INCYIncyte

🇺🇸 US
Smart Money 47
113.07
USD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
88/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
79/100
Dalio Risk ?
99/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
$75.5
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
100/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (100/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 12 | Negatif: 0 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $586M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+93.1 arttı ($303M → $586M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+44.6 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+31.5 arttı ($1.3B → $1.7B). Talep güçlü.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %35.0. Her 100$ satıştan 35$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından $3.9B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 4.59x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($495M) kârın %85'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+111.6 arttı ($368M → $779M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 14.2. Makul değerleme aralığında.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %26.9. Sermaye verimli kullanılıyor.
Lothien Sağlamlık Skoru: 88/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%33.4
VaR 95% ?
%3.34
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%4.78
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.07
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%18.3
07.01.2026 → 27.03.2026
الانحراف ?
0.56
Parametrik%3.34
Historik%2.68
Cornish-Fisher%2.86
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+72.7%
ROIC ?
59.7%
قيمة DCF ?
231.02
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+93.1 artarak 585.6M USD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+44.6
Hasılat çeyreklik %+31.5 büyüdü (1.7B USD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+37.7)
Brüt kâr marjı güçlü: %93.7
Brüt marj değişimi: %+1.9 puan
Net kâr marjı yüksek: %35.0
FAVÖK çeyreklik %+111.6 büyüdü (778.6M USD)
FAVÖK marjı güçlü: %46.5
Toplam borç: 38.3M USD
Net nakit pozisyonunda: -3.9B USD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.01x
Cari oran güçlü: 4.59x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %+15.1 arttı → 4.0B USD
İşletme nakit akışı pozitif: 507.7M USD
Serbest nakit akışı pozitif: 495.2M USD
ROE: %9.2
ROA: %7.4
Toplam varlıklar %+7.3 büyüdü → 7.9B USD
Özkaynak %+12.8 arttı → 6.3B USD
İşletme kârı pozitif: 700.4M USD
İşletme kârı büyüme: %+116.1
Faiz karşılama oranı güçlü: 1337.8x (Faiz: 582,000 USD)
Ödenmiş sermaye: 201.0M USD
Net işletme sermayesi pozitif: 4.7B USD
İşletme sermayesi değişimi: %+18.0
CAPEX: 12.4M USD (Hasılatın %0.7'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+8.3 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 104.42 USD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %35.0
Net kâr marjı %35.0 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +11.1 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %26.9
ROE %26.9 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %46.5
FAVÖK marjı %46.5 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %93.7
Hasılat başına brüt kâr %93.7. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %32.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %32.5'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 14.2x القطاع: 31.8x
F/K 14.2x — sektör medyanının (31.8x) %55 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 3.60x القطاع: 4.51x
PD/DD 3.60x — sektör medyanı (4.51x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 9.1x القطاع: 17.5x
EV/EBITDA 9.1x — sektör medyanının (17.5x) %48 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 4.59x
Cari oran 4.59x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.0x
Net Borç/EBITDA 0.0x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.01x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 889.4x
Faiz karşılama 889.4x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+37.7
Hasılat yıllık %37.7 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+44.6
Net kâr yıllık %44.6 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q3 (Tem-Eyl)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 265.3M). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 182.0M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
88/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (88/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+72.7%
Artı %72.7 beklenen değer (194.58) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 277.33 | PD/DD hedefi: 153.93 | EV/EBITDA hedefi: 216.00 | DCF hedefi: 231.02
Damodaran Değerleme
79/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (79/100). ROIC (%59.7) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
99/100
Düşük borç riski (99/100). Faiz karşılama oranı 889.4x — güçlü. Borç/EBITDA 0.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 100/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 96/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%59.7
ROIC (%59.7) sermaye maliyetini 50.5 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %9.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
231.02
DCF modeli 231.02 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %105.1 ucuz.
Mevcut fiyat: 112.66
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış. Not: önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Güçlü
Graham İçsel Değer
$75.5
Güncel fiyat Graham değerinin %33.0 üzerinde ($75.5) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
14.2x vs 31.8x
Sektör medyanının %55 altında — ucuz
PD/DD Oranı
3.60x vs 4.51x
Sektörden %20 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
9.1x vs 17.5x
Sektörden %48 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%59.7 vs %9.2 WACC
ROIC 50.5 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%27.7 vs %35.5 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %27.7
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (113.07), TRAMA-99 çizgisinin %8.3 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
السعر:: 113.07
TRAMA: 104.42
الفرق: %+8.3
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

INCY — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.