GTRKPublic Joint Stock Company Globaltruck Management

🇷🇺 MOEX
47.00
RUB
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
48/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
31/100
Dalio Risk ?
56/100
Piotroski ?
8/9
Güçlü
Graham ?
₽61.0
Makul
مقياس نشط?
3/4
ثقة?
59%
ملخص متانة لوذيان
49/100
Lothien Sağlamlık: Orta (49/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 3 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₽25M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-47.3 düştü. Uzun vadede endişe verici.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %0.7. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (₽67M) kârın %265'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.51. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük ROE
ROE: %1.9. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Çok Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%71.3
VaR 95% ?
%7.78
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%10.84
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%10.99
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%76.2
19.12.2025 → 09.06.2026
الانحراف ?
-0.11
Parametrik%7.78
Historik%7.45
Cornish-Fisher%7.49
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+19.6%
ROIC ?
4.7%
دورة الديون?
Geç Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2022/12
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (25.2M RUB, %+0.0)
Yıllık net kâr %-47.3 geriledi
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (3.9B RUB)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+24.0)
Brüt kâr marjı düşük: %13.5
Net kâr marjı düşük: %0.7
FAVÖK yatay seyrede (214.1M RUB)
FAVÖK marjı düşük: %5.6
Toplam borç: 3.0B RUB
Net borç: 2.5B RUB
Borç/Özkaynak oranı: 0.57x
Cari oran: 1.20x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 462.4M RUB
İşletme nakit akışı pozitif: 149.3M RUB
Serbest nakit akışı pozitif: 66.7M RUB
ROE düşük: %0.5
ROA düşük: %0.2
Toplam varlıklar: 10.8B RUB (%+0.0)
Özkaynak: 5.2B RUB (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 118.4M RUB
Faiz karşılama oranı: 2.8x (Faiz: 76.8M RUB)
Ödenmiş sermaye: 56.3M RUB
Net işletme sermayesi pozitif: 619.5M RUB
CAPEX: 82.6M RUB (Hasılatın %2.1'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-6.9 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 50.47 RUB
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %0.7
Net kâr marjı %0.7 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %1.9
ROE %1.9 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %5.6
FAVÖK marjı %5.6 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %13.5
Hasılat başına brüt kâr %13.5. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %1.7
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %1.7'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 26.2x القطاع: 10.1x
F/K 26.2x — sektör medyanının (10.1x) %159 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 0.51x القطاع: 1.81x
PD/DD 0.51x — sektör medyanının (1.81x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 6.0x القطاع: 4.9x
EV/EBITDA 6.0x — sektör medyanının (4.9x) %22 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 1.20x
Cari oran 1.20x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 3.5x
Net Borç/EBITDA 3.5x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 0.57x
Borç/Özkaynak 0.57x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 2.8x
Faiz karşılama 2.8x — sınırlı tampon. Kârlılık düşerse sıkışabilir.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+24.0
Hasılat yıllık %24.0 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-47.3
Net kâr yıllık %-47.3 gerilemiş (2022/12) — ciddi kâr erimesi.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
48/100
Orta düzey sağlamlık (48/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
+19.6%
Artı %19.6 beklenen değer (56.23) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %59.
Bileşenler: FK hedefi: 17.58 | PD/DD hedefi: 141.00 | EV/EBITDA hedefi: 38.39
Damodaran Değerleme
31/100
Düşük Damodaran skoru (31/100). ROIC (%4.7) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
56/100
Orta düzey borç riski (56/100). Faiz karşılama oranı 2.8x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 3.5x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 71/100 | Borç Servis: 60/100 | Kalite: 73/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%4.7
ROIC (%4.7) sermaye maliyetinin (26.7%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %26.7
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
8/9
Güçlü Piotroski F-Score (8/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
₽61.0
Graham içsel değer: ₽61.0. Makul
Makul
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
26.2x vs 10.1x
Sektör medyanının %159 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
0.51x vs 1.81x
Sektörden %72 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
6.0x vs 4.9x
Sektörden %22 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%4.7 vs %26.7 WACC
ROIC 22.0 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%0.7 vs %5.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %0.7
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (47.00), TRAMA-99 çizgisinin %6.9 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 47.00
TRAMA: 50.47
الفرق: %-6.9
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
GTRK — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.