LILi Auto Inc.

🇪🇺 Euronext
35.66
EUR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
83/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
75/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
57/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Graham ?
€57.7
Ucuz
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
84/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (84/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 10 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte €1.4B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+320.7 arttı (€325M → €1.4B). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+320.7 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+346.5 arttı (€392M → €1.7B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+346.5 arttı. Şirket büyüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %78.1. Her 100€ satıştan 78€ kâr kalıyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 0.80x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Likidite Riski
Cari oran 0.30x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (€3.3B) kârın %240'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+140.1 arttı (€480M → €1.2B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 3.8. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Lothien Sağlamlık Skoru: 83/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-67.4 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Düşük
252 days
Annual Volatility ?
%16.9
VaR 95% ?
%1.71
daily max loss
VaR 99% ?
%2.44
daily max loss
CVaR 95% ?
%2.41
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%13.9
06.08.2026 → 02.10.2026
Skewness ?
-0.03
Parametrik%1.71
Historik%1.85
Cornish-Fisher%1.70
Return Distribution
Valuation
Potential?
+62.5%
DCF Value ?
110.91
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Yıllık net kâr büyümesi %+320.7
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+346.5)
Brüt kâr marjı güçlü: %77.9
Net kâr marjı yüksek: %78.1
FAVÖK marjı güçlü: %65.8
Toplam borç: 8.0B EUR
Net borç hasılatın üzerinde: 7.6B EUR
Borç/Özkaynak oranı: 0.84x
Cari oran < 1: 0.30x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 355.0M EUR
İşletme nakit akışı pozitif: 1.0B EUR
Serbest nakit akışı pozitif: 3.3B EUR
ROE: %14.4
ROA: %6.1
Ödenmiş sermaye: 286.8M EUR
Net işletme sermayesi negatif: -2.0B EUR — kısa vadeli baskı
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-1.9
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 36.34 EUR
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %4
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %78.1
Net kâr marjı %78.1 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre -4.8 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %21.5
ROE %21.5 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %65.8
FAVÖK marjı %65.8 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %77.9
Hasılat başına brüt kâr %77.9. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %133.1
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %133.1'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 3.8x Sector: 10.6x
F/K 3.8x — sektör medyanının (10.6x) %64 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.08x Sector: 1.41x
PD/DD 1.08x — sektör medyanı (1.41x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 6.9x Sector: 4.3x
EV/EBITDA 6.9x — sektör medyanının (4.3x) %58 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 0.30x
Cari oran 0.30x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 3.1x
Net Borç/EBITDA 3.1x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 0.84x
Borç/Özkaynak 0.84x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 16.1x
Faiz karşılama 16.1x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+346.5
Hasılat yıllık %346.5 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+320.7
Net kâr yıllık %320.7 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 655.2M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 299.6M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
83/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (83/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+62.5%
Artı %62.5 beklenen değer (57.94) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 91.36 | PD/DD hedefi: 48.65 | EV/EBITDA hedefi: 22.53 | DCF hedefi: 106.98
Damodaran Değerleme
75/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (75/100). ROIC sermaye maliyetini karşılıyor, şirket değer yaratıyor. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
57/100
Orta düzey borç riski (57/100). Faiz karşılama oranı 16.1x — güçlü. Borç/EBITDA 3.1x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 58/100 | Kalite: 89/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
110.91
DCF modeli 110.91 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %211.0 ucuz.
Mevcut fiyat: 35.66
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
€57.7
Graham değeri (€57.7) güncel fiyatın %61.8 üzerinde — değer yatırımı açısından cazip.
Ucuz
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
3.8x vs 10.6x
Sektör medyanının %64 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.08x vs 1.41x
Sektörden %23 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
6.9x vs 4.3x
Sektörden %58 daha yüksek EV/EBITDA
Net Kâr Marjı (TTM)
%80.1 vs %88.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %80.1
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (35.66), TRAMA-99 çizgisi (36.34) ile yakın seviyede (%-1.9). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 35.66
TRAMA: 36.34
Difference: %-1.9
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
LI — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.