FII

🇪🇺 Euronext
61.00
EUR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
68/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
41/100
Dalio Risk ?
79/100
Piotroski ?
8/9
Güçlü
Graham ?
€40.4
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
81/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (81/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 7 | Negatif: 0 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte €94M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+169.1 arttı (€35M → €94M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+169.1 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+322.5 arttı (€437M → €1.8B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+322.5 arttı. Şirket büyüyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (€91M) kârın %97'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+362.9 arttı (€53M → €245M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 12.8. Makul değerleme aralığında.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%36.8
VaR 95% ?
%3.69
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%5.27
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.76
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%23.0
25.02.2026 → 19.03.2026
الانحراف ?
-0.03
Parametrik%3.69
Historik%3.27
Cornish-Fisher%3.61
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+12.7%
ROIC ?
8.3%
قيمة DCF ?
44.56
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Yıllık net kâr büyümesi %+169.1
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+322.5)
Brüt kâr marjı güçlü: %50.9
Net kâr marjı: %5.1
FAVÖK marjı: %13.3
Toplam borç: 511.8M EUR
Net borç: 265.1M EUR
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.45x
Cari oran: 1.74x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 246.8M EUR
İşletme nakit akışı pozitif: 190.0M EUR
Serbest nakit akışı pozitif: 91.2M EUR
ROE: %8.2
ROA: %4.2
Ödenmiş sermaye: 45.7M EUR
Net işletme sermayesi pozitif: 456.1M EUR
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-0.4
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 61.23 EUR
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %5.1
Net kâr marjı %5.1 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -2.9 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %14.7
ROE %14.7 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %13.3
FAVÖK marjı %13.3 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %50.9
Hasılat başına brüt kâr %50.9. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %5.2
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %5.2'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 12.8x القطاع: 21.8x
F/K 12.8x — sektör medyanının (21.8x) %42 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 2.44x القطاع: 2.52x
PD/DD 2.44x — sektör medyanı (2.52x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 7.6x القطاع: 8.4x
EV/EBITDA 7.6x — sektör medyanı (8.4x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 1.74x
Cari oran 1.74x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 1.3x
Net Borç/EBITDA 1.3x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.45x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 18.0x
Faiz karşılama 18.0x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+322.5
Hasılat yıllık %322.5 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+169.1
Net kâr yıllık %169.1 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 47.6M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 24.5M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
68/100
İyi sağlamlık (68/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+12.7%
Artı %12.7 beklenen değer (68.73) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 128.21 | PD/DD hedefi: 68.63 | EV/EBITDA hedefi: 67.53 | DCF hedefi: 44.56
Damodaran Değerleme
41/100
Düşük Damodaran skoru (41/100). ROIC (%8.3) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
79/100
Düşük borç riski (79/100). Faiz karşılama oranı 18.0x — güçlü. Borç/EBITDA 1.3x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 76/100 | Borç Servis: 93/100 | Kalite: 69/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%8.3
ROIC (%8.3) sermaye maliyetinin (11.2%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %11.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
44.56
DCF (44.56) güncel fiyatın %27.0 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 61.00
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
8/9
Güçlü Piotroski F-Score (8/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
€40.4
Güncel fiyat Graham değerinin %33.8 üzerinde (€40.4) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
12.8x vs 21.8x
Sektör medyanının %42 altında — ucuz
PD/DD Oranı
2.44x vs 2.52x
Sektörden %3 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
7.6x vs 8.4x
Sektörden %10 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%8.3 vs %11.2 WACC
ROIC 3.0 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%6.3 vs %12.8 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %6.3
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (61.00), TRAMA-99 çizgisi (61.23) ile yakın seviyede (%-0.4). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 61.00
TRAMA: 61.23
الفرق: %-0.4
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
FII — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.