HINDALCOHindalco Industries Limited

🇮🇳 Hindistan Borsası
908.00
INR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
67/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
54/100
Dalio Risk ?
59/100
Piotroski ?
1/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Cari oran verisi eksik (C6); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8); dönen varlık verisi eksik → devir hızı hesaplanamadı (C9)
Graham ?
Veri Yetersiz
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
79/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (79/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 6 | Negatif: 1 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₹70.1B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+170.0 arttı (₹26.0B → ₹70.1B). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+75.1 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %30.4 → %33.9 (+3.5 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+130.6 arttı (₹44.9B → ₹103.6B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 12.4. Makul değerleme aralığında.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-17.9 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%28.9
VaR 95% ?
%2.91
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%4.15
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.15
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%23.2
27.05.2026 → 12.10.2026
الانحراف ?
-0.49
Parametrik%2.91
Historik%3.08
Cornish-Fisher%3.14
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+70.2%
ROIC ?
10.8%
قيمة DCF ?
2,140.09
دورة الديون?
Geç Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+170.0 artarak 70.1B INR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+75.1
Hasılat çeyreklik %+8.6 büyüdü (848.2B INR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+32.1)
Brüt kâr marjı: %33.9
Brüt marj değişimi: %+3.5 puan
Net kâr marjı: %8.3
FAVÖK çeyreklik %+130.6 büyüdü (103.6B INR)
FAVÖK marjı: %12.2
İşletme kârı pozitif: 116.3B INR
İşletme kârı büyüme: %+49.1
Faiz karşılama oranı güçlü: 10.7x (Faiz: 9.7B INR)
Ödenmiş sermaye: 2.2B INR
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-10.3 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 1012.19 INR
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %8.3
Net kâr marjı %8.3 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +4.9 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %12.1
ROE %12.1 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %12.2
FAVÖK marjı %12.2 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %33.9
Hasılat başına brüt kâr %33.9. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
التقييم
F/K Oranı 12.4x القطاع: 20.8x
F/K 12.4x — sektör medyanının (20.8x) %40 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.49x القطاع: 3.59x
PD/DD 1.49x — sektör medyanının (3.59x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 11.2x القطاع: 13.7x
EV/EBITDA 11.2x — sektör medyanı (13.7x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 1.21x
Cari oran 1.21x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 3.8x
Net Borç/EBITDA 3.8x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 0.73x
Borç/Özkaynak 0.73x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 7.0x
Faiz karşılama 7.0x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+32.1
Hasılat yıllık %32.1 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+75.1
Net kâr yıllık %75.1 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
67/100
İyi sağlamlık (67/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+70.2%
Artı %70.2 beklenen değer (1545.44) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 1608.77 | PD/DD hedefi: 2273.13 | EV/EBITDA hedefi: 1115.93 | DCF hedefi: 2140.09
Damodaran Değerleme
54/100
Orta Damodaran skoru (54/100). ROIC (%10.8) – WACC (%11.4) farkı -0.6 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
59/100
Orta düzey borç riski (59/100). Faiz karşılama oranı 7.0x — güçlü. Borç/EBITDA 3.8x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 61/100 | Borç Servis: 80/100 | Kalite: 80/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%10.8
ROIC (%10.8) sermaye maliyetinin (11.4%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %11.4
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
2,140.09
DCF modeli 2140.09 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %135.7 ucuz.
Mevcut fiyat: 908.00
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
1/9
Zayıf Piotroski (1/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2)
Zayıf
Graham İçsel Değer
—
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
12.4x vs 20.8x
Sektör medyanının %40 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.49x vs 3.59x
Sektörden %58 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
11.2x vs 13.7x
Sektörden %19 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%10.8 vs %11.4 WACC
ROIC 0.6 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%5.5 vs %8.8 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %5.5
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (908.00), TRAMA-99 çizgisinin %10.3 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 908.00
TRAMA: 1012.19
الفرق: %-10.3
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
HINDALCO — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.