MASMasco Corporation

🇺🇸 US
Smart Money 49
72.87
USD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
73/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
75/100
Dalio Risk ?
74/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Graham ?
Veri Yetersiz
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
Active Metric?
3/4
Confidence?
74%
Lothien Robustness Summary
78/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (78/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 8 | Negatif: 2 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $318M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+49.3 arttı ($213M → $318M). Kısa vadede olumlu momentum.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-2.9 düştü. Şirket daralmada.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %35.8 → %43.6 (+7.8 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %16.0. Her 100$ satıştan 16$ kâr kalıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($453M) kârın %142'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+47.6 arttı ($317M → $468M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Lothien Sağlamlık Skoru: 73/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Özkaynak Eriyor
Özkaynak çeyreklik %-51.2 düştü. Zarar veya temettü ile sermaye eriyor.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%34.7
VaR 95% ?
%3.55
daily max loss
VaR 99% ?
%5.04
daily max loss
CVaR 95% ?
%4.33
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%24.7
10.02.2026 → 30.03.2026
Skewness ?
0.32
Parametrik%3.55
Historik%2.70
Cornish-Fisher%3.13
Return Distribution
Valuation
Potential?
+52.6%
ROIC ?
39.4%
DCF Value ?
152.40
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+49.3 artarak 318.0M USD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+17.8
Hasılat çeyreklik %+3.9 büyüdü (2.0B USD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%-2.9)
Brüt kâr marjı güçlü: %43.6
Brüt marj değişimi: %+7.8 puan
Net kâr marjı yüksek: %16.0
FAVÖK çeyreklik %+47.6 büyüdü (468.0M USD)
FAVÖK marjı: %23.5
Toplam borç: 3.5B USD
Net borç hasılatın üzerinde: 2.9B USD
Cari oran: 1.86x — yeterli likidite
Nakit %+41.2 arttı → 548.0M USD
İşletme nakit akışı pozitif: 496.0M USD
Serbest nakit akışı pozitif: 453.0M USD
ROA: %5.9
Toplam varlıklar: 5.4B USD (%+3.2)
Özkaynak %-51.2 azaldı → -366.0M USD
İşletme kârı pozitif: 471.0M USD
İşletme kârı büyüme: %+48.6
Faiz karşılama oranı güçlü: 16.7x (Faiz: 28.0M USD)
Ödenmiş sermaye: 197.2M USD
Net işletme sermayesi pozitif: 1.4B USD
İşletme sermayesi değişimi: %+14.6
CAPEX: 43.0M USD (Hasılatın %2.2'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+3.4
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 70.46 USD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %16.0
Net kâr marjı %16.0 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +4.9 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %-291.1
ROE %-291.1 — negatif özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %23.5
FAVÖK marjı %23.5 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %43.6
Hasılat başına brüt kâr %43.6. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %14.8
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %14.8'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 16.2x Sector: 26.5x
F/K 16.2x — sektör medyanının (26.5x) %39 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
EV/EBITDA 13.0x Sector: 15.8x
EV/EBITDA 13.0x — sektör medyanı (15.8x) ile uyumlu.
Indebtedness
Cari Oran 1.86x
Cari oran 1.86x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 2.6x
Net Borç/EBITDA 2.6x — yönetilebilir borç seviyesi.
Faiz Karşılama Oranı 13.0x
Faiz karşılama 13.0x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-2.9
Hasılat yıllık %-2.9 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+17.8
Net kâr yıllık %17.8 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 282.0M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 173.5M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
73/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (73/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+52.6%
Artı %52.6 beklenen değer (111.27) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %74.
Bileşenler: FK hedefi: 136.27 | EV/EBITDA hedefi: 88.81 | DCF hedefi: 152.40
Damodaran Değerleme
75/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (75/100). ROIC (%39.4) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
74/100
Düşük borç riski (74/100). Faiz karşılama oranı 13.0x — güçlü. Borç/EBITDA 2.6x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 67/100 | Borç Servis: 97/100 | Kalite: 97/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%39.4
ROIC (%39.4) sermaye maliyetini 30.7 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %8.7
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
152.40
DCF modeli 152.40 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %109.1 ucuz.
Mevcut fiyat: 72.89
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
—
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
16.2x vs 26.5x
Sektör medyanının %39 altında — ucuz
EV/EBITDA
13.0x vs 15.8x
Sektörden %18 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%39.4 vs %8.7 WACC
ROIC 30.7 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%11.6 vs %17.5 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %11.6
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (72.87), TRAMA-99 çizgisi (70.46) ile yakın seviyede (%+3.4). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 72.87
TRAMA: 70.46
Difference: %+3.4
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

MAS — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.