LSNGPublic Joint stock company Rosseti Lenenergo

🇷🇺 MOEX
14.01
RUB
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
69/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
28/100
Dalio Risk ?
78/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
Graham ?
₽33.5
Ucuz
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
63/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (63/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 1 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₽5.0B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %18.3. Her 100₽ satıştan 18₽ kâr kalıyor.
Likidite Riski
Cari oran 0.62x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 6.0. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.65. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 2.7. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%35.7
VaR 95% ?
%3.67
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%5.20
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.93
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%38.4
13.05.2026 → 26.06.2026
الانحراف ?
0.41
Parametrik%3.67
Historik%3.39
Cornish-Fisher%3.23
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+52.4%
ROIC ?
16.0%
قيمة DCF ?
4.52
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2023/12
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (5.0B RUB, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%+0.1)
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (27.2B RUB)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+14.3)
Brüt kâr marjı güçlü: %61.7
Net kâr marjı yüksek: %18.3
FAVÖK yatay seyrede (11.3B RUB)
FAVÖK marjı güçlü: %41.4
Toplam borç: 26.7B RUB
Net borç: 3.5B RUB
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.15x
Cari oran < 1: 0.62x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 23.2B RUB
İşletme nakit akışı pozitif: 12.4B RUB
Serbest nakit akışı pozitif: 3.1B RUB
ROE düşük: %2.7
ROA düşük: %1.9
Toplam varlıklar: 267.9B RUB (%+0.0)
Özkaynak: 183.5B RUB (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 9.1B RUB
Faiz karşılama oranı güçlü: 20.4x (Faiz: 551.7M RUB)
Ödenmiş sermaye: 8.6B RUB
Net işletme sermayesi negatif: -21.3B RUB — kısa vadeli baskı
Yoğun yatırım dönemi: CAPEX/Hasılat %34.1 (9.3B RUB)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-1.4
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 14.21 RUB
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %13
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %18.3
Net kâr marjı %18.3 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %10.8
ROE %10.8 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %41.4
FAVÖK marjı %41.4 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %61.7
Hasılat başına brüt kâr %61.7. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %11.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %11.4'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 6.0x القطاع: 10.1x
F/K 6.0x — sektör medyanının (10.1x) %41 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.65x القطاع: 1.81x
PD/DD 0.65x — sektör medyanının (1.81x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 2.7x القطاع: 4.9x
EV/EBITDA 2.7x — sektör medyanının (4.9x) %44 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 0.62x
Cari oran 0.62x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 0.6x
Net Borç/EBITDA 0.6x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.15x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 20.4x
Faiz karşılama 20.4x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+14.3
Hasılat yıllık %14.3 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+0.1
Net kâr yıllık %0.1 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 5.0B). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 4.4B).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
69/100
İyi sağlamlık (69/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+52.4%
Artı %52.4 beklenen değer (21.35) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 23.56 | PD/DD hedefi: 39.86 | EV/EBITDA hedefi: 25.07 | DCF hedefi: 4.52
Damodaran Değerleme
28/100
Düşük Damodaran skoru (28/100). ROIC (%16.0) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
78/100
Düşük borç riski (78/100). Faiz karşılama oranı 20.4x — güçlü. Borç/EBITDA 0.6x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 94/100 | Borç Servis: 66/100 | Kalite: 90/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%16.0
ROIC (%16.0) sermaye maliyetinin (37.5%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %37.5
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
4.52
DCF (4.52) güncel fiyatın %67.7 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 14.01
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
₽33.5
Graham içsel değer: ₽33.5. Ucuz
Ucuz
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
6.0x vs 10.1x
Sektör medyanının %41 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.65x vs 1.81x
Sektörden %64 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
2.7x vs 4.9x
Sektörden %44 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%16.0 vs %37.5 WACC
ROIC 21.5 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%18.3 vs %41.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %18.3
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (14.01), TRAMA-99 çizgisi (14.21) ile yakın seviyede (%-1.4). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 14.01
TRAMA: 14.21
الفرق: %-1.4
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
LSNG — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.