LUC

NORDIC
0.99
EUR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
53/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
31/100
Dalio Risk ?
47/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
€0.2
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
67%
Lothien Robustness Summary
50/100
Lothien Sağlamlık: Orta (50/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 7 | Negatif: 6 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte €14M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+206.8 arttı (-€13M → €14M). Kısa vadede olumlu momentum.
3 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 3 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+88.3 arttı (€19M → €37M). Talep güçlü.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-6.0 düştü. Şirket daralmada.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %-25.1 → %52.0 (+77.0 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %37.9. Her 100€ satıştan 38€ kâr kalıyor.
Güçlü Likidite
Cari oran 9.89x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+310.6 arttı (-€11M → €23M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 100.0. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 54.8. Pahalı değerleme.
Düşük ROE
ROE: %3.6. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-60.5 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Çok Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%55.5
VaR 95% ?
%5.81
daily max loss
VaR 99% ?
%8.19
daily max loss
CVaR 95% ?
%6.12
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%50.5
24.02.2026 → 16.10.2026
Skewness ?
3.88
Parametrik%5.81
Historik%4.40
Cornish-Fisher%-1.59
Return Distribution
Valuation
Potential?
+20.2%
ROIC ?
2.0%
DCF Value ?
0.07
Debt Cycle?
Daralma
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+206.8 artarak 13.9M EUR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+24.0
Hasılat çeyreklik %+88.3 büyüdü (36.7M EUR)
Yıllık hasılat daraldı (%-6.0)
Brüt kâr marjı güçlü: %52.0
Brüt marj değişimi: %+77.0 puan
Net kâr marjı yüksek: %37.9
FAVÖK çeyreklik %+310.6 büyüdü (22.5M EUR)
FAVÖK marjı güçlü: %61.5
Toplam borç: 345.3M EUR
Net borç hasılatın üzerinde: 196.3M EUR
Borç/Özkaynak oranı: 0.91x
Cari oran güçlü: 9.89x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 149.0M EUR
İşletme nakit akışı pozitif: 4.9M EUR
Serbest nakit akışı pozitif: 4.9M EUR
ROE düşük: %3.7
ROA düşük: %1.6
Toplam varlıklar: 889.9M EUR (%+3.1)
Özkaynak: 377.8M EUR (%+4.6)
İşletme kârı pozitif: 15.3M EUR
İşletme kârı büyüme: %+269.4
Faiz karşılama oranı: 2.3x (Faiz: 9.8M EUR)
Ödenmiş sermaye: 1.5B EUR
Net işletme sermayesi pozitif: 267.3M EUR
Fiyat TRAMA-99 altında: %-24.3 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 1.31 EUR
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %37.9
Net kâr marjı %37.9 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +104.8 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %3.6
ROE %3.6 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %61.5
FAVÖK marjı %61.5 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %52.0
Hasılat başına brüt kâr %52.0. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-62.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-62.4'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Valuation
F/K Oranı 100.0x Sector: 82.2x
F/K 100.0x — sektör medyanının (82.2x) %22 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 3.91x Sector: 9.66x
PD/DD 3.91x — sektör medyanının (9.66x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 54.8x Sector: 93.4x
EV/EBITDA 54.8x — sektör medyanının (93.4x) %41 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Indebtedness
Cari Oran 9.89x
Cari oran 9.89x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 11.3x
Net Borç/EBITDA 11.3x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 0.91x
Borç/Özkaynak 0.91x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 1.2x
Faiz karşılama 1.2x — kritik seviye. Faiz ödemelerinde zorluk riski var.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-6.0
Hasılat yıllık %-6.0 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+24.0
Net kâr yıllık %24.0 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
53/100
Orta düzey sağlamlık (53/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
+20.2%
Artı %20.2 beklenen değer (1.19) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %67.
Bileşenler: FK hedefi: 0.66 | PD/DD hedefi: 2.48 | EV/EBITDA hedefi: 1.69 | DCF hedefi: 0.25
Damodaran Değerleme
31/100
Düşük Damodaran skoru (31/100). ROIC (%2.0) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
47/100
Yüksek borç riski (47/100). Faiz karşılama oranı 1.2x — zayıf, kırılgan. Borç/EBITDA 11.3x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 35/100 | Borç Servis: 64/100 | Kalite: 47/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%2.0
ROIC (%2.0) sermaye maliyetinin (11.2%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %11.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.07
DCF (0.07) güncel fiyatın %93.4 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 0.99
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
€0.2
Güncel fiyat Graham değerinin %79.8 üzerinde (€0.2) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
100.0x vs 82.2x
Sektör medyanının %22 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
3.91x vs 9.66x
Sektörden %60 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
54.8x vs 93.4x
Sektörden %41 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%2.0 vs %11.2 WACC
ROIC 9.2 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%9.9 vs %23.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %9.9
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (0.99), TRAMA-99 çizgisinin %24.3 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Price:: 0.99
TRAMA: 1.31
Difference: %-24.3
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
LUC — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.