GFHGFH Bank B.S.C.

🇦🇪 DFM
1.72
AED
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
72/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
61/100
ROIC hesaplanamadı: bilançoda TTM faaliyet kârı (esas faaliyet kârı) kalemi yok; DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik)
Dalio Risk ?
40/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Cari oran verisi eksik (C6); brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8); Banka/finans: kaldıraç/cari-oran/marj kriterleri uygulanamaz, skor kalan kriterlere göre normalize edildi
Graham ?
AED1.9
Makul
Active Metric?
3/4
Confidence?
69%
Lothien Robustness Summary
54/100
Lothien Sağlamlık: Orta (54/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 5 | Negatif: 4 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte AED151M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+17.1). İstikrarlı seyir.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Geriledi
Satış gelirleri çeyreklik %-17.5 düştü. Talep zayıflıyor veya mevsimsel etki var.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-3.9 düştü. Şirket daralmada.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %87.3 → %105.8 (+18.5 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %37.6. Her 100AED satıştan 38AED kâr kalıyor.
Yüksek Borçluluk
Net borç/özkaynak oranı 1.54x. Yüksek kaldıraç risk taşır, faiz yükü ağır olabilir.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (AED151M) ama FCF negatif (-AED431M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Makul F/K
Trailing F/K: 11.1. Makul değerleme aralığında.
Lothien Sağlamlık Skoru: 72/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%37.2
VaR 95% ?
%3.73
daily max loss
VaR 99% ?
%5.33
daily max loss
CVaR 95% ?
%5.06
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%26.1
05.01.2026 → 24.03.2026
Skewness ?
0.86
Parametrik%3.73
Historik%2.91
Cornish-Fisher%2.89
Return Distribution
Valuation
Potential?
+105.2%
Debt Cycle?
Daralma
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+17.1 artarak 150.9M AED oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+10.8
Hasılat çeyreklik %-17.5 düştü (401.3M AED)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%-3.9)
Brüt kâr marjı güçlü: %105.8
Brüt marj değişimi: %+18.5 puan
Net kâr marjı yüksek: %37.6
FAVÖK yatay seyrede (436.6M AED)
FAVÖK marjı güçlü: %108.8
Toplam borç: 9.7B AED
Net borç hasılatın üzerinde: 5.7B AED
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 2.63x
Nakit %-22.1 azaldı → 4.0B AED
İşletme nakit akışı pozitif: 193.3M AED
Serbest nakit akışı negatif: -430.8M AED — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %4.1
ROA düşük: %0.3
Toplam varlıklar: 45.7B AED (%+2.3)
Özkaynak %+11.0 arttı → 3.7B AED
Faiz karşılama oranı düşük: 0.7x — borç servisi riski
Ödenmiş sermaye: 3.5B AED
Yoğun yatırım dönemi: CAPEX/Hasılat %155.5 (624.0M AED)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-13.9 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 2.00 AED
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %37.6
Net kâr marjı %37.6 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +11.1 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %15.6
ROE %15.6 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %108.8
FAVÖK marjı %108.8 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %105.8
Hasılat başına brüt kâr %105.8. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-59.1
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-59.1'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Valuation
F/K Oranı 11.1x Sector: 26.4x
F/K 11.1x — sektör medyanının (26.4x) %58 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.64x Sector: 3.24x
PD/DD 1.64x — sektör medyanının (3.24x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 6.7x Sector: 29.5x
EV/EBITDA 6.7x — sektör medyanının (29.5x) %77 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Indebtedness
Net Borç / EBITDA 5.6x
Net Borç/EBITDA 5.6x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 2.63x
Borç/Özkaynak 2.63x — yüksek kaldıraç. Borç döngüsü değişimlerine karşı hassas.
Faiz Karşılama Oranı 0.7x
Faiz karşılama 0.7x — kritik seviye. Faiz ödemelerinde zorluk riski var.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-3.9
Hasılat yıllık %-3.9 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+10.8
Net kâr yıllık %10.8 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
72/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (72/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+105.2%
Artı %105.2 beklenen değer (3.55) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %69.
Bileşenler: FK hedefi: 4.35 | PD/DD hedefi: 3.56 | EV/EBITDA hedefi: 5.19
Damodaran Değerleme
61/100
Orta Damodaran skoru (61/100). Değer yaratma kapasitesi sınırlı. Eksik/sorunlu: ROIC hesaplanamadı: bilançoda TTM faaliyet kârı (esas faaliyet kârı) kalemi yok; DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik).
Orta
Dalio Risk Analizi
40/100
Yüksek borç riski (40/100). Faiz karşılama oranı 0.7x — zayıf, kırılgan. Borç/EBITDA 5.6x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 32/100 | Borç Servis: 17/100 | Kalite: 78/100
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Cari oran verisi eksik (C6)
Zayıf
Graham İçsel Değer
AED1.9
Graham içsel değer: AED1.9. Makul
Makul
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
11.1x vs 26.4x
Sektör medyanının %58 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.64x vs 3.24x
Sektörden %49 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
6.7x vs 29.5x
Sektörden %77 daha düşük EV/EBITDA
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (1.72), TRAMA-99 çizgisinin %13.9 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Price:: 1.72
TRAMA: 2.00
Difference: %-13.9
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
GFH — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.