KHCKraft Heinz

🇺🇸 US
Smart Money 41
23.68
USD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
67/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
67/100
Dalio Risk ?
47/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
Negatif HBK
Şirket zarar ediyor (HBK = -2.8634 TL) — Graham formülü pozitif kâr gerektirir
مقياس نشط?
3/4
ثقة?
69%
ملخص متانة لوذيان
41/100
Lothien Sağlamlık: Zayıf (41/100)
Olumsuz göstergeler ağır basıyor. Finansal yapıda zayıflıklar mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 6 | Nötr: 1
Net Zarar
Son çeyrekte -$5.5B zarar açıklandı. Yatırımcı dikkatli olmalı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-784.2 geriledi ($798M → -$5.5B). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+30.2 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-1.4 düştü. Şirket daralmada.
Brüt Marj Daraldı
Brüt kâr marjı %36.7 → %32.4 (-4.3 puan). Maliyet baskısı veya rekabet artıyor.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.77. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Negatif ROE
ROE: %-8.7. Şirket özsermayesini eritiyor.
Mevsimsel Etki
Çeyreklik düşüş (%-784.2) ama yıllık bazda artış (%+30.2). Bu muhtemelen mevsimsel bir düşüş.
Özkaynak Eriyor
Özkaynak çeyreklik %-14.1 düştü. Zarar veya temettü ile sermaye eriyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+86.3 artabilir (-$5.5B → -$749M).

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%26.6
VaR 95% ?
%2.77
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%3.91
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.71
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%20.9
29.07.2026 → 05.10.2026
الانحراف ?
-0.15
Parametrik%2.77
Historik%2.95
Cornish-Fisher%2.82
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+108.9%
ROIC ?
6.9%
قيمة DCF ?
101.56
دورة الديون?
Daralma
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-784.2 düşerek -5.5B USD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+30.2
Hasılat çeyreklik %+3.6 büyüdü (6.3B USD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%-1.4)
Brüt kâr marjı: %32.4
Brüt marj değişimi: %-4.3 puan
Net kâr marjı negatif: %-87.2 — zarar ediyor
FAVÖK çeyreklik %-20.7 düştü (1.2B USD)
FAVÖK marjı: %18.9
Toplam borç %-10.1 azaldı → 19.0B USD
Net borç hasılatın üzerinde: 16.6B USD
Borç/Özkaynak oranı: 0.53x
Cari oran: 1.06x — yeterli likidite
Nakit %-26.9 azaldı → 2.4B USD
İşletme nakit akışı pozitif: 1.1B USD
Serbest nakit akışı pozitif: 893.0M USD
ROE negatif: %-15.2 — zarar var
ROA düşük: %-7.5
Toplam varlıklar %-10.9 küçüldü → 73.1B USD
Özkaynak %-14.1 azaldı → 36.0B USD
İşletme kârı pozitif: 921.0M USD
Ödenmiş sermaye: 1.2B USD
Net işletme sermayesi pozitif: 535.0M USD
İşletme sermayesi değişimi: %-69.3
CAPEX: 189.0M USD (Hasılatın %3.0'i)
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-3.8
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 24.60 USD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %13
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %-87.2
Net kâr marjı %-87.2 — zarar dönemi. Bir önceki çeyreğe göre -100.4 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %-8.7
ROE %-8.7 — negatif özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %18.9
FAVÖK marjı %18.9 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %32.4
Hasılat başına brüt kâr %32.4. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %15.3
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %15.3'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
PD/DD Oranı 0.77x القطاع: 3.78x
PD/DD 0.77x — sektör medyanının (3.78x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 8.3x القطاع: 15.1x
EV/EBITDA 8.3x — sektör medyanının (15.1x) %45 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 1.06x
Cari oran 1.06x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 3.6x
Net Borç/EBITDA 3.6x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 0.53x
Borç/Özkaynak 0.53x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 5.6x
Faiz karşılama 5.6x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-1.4
Hasılat yıllık %-1.4 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+30.2
Zarar %30.2 azaldı — iyileşme devam ediyor.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 1.4B). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr -4.4B).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
67/100
İyi sağlamlık (67/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+108.9%
Artı %108.9 beklenen değer (48.95) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %69.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 70.29 | EV/EBITDA hedefi: 42.63 | DCF hedefi: 70.29
Damodaran Değerleme
67/100
Orta Damodaran skoru (67/100). ROIC (%6.9) – WACC (%6.9) farkı -0.0 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
47/100
Yüksek borç riski (47/100). Faiz karşılama oranı 5.6x — güçlü. Borç/EBITDA 3.6x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 62/100 | Borç Servis: 74/100 | Kalite: 44/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%6.9
ROIC (%6.9) sermaye maliyetinin (6.9%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %6.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
101.56
DCF modeli 101.56 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %333.4 ucuz.
Mevcut fiyat: 23.43
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Zayıf
Graham İçsel Değer
—
Şirket zarar ediyor (HBK = -2.8634 TL) — Graham formülü pozitif kâr gerektirir
⚖️ مقارنة القطاع
PD/DD Oranı
0.77x vs 3.78x
Sektörden %80 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
8.3x vs 15.1x
Sektörden %45 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%6.9 vs %6.9 WACC
ROIC 0.0 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%-13.6 vs %21.5 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %-13.6
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (23.68), TRAMA-99 çizgisi (24.60) ile yakın seviyede (%-3.8). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 23.68
TRAMA: 24.60
الفرق: %-3.8
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

KHC — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.