FEFirstEnergy

🇺🇸 US
Smart Money 46
46.19
USD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
54/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
51/100
Dalio Risk ?
41/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
önceki yıl brüt kâr, önceki yıl hasılat verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
$30.7
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
43/100
Lothien Sağlamlık: Zayıf (43/100)
Olumsuz göstergeler ağır basıyor. Finansal yapıda zayıflıklar mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 4 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $288M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-28.9 geriledi ($405M → $288M). Kısa vadede olumsuz sinyal.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yüksek Borçluluk
Net borç/özkaynak oranı 2.24x. Yüksek kaldıraç risk taşır, faiz yükü ağır olabilir.
Likidite Riski
Cari oran 0.54x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif ($288M) ama FCF negatif (-$356M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+23.6 artabilir ($288M → $356M).

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Düşük
252 days
Annual Volatility ?
%15.8
VaR 95% ?
%1.65
daily max loss
VaR 99% ?
%2.33
daily max loss
CVaR 95% ?
%2.15
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%17.1
09.04.2026 → 28.09.2026
Skewness ?
-0.12
Parametrik%1.65
Historik%1.64
Cornish-Fisher%1.68
Return Distribution
Valuation
Potential?
+11.7%
ROIC ?
5.1%
DCF Value ?
55.61
Debt Cycle?
Daralma
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-28.9 düşerek 288.0M USD oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%+7.5)
Hasılat çeyreklik %-12.5 düştü (3.7B USD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+8.8)
Brüt kâr marjı güçlü: %64.3
Brüt marj değişimi: %+2.1 puan
Net kâr marjı: %7.8
FAVÖK çeyreklik %-7.2 düştü (1.2B USD)
FAVÖK marjı güçlü: %32.7
Toplam borç: 29.0B USD
Net borç hasılatın üzerinde: 28.9B USD
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 2.24x
Cari oran < 1: 0.54x — likidite riski
Nakit %+21.2 arttı → 63.0M USD
İşletme nakit akışı pozitif: 989.0M USD
Serbest nakit akışı negatif: -356.0M USD — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %2.2
ROA düşük: %0.5
Toplam varlıklar: 58.2B USD (%+2.3)
Özkaynak: 12.9B USD (%+2.2)
İşletme kârı pozitif: 452.0M USD
Faiz karşılama oranı güçlü: 4.2x (Faiz: 285.0M USD)
Ödenmiş sermaye: 578.6M USD
Net işletme sermayesi negatif: -2.7B USD — kısa vadeli baskı
Yoğun yatırım dönemi: CAPEX/Hasılat %36.6 (1.3B USD)
Son 2 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-2.0
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 47.14 USD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %6
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %7.8
Net kâr marjı %7.8 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -1.8 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %8.5
ROE %8.5 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %32.7
FAVÖK marjı %32.7 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %64.3
Hasılat başına brüt kâr %64.3. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-12.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-12.4'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Valuation
F/K Oranı 24.6x Sector: 22.3x
F/K 24.6x — sektör medyanının (22.3x) %10 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 2.06x Sector: 3.08x
PD/DD 2.06x — sektör medyanının (3.08x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 12.2x Sector: 13.9x
EV/EBITDA 12.2x — sektör medyanı (13.9x) ile uyumlu.
Indebtedness
Cari Oran 0.54x
Cari oran 0.54x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 6.4x
Net Borç/EBITDA 6.4x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 2.24x
Borç/Özkaynak 2.24x — yüksek kaldıraç. Borç döngüsü değişimlerine karşı hassas.
Faiz Karşılama Oranı 4.2x
Faiz karşılama 4.2x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+8.8
Hasılat yıllık %8.8 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+7.5
Net kâr yıllık %7.5 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q3 (Tem-Eyl)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 430.7M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 106.0M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
54/100
Orta düzey sağlamlık (54/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
+11.7%
Artı %11.7 beklenen değer (51.44) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 38.48 | PD/DD hedefi: 70.78 | EV/EBITDA hedefi: 52.65 | DCF hedefi: 55.61
Damodaran Değerleme
51/100
Orta Damodaran skoru (51/100). ROIC (%5.1) – WACC (%6.0) farkı -0.8 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
41/100
Yüksek borç riski (41/100). Faiz karşılama oranı 4.2x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 6.4x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 40/100 | Borç Servis: 52/100 | Kalite: 79/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%5.1
ROIC (%5.1) sermaye maliyetinin (6.0%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %6.0
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
55.61
DCF modeli 55.61 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %20.7 ucuz.
Mevcut fiyat: 46.06
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: önceki yıl brüt kâr, önceki yıl hasılat verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Zayıf
Graham İçsel Değer
$30.7
Güncel fiyat Graham değerinin %33.3 üzerinde ($30.7) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
24.6x vs 22.3x
Sektör medyanının %10 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
2.06x vs 3.08x
Sektörden %33 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
12.2x vs 13.9x
Sektörden %12 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%5.1 vs %6.0 WACC
ROIC 0.8 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%6.9 vs %28.8 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %6.9
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (46.19), TRAMA-99 çizgisi (47.14) ile yakın seviyede (%-2.0). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 46.19
TRAMA: 47.14
Difference: %-2.0
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

FE — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.