HYPE3Hypera S.A.

🇧🇷 Brezilya Borsası
25.60
BRL
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
72/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
49/100
Dalio Risk ?
63/100
Piotroski ?
8/9
Güçlü
Graham ?
R$33.8
Makul
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
80/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (80/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 6 | Negatif: 0 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte R$490M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+41.1 arttı (R$347M → R$490M). Kısa vadede olumlu momentum.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %21.0. Her 100R$ satıştan 21R$ kâr kalıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (R$687M) kârın %140'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 10.2. Makul değerleme aralığında.
Lothien Sağlamlık Skoru: 72/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%32.0
VaR 95% ?
%3.22
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%4.60
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.58
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%27.1
04.12.2025 → 23.07.2026
الانحراف ?
-0.57
Parametrik%3.22
Historik%2.94
Cornish-Fisher%3.39
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+34.3%
ROIC ?
12.1%
قيمة DCF ?
28.49
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+41.1 artarak 490.2M BRL oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+14.9
Hasılat çeyreklik %+15.8 büyüdü (2.3B BRL)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+8.5)
Brüt kâr marjı güçlü: %61.8
Brüt marj değişimi: %+1.8 puan
Net kâr marjı yüksek: %21.0
FAVÖK çeyreklik %+22.6 büyüdü (787.8M BRL)
FAVÖK marjı güçlü: %33.7
Toplam borç %-13.1 azaldı → 7.5B BRL
Net borç hasılatın üzerinde: 5.9B BRL
Borç/Özkaynak oranı: 0.52x
Cari oran: 1.86x — yeterli likidite
Nakit %-31.7 azaldı → 1.6B BRL
İşletme nakit akışı pozitif: 819.2M BRL
Serbest nakit akışı pozitif: 687.5M BRL
ROE düşük: %3.4
ROA düşük: %1.9
Toplam varlıklar: 25.4B BRL (%-2.5)
Özkaynak: 14.4B BRL (%+2.2)
İşletme kârı pozitif: 673.5M BRL
İşletme kârı büyüme: %+33.1
Faiz karşılama oranı güçlü: 132.5x (Faiz: 5.9M BRL)
Ödenmiş sermaye: 704.0M BRL
Net işletme sermayesi pozitif: 2.7B BRL
İşletme sermayesi değişimi: %-16.3
CAPEX: 131.7M BRL (Hasılatın %5.6'i)
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+6.8 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 23.96 BRL
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %21.0
Net kâr marjı %21.0 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +3.8 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %12.2
ROE %12.2 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %33.7
FAVÖK marjı %33.7 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %61.8
Hasılat başına brüt kâr %61.8. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %20.7
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %20.7'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 10.2x القطاع: 16.7x
F/K 10.2x — sektör medyanının (16.7x) %39 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.23x القطاع: 2.50x
PD/DD 1.23x — sektör medyanının (2.50x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 7.9x القطاع: 7.4x
EV/EBITDA 7.9x — sektör medyanının (7.4x) %7 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 1.86x
Cari oran 1.86x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 2.5x
Net Borç/EBITDA 2.5x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.52x
Borç/Özkaynak 0.52x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 6.7x
Faiz karşılama 6.7x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+8.5
Hasılat yıllık %8.5 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+14.9
Net kâr yıllık %14.9 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 458.5M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 103.7M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
72/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (72/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+34.3%
Artı %34.3 beklenen değer (33.96) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 41.78 | PD/DD hedefi: 52.86 | EV/EBITDA hedefi: 23.58 | DCF hedefi: 28.49
Damodaran Değerleme
49/100
Düşük Damodaran skoru (49/100). ROIC (%12.1) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Orta
Dalio Risk Analizi
63/100
Orta düzey borç riski (63/100). Faiz karşılama oranı 6.7x — güçlü. Borç/EBITDA 2.5x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 62/100 | Borç Servis: 96/100 | Kalite: 79/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%12.1
ROIC (%12.1) sermaye maliyetinin (14.5%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %14.5
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
28.49
DCF (28.49) güncel fiyatla (%+12.7) yakın — adil değer bölgesinde.
Mevcut fiyat: 25.28
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
8/9
Güçlü Piotroski F-Score (8/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
R$33.8
Graham içsel değer: R$33.8. Makul
Makul
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
10.2x vs 16.7x
Sektör medyanının %39 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.23x vs 2.50x
Sektörden %51 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
7.9x vs 7.4x
Sektörden %7 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%12.1 vs %14.5 WACC
ROIC 2.3 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%19.6 vs %34.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %19.6
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (25.60), TRAMA-99 çizgisinin %6.8 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
السعر:: 25.60
TRAMA: 23.96
الفرق: %+6.8
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
HYPE3 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.