MALT

🇪🇺 Euronext
790.00
EUR
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
69/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
32/100
Dalio Risk ?
96/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
Graham ?
€1,114.5
Makul
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
72%
Сводка надежности Lothien
73/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (73/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 6 | Negatif: 0 | Nötr: 3
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte €11M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+64.0 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %30.7. Her 100€ satıştan 31€ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından €68M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 4.27x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Düşük Nakit Dönüşümü
FCF/Kâr oranı sadece %12. Kâr kâğıt üzerinde, nakte dönmüyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 8.8. Makul değerleme aralığında.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+17.8 artabilir (€11M → €13M).

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Orta
252 дней
Годовая волатильность ?
%22.0
VaR 95% ?
%2.32
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%3.26
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%3.21
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%19.4
27.02.2026 → 08.10.2026
Асимметрия ?
0.93
Parametrik%2.32
Historik%2.39
Cornish-Fisher%1.76
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+8.5%
ROIC ?
5.2%
Значение DCF ?
246.80
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2024/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (11.2M EUR, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+64.0
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (36.3M EUR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+9.8)
Brüt kâr marjı düşük: %13.9
Net kâr marjı yüksek: %30.7
FAVÖK yatay seyrede (12.9M EUR)
FAVÖK marjı güçlü: %35.6
Toplam borç: 1.6M EUR
Net nakit pozisyonunda: -68.1M EUR (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.01x
Cari oran güçlü: 4.27x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 69.7M EUR
İşletme nakit akışı pozitif: 4.0M EUR
Serbest nakit akışı pozitif: 1.4M EUR
ROE düşük: %3.7
ROA: %3.3
Toplam varlıklar: 341.1M EUR (%+0.0)
Özkaynak: 304.4M EUR (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 3.3M EUR
Faiz karşılama oranı güçlü: 25829.5x (Faiz: 500 EUR)
Ödenmiş sermaye: 495,984 EUR
Net işletme sermayesi pozitif: 90.6M EUR
CAPEX: 2.6M EUR (Hasılatın %7.1'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-5.8 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 838.88 EUR
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %30.7
Net kâr marjı %30.7 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %14.7
ROE %14.7 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %35.6
FAVÖK marjı %35.6 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %13.9
Hasılat başına brüt kâr %13.9. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %3.8
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %3.8'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Оценка
F/K Oranı 8.8x Сектор: 13.4x
F/K 8.8x — sektör medyanının (13.4x) %34 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.29x Сектор: 1.31x
PD/DD 1.29x — sektör medyanı (1.31x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 6.3x Сектор: 7.8x
EV/EBITDA 6.3x — sektör medyanı (7.8x) ile uyumlu.
Задолженность
Cari Oran 4.27x
Cari oran 4.27x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.0x
Net Borç/EBITDA 0.0x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.01x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 25829.5x
Faiz karşılama 25829.5x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+9.8
Hasılat yıllık %9.8 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+64.0
Net kâr yıllık %64.0 artmış (2024/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 9.0M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 7.3M).
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
69/100
İyi sağlamlık (69/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+8.5%
Artı %8.5 beklenen değer (856.92) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 1255.60 | PD/DD hedefi: 839.93 | EV/EBITDA hedefi: 987.69 | DCF hedefi: 246.80
Damodaran Değerleme
32/100
Düşük Damodaran skoru (32/100). ROIC (%5.2) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
96/100
Düşük borç riski (96/100). Faiz karşılama oranı 25829.5x — güçlü. Borç/EBITDA 0.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 100/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 81/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%5.2
ROIC (%5.2) sermaye maliyetinin (14.0%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %14.0
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
246.80
DCF (246.80) güncel fiyatın %68.8 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 790.00
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
€1,114.5
Graham değeri (€1,114.5) güncel fiyatın %41.1 üzerinde — değer yatırımı açısından cazip.
Makul
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
8.8x vs 13.4x
Sektör medyanının %34 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.29x vs 1.31x
Sektörden %2 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
6.3x vs 7.8x
Sektörden %20 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%5.2 vs %14.0 WACC
ROIC 8.8 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%30.7 vs %35.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %30.7
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (790.00), TRAMA-99 çizgisinin %5.8 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Цена:: 790.00
TRAMA: 838.88
Разница: %-5.8
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
MALT — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.