ETSYEtsy

🇺🇸 US
Smart Money 55
85.14
USD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
56/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
71/100
Dalio Risk ?
54/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
Veri Yetersiz
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
Active Metric?
3/4
Confidence?
64%
Lothien Robustness Summary
27/100
Lothien Sağlamlık: Çok Zayıf (27/100)
Temel göstergelerin çoğu olumsuz. Lothien sağlamlık skoru düşük seviyede. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumsuz | Pozitif: 2 | Negatif: 6 | Nötr: 0
Net Zarar
Son çeyrekte -$47M zarar açıklandı. Yatırımcı dikkatli olmalı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-166.9 geriledi ($70M → -$47M). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-261.8 düştü. Uzun vadede endişe verici.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 38.4. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 17.0. Pahalı değerleme.
Özkaynak Eriyor
Özkaynak çeyreklik %-22.7 düştü. Zarar veya temettü ile sermaye eriyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+171.5 artabilir (-$47M → $33M).

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%50.0
VaR 95% ?
%5.06
daily max loss
VaR 99% ?
%7.21
daily max loss
CVaR 95% ?
%7.24
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%41.7
27.10.2025 → 18.02.2026
Skewness ?
-0.36
Parametrik%5.06
Historik%4.76
Cornish-Fisher%5.26
Return Distribution
Valuation
Potential?
+22.2%
ROIC ?
49.7%
DCF Value ?
225.67
Debt Cycle?
Geç Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-166.9 düşerek -46.6M USD oldu
Yıllık net kâr %-261.8 geriledi
Hasılat çeyreklik %+5.9 büyüdü (668.3M USD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+6.2)
Brüt kâr marjı güçlü: %72.4
Net kâr marjı negatif: %-7.0 — zarar ediyor
FAVÖK çeyreklik %+15.3 büyüdü (155.8M USD)
FAVÖK marjı: %23.3
Toplam borç: 3.1B USD
Net borç hasılatın üzerinde: 2.2B USD
Cari oran: 1.48x — yeterli likidite
Nakit %-25.8 azaldı → 901.3M USD
İşletme nakit akışı pozitif: 40.6M USD
Serbest nakit akışı pozitif: 32.8M USD
ROA düşük: %-1.9
Toplam varlıklar %-9.0 küçüldü → 2.4B USD
Özkaynak %-22.7 azaldı → -1.4B USD
İşletme kârı pozitif: 125.3M USD
Faiz karşılama oranı güçlü: 27.7x (Faiz: 5.6M USD)
Ödenmiş sermaye: 92.4M USD
Net işletme sermayesi pozitif: 605.0M USD
İşletme sermayesi değişimi: %-29.8
CAPEX: 7.8M USD (Hasılatın %1.2'i)
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+12.7 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 75.54 USD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %77'i
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %-7.0
Net kâr marjı %-7.0 — zarar dönemi. Bir önceki çeyreğe göre -18.0 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %-16.5
ROE %-16.5 — negatif özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %23.3
FAVÖK marjı %23.3 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %72.4
Hasılat başına brüt kâr %72.4. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %21.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %21.5'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 38.4x Sector: 32.9x
F/K 38.4x — sektör medyanının (32.9x) %17 üzerinde. Hafif premium.
EV/EBITDA 17.0x Sector: 19.8x
EV/EBITDA 17.0x — sektör medyanı (19.8x) ile uyumlu.
Indebtedness
Cari Oran 1.48x
Cari oran 1.48x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 5.1x
Net Borç/EBITDA 5.1x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Faiz Karşılama Oranı 29.0x
Faiz karşılama 29.0x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+6.2
Hasılat yıllık %6.2 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-261.8
Net kâr yıllık %-261.8 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 120.3M). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 11.7M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
56/100
İyi sağlamlık (56/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+22.2%
Artı %22.2 beklenen değer (107.09) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %64.
Bileşenler: FK hedefi: 59.81 | EV/EBITDA hedefi: 101.82 | DCF hedefi: 225.67
Damodaran Değerleme
71/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (71/100). ROIC (%49.7) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
54/100
Orta düzey borç riski (54/100). Faiz karşılama oranı 29.0x — güçlü. Borç/EBITDA 5.1x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 43/100 | Borç Servis: 87/100 | Kalite: 62/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%49.7
ROIC (%49.7) sermaye maliyetini 42.5 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %7.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
225.67
DCF modeli 225.67 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %157.5 ucuz.
Mevcut fiyat: 87.62
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
—
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
38.4x vs 32.9x
Sektör medyanının %17 üzerinde — pahalı
EV/EBITDA
17.0x vs 19.8x
Sektörden %14 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%49.7 vs %7.2 WACC
ROIC 42.5 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%7.3 vs %21.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %7.3
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (85.14), TRAMA-99 çizgisinin %12.7 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Price:: 85.14
TRAMA: 75.54
Difference: %+12.7
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

ETSY — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.