5.38
Damodaran Değerleme
62/100
Orta Damodaran skoru (62/100). Değer yaratma kapasitesi sınırlı. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Orta
Dalio Risk Analizi
52/100
Orta düzey borç riski (52/100). Faiz karşılama oranı 1.6x — zayıf, kırılgan. Borç/EBITDA 9.0x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 45/100 | Kalite: 83/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
5.38
DCF (5.38) güncel fiyatla (%+8.2) yakın — adil değer bölgesinde.
Mevcut fiyat: 4.97
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
QAR5.7
Graham içsel değer: QAR5.7. Makul
Makul
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
8.7x vs 12.7x
Sektör medyanının %32 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.97x vs 1.59x
Sektörden %24 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
14.4x vs 8.7x
Sektörden %66 daha yüksek EV/EBITDA
Net Kâr Marjı (TTM)
%4.9 vs %5.8 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %4.9
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (4.95), TRAMA-99 çizgisi (4.96) ile yakın seviyede (%-0.3). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 4.95
TRAMA: 4.96
Difference: %-0.3
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
MCCS — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.