LVHKLevenhuk, Inc.

🇷🇺 MOEX
21.00
RUB
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
51/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
26/100
Dalio Risk ?
68/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
brüt kâr, önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
₽22.8
Makul
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
66/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (66/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 1 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₽19M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+173.4 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-12.3 düştü. Şirket daralmada.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.17x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (₽59M) kârın %302'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 14.3. Makul değerleme aralığında.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+28.9 artabilir (₽19M → ₽25M).

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%44.6
VaR 95% ?
%4.63
daily max loss
VaR 99% ?
%6.55
daily max loss
CVaR 95% ?
%5.80
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%45.3
03.04.2026 → 17.07.2026
Skewness ?
1.96
Parametrik%4.63
Historik%3.72
Cornish-Fisher%1.99
Return Distribution
Valuation
Potential?
-15.7%
ROIC ?
10.0%
DCF Value ?
9.16
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2022/12
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (19.4M RUB, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+173.4
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (312.0M RUB)
Yıllık hasılat daraldı (%-12.3)
Net kâr marjı: %6.2
FAVÖK yatay seyrede (31.8M RUB)
FAVÖK marjı düşük: %10.2
Toplam borç: 286.4M RUB
Net borç: 217.5M RUB
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.34x
Cari oran güçlü: 2.17x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 68.9M RUB
İşletme nakit akışı pozitif: 68.4M RUB
Serbest nakit akışı pozitif: 58.7M RUB
ROE düşük: %2.3
ROA düşük: %1.1
Toplam varlıklar: 1.7B RUB (%+0.0)
Özkaynak: 834.8M RUB (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 32.8M RUB
Faiz karşılama oranı: 3.3x (Faiz: 9.6M RUB)
Ödenmiş sermaye: 52.9M RUB
Net işletme sermayesi pozitif: 741.3M RUB
CAPEX: 9.6M RUB (Hasılatın %3.1'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-2.0
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 21.43 RUB
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %79'i
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %6.2
Net kâr marjı %6.2 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %9.3
ROE %9.3 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %10.2
FAVÖK marjı %10.2 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %18.8
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %18.8'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 14.3x Sector: 10.1x
F/K 14.3x — sektör medyanının (10.1x) %41 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 1.33x Sector: 1.81x
PD/DD 1.33x — sektör medyanı (1.81x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 10.5x Sector: 4.9x
EV/EBITDA 10.5x — sektör medyanının (4.9x) %113 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 2.17x
Cari oran 2.17x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 2.3x
Net Borç/EBITDA 2.3x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.34x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 3.3x
Faiz karşılama 3.3x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-12.3
Hasılat yıllık %-12.3 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+173.4
Net kâr yıllık %173.4 artmış (2022/12) — olağanüstü kâr büyümesi.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
51/100
Orta düzey sağlamlık (51/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-15.7%
Eksi %15.7 beklenen değer (17.71) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 15.95 | PD/DD hedefi: 29.40 | EV/EBITDA hedefi: 9.86 | DCF hedefi: 9.16
Damodaran Değerleme
26/100
Düşük Damodaran skoru (26/100). ROIC (%10.0) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
68/100
Orta düzey borç riski (68/100). Faiz karşılama oranı 3.3x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 2.3x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 82/100 | Borç Servis: 83/100 | Kalite: 77/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%10.0
ROIC (%10.0) sermaye maliyetinin (40.2%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %40.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
9.16
DCF (9.16) güncel fiyatın %56.4 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 21.00
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış. Not: brüt kâr, önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Güçlü
Graham İçsel Değer
₽22.8
Graham içsel değer: ₽22.8. Makul
Makul
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
14.3x vs 10.1x
Sektör medyanının %41 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
1.33x vs 1.81x
Sektörden %26 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
10.5x vs 4.9x
Sektörden %113 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%10.0 vs %40.2 WACC
ROIC 30.2 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%6.2 vs %10.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %6.2
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (21.00), TRAMA-99 çizgisi (21.43) ile yakın seviyede (%-2.0). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 21.00
TRAMA: 21.43
Difference: %-2.0
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
LVHK — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.