MALT

🇪🇺 Euronext
790.00
EUR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
69/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
32/100
Dalio Risk ?
96/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
Graham ?
€1,114.5
Makul
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
73/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (73/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 6 | Negatif: 0 | Nötr: 3
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte €11M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+64.0 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %30.7. Her 100€ satıştan 31€ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından €68M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 4.27x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Düşük Nakit Dönüşümü
FCF/Kâr oranı sadece %12. Kâr kâğıt üzerinde, nakte dönmüyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 8.8. Makul değerleme aralığında.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+17.8 artabilir (€11M → €13M).

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%22.0
VaR 95% ?
%2.32
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%3.26
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.21
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%19.4
27.02.2026 → 08.10.2026
الانحراف ?
0.93
Parametrik%2.32
Historik%2.39
Cornish-Fisher%1.76
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+8.5%
ROIC ?
5.2%
قيمة DCF ?
246.80
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2024/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (11.2M EUR, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+64.0
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (36.3M EUR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+9.8)
Brüt kâr marjı düşük: %13.9
Net kâr marjı yüksek: %30.7
FAVÖK yatay seyrede (12.9M EUR)
FAVÖK marjı güçlü: %35.6
Toplam borç: 1.6M EUR
Net nakit pozisyonunda: -68.1M EUR (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.01x
Cari oran güçlü: 4.27x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 69.7M EUR
İşletme nakit akışı pozitif: 4.0M EUR
Serbest nakit akışı pozitif: 1.4M EUR
ROE düşük: %3.7
ROA: %3.3
Toplam varlıklar: 341.1M EUR (%+0.0)
Özkaynak: 304.4M EUR (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 3.3M EUR
Faiz karşılama oranı güçlü: 25829.5x (Faiz: 500 EUR)
Ödenmiş sermaye: 495,984 EUR
Net işletme sermayesi pozitif: 90.6M EUR
CAPEX: 2.6M EUR (Hasılatın %7.1'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-5.8 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 838.88 EUR
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %30.7
Net kâr marjı %30.7 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %14.7
ROE %14.7 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %35.6
FAVÖK marjı %35.6 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %13.9
Hasılat başına brüt kâr %13.9. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %3.8
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %3.8'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 8.8x القطاع: 13.4x
F/K 8.8x — sektör medyanının (13.4x) %34 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.29x القطاع: 1.31x
PD/DD 1.29x — sektör medyanı (1.31x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 6.3x القطاع: 7.8x
EV/EBITDA 6.3x — sektör medyanı (7.8x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 4.27x
Cari oran 4.27x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.0x
Net Borç/EBITDA 0.0x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.01x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 25829.5x
Faiz karşılama 25829.5x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+9.8
Hasılat yıllık %9.8 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+64.0
Net kâr yıllık %64.0 artmış (2024/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 9.0M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 7.3M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
69/100
İyi sağlamlık (69/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+8.5%
Artı %8.5 beklenen değer (856.92) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 1255.60 | PD/DD hedefi: 839.93 | EV/EBITDA hedefi: 987.69 | DCF hedefi: 246.80
Damodaran Değerleme
32/100
Düşük Damodaran skoru (32/100). ROIC (%5.2) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
96/100
Düşük borç riski (96/100). Faiz karşılama oranı 25829.5x — güçlü. Borç/EBITDA 0.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 100/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 81/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%5.2
ROIC (%5.2) sermaye maliyetinin (14.0%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %14.0
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
246.80
DCF (246.80) güncel fiyatın %68.8 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 790.00
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
€1,114.5
Graham değeri (€1,114.5) güncel fiyatın %41.1 üzerinde — değer yatırımı açısından cazip.
Makul
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
8.8x vs 13.4x
Sektör medyanının %34 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.29x vs 1.31x
Sektörden %2 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
6.3x vs 7.8x
Sektörden %20 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%5.2 vs %14.0 WACC
ROIC 8.8 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%30.7 vs %35.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %30.7
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (790.00), TRAMA-99 çizgisinin %5.8 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 790.00
TRAMA: 838.88
الفرق: %-5.8
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
MALT — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.