INCYIncyte

🇺🇸 US
Smart Money 47
113.07
USD
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
88/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
79/100
Dalio Risk ?
99/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
$75.5
Pahalı
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
75%
Сводка надежности Lothien
100/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (100/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 12 | Negatif: 0 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $586M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+93.1 arttı ($303M → $586M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+44.6 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+31.5 arttı ($1.3B → $1.7B). Talep güçlü.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %35.0. Her 100$ satıştan 35$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından $3.9B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 4.59x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($495M) kârın %85'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+111.6 arttı ($368M → $779M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 14.2. Makul değerleme aralığında.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %26.9. Sermaye verimli kullanılıyor.
Lothien Sağlamlık Skoru: 88/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Orta
252 дней
Годовая волатильность ?
%33.4
VaR 95% ?
%3.34
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%4.78
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%4.07
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%18.3
07.01.2026 → 27.03.2026
Асимметрия ?
0.56
Parametrik%3.34
Historik%2.68
Cornish-Fisher%2.86
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+72.7%
ROIC ?
59.7%
Значение DCF ?
231.02
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+93.1 artarak 585.6M USD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+44.6
Hasılat çeyreklik %+31.5 büyüdü (1.7B USD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+37.7)
Brüt kâr marjı güçlü: %93.7
Brüt marj değişimi: %+1.9 puan
Net kâr marjı yüksek: %35.0
FAVÖK çeyreklik %+111.6 büyüdü (778.6M USD)
FAVÖK marjı güçlü: %46.5
Toplam borç: 38.3M USD
Net nakit pozisyonunda: -3.9B USD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.01x
Cari oran güçlü: 4.59x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %+15.1 arttı → 4.0B USD
İşletme nakit akışı pozitif: 507.7M USD
Serbest nakit akışı pozitif: 495.2M USD
ROE: %9.2
ROA: %7.4
Toplam varlıklar %+7.3 büyüdü → 7.9B USD
Özkaynak %+12.8 arttı → 6.3B USD
İşletme kârı pozitif: 700.4M USD
İşletme kârı büyüme: %+116.1
Faiz karşılama oranı güçlü: 1337.8x (Faiz: 582,000 USD)
Ödenmiş sermaye: 201.0M USD
Net işletme sermayesi pozitif: 4.7B USD
İşletme sermayesi değişimi: %+18.0
CAPEX: 12.4M USD (Hasılatın %0.7'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+8.3 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 104.42 USD
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %35.0
Net kâr marjı %35.0 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +11.1 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %26.9
ROE %26.9 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %46.5
FAVÖK marjı %46.5 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %93.7
Hasılat başına brüt kâr %93.7. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %32.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %32.5'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Оценка
F/K Oranı 14.2x Сектор: 31.8x
F/K 14.2x — sektör medyanının (31.8x) %55 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 3.60x Сектор: 4.51x
PD/DD 3.60x — sektör medyanı (4.51x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 9.1x Сектор: 17.5x
EV/EBITDA 9.1x — sektör medyanının (17.5x) %48 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Задолженность
Cari Oran 4.59x
Cari oran 4.59x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.0x
Net Borç/EBITDA 0.0x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.01x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 889.4x
Faiz karşılama 889.4x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+37.7
Hasılat yıllık %37.7 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+44.6
Net kâr yıllık %44.6 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q3 (Tem-Eyl)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 265.3M). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 182.0M).
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
88/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (88/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+72.7%
Artı %72.7 beklenen değer (194.58) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 277.33 | PD/DD hedefi: 153.93 | EV/EBITDA hedefi: 216.00 | DCF hedefi: 231.02
Damodaran Değerleme
79/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (79/100). ROIC (%59.7) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
99/100
Düşük borç riski (99/100). Faiz karşılama oranı 889.4x — güçlü. Borç/EBITDA 0.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 100/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 96/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%59.7
ROIC (%59.7) sermaye maliyetini 50.5 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %9.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
231.02
DCF modeli 231.02 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %105.1 ucuz.
Mevcut fiyat: 112.66
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış. Not: önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Güçlü
Graham İçsel Değer
$75.5
Güncel fiyat Graham değerinin %33.0 üzerinde ($75.5) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
14.2x vs 31.8x
Sektör medyanının %55 altında — ucuz
PD/DD Oranı
3.60x vs 4.51x
Sektörden %20 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
9.1x vs 17.5x
Sektörden %48 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%59.7 vs %9.2 WACC
ROIC 50.5 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%27.7 vs %35.5 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %27.7
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (113.07), TRAMA-99 çizgisinin %8.3 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Цена:: 113.07
TRAMA: 104.42
Разница: %+8.3
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

INCY — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.