GLPIGaming and Leisure Properties, Inc.

🇺🇸 US
Smart Money 32
39.28
USD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
69/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
54/100
Dalio Risk ?
60/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
$35.8
Pahalı
Active Metric?
3/4
Confidence?
74%
Lothien Robustness Summary
52/100
Lothien Sağlamlık: Orta (52/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 4 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $228M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-1.5). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+50.8 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 4 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %53.1. Her 100$ satıştan 53$ kâr kalıyor.
Yüksek Borçluluk
Net borç/özkaynak oranı 1.62x. Yüksek kaldıraç risk taşır, faiz yükü ağır olabilir.
Güçlü Likidite
Cari oran 9.43x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 11.8. Makul değerleme aralığında.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Düşük
252 days
Annual Volatility ?
%19.4
VaR 95% ?
%2.06
daily max loss
VaR 99% ?
%2.89
daily max loss
CVaR 95% ?
%2.57
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%24.5
02.03.2026 → 01.10.2026
Skewness ?
0.14
Parametrik%2.06
Historik%2.04
Cornish-Fisher%1.99
Return Distribution
Valuation
Potential?
+35.7%
ROIC ?
10.5%
DCF Value ?
48.16
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (228.4M USD, %-1.5)
Yıllık net kâr büyümesi %+50.8
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (430.5M USD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+9.0)
Brüt kâr marjı güçlü: %96.7
Net kâr marjı yüksek: %53.1
FAVÖK yatay seyrede (407.1M USD)
FAVÖK marjı güçlü: %94.6
Toplam borç: 8.4B USD
Net borç hasılatın üzerinde: 8.1B USD
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 1.68x
Cari oran güçlü: 9.43x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %+16.2 arttı → 319.0M USD
İşletme nakit akışı pozitif: 349.6M USD
Serbest nakit akışı pozitif: 155.8M USD
ROE düşük: %4.6
ROA düşük: %1.6
Toplam varlıklar: 14.2B USD (%+2.8)
Özkaynak %+7.5 arttı → 5.0B USD
İşletme kârı pozitif: 333.6M USD
Faiz karşılama oranı güçlü: 4.0x (Faiz: 100.7M USD)
Ödenmiş sermaye: 290.9M USD
Net işletme sermayesi pozitif: 2.8B USD
Yoğun yatırım dönemi: CAPEX/Hasılat %45.0 (193.8M USD)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-6.0 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 41.80 USD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %22
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %53.1
Net kâr marjı %53.1 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre -2.1 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %20.1
ROE %20.1 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %94.6
FAVÖK marjı %94.6 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %96.7
Hasılat başına brüt kâr %96.7. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %37.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %37.9'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 11.8x Sector: 30.2x
F/K 11.8x — sektör medyanının (30.2x) %61 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 2.29x Sector: 3.75x
PD/DD 2.29x — sektör medyanının (3.75x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 11.7x Sector: 16.4x
EV/EBITDA 11.7x — sektör medyanı (16.4x) ile uyumlu.
Indebtedness
Cari Oran 9.43x
Cari oran 9.43x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 5.0x
Net Borç/EBITDA 5.0x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 1.68x
Borç/Özkaynak 1.68x — yüksek kaldıraç. Borç döngüsü değişimlerine karşı hassas.
Faiz Karşılama Oranı 4.3x
Faiz karşılama 4.3x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+9.0
Hasılat yıllık %9.0 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+50.8
Net kâr yıllık %50.8 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 242.3M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 190.5M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
69/100
İyi sağlamlık (69/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+35.7%
Artı %35.7 beklenen değer (53.28) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %74.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 67.50 | EV/EBITDA hedefi: 54.88 | DCF hedefi: 48.16
Damodaran Değerleme
54/100
Orta Damodaran skoru (54/100). ROIC (%10.5) – WACC (%7.1) farkı +3.4 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
60/100
Orta düzey borç riski (60/100). Faiz karşılama oranı 4.3x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 5.0x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 62/100 | Borç Servis: 90/100 | Kalite: 92/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%10.5
ROIC (%10.5) sermaye maliyetini hafifçe (3.4 puan) aşıyor.
WACC: %7.1
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
48.16
DCF modeli 48.16 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %22.7 ucuz.
Mevcut fiyat: 39.26
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
$35.8
Graham değeri ($35.8) güncel fiyata yakın (%-8.8). Adil fiyat bölgesinde.
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
11.8x vs 30.2x
Sektör medyanının %61 altında — ucuz
PD/DD Oranı
2.29x vs 3.75x
Sektörden %39 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
11.7x vs 16.4x
Sektörden %28 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%10.5 vs %7.1 WACC
ROIC 3.4 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (39.28), TRAMA-99 çizgisinin %6.0 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Price:: 39.28
TRAMA: 41.80
Difference: %-6.0
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

GLPI — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.