ETSYEtsy

🇺🇸 US
Smart Money 55
85.14
USD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
56/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
71/100
Dalio Risk ?
54/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
Veri Yetersiz
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
مقياس نشط?
3/4
ثقة?
64%
ملخص متانة لوذيان
27/100
Lothien Sağlamlık: Çok Zayıf (27/100)
Temel göstergelerin çoğu olumsuz. Lothien sağlamlık skoru düşük seviyede. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumsuz | Pozitif: 2 | Negatif: 6 | Nötr: 0
Net Zarar
Son çeyrekte -$47M zarar açıklandı. Yatırımcı dikkatli olmalı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-166.9 geriledi ($70M → -$47M). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-261.8 düştü. Uzun vadede endişe verici.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 38.4. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 17.0. Pahalı değerleme.
Özkaynak Eriyor
Özkaynak çeyreklik %-22.7 düştü. Zarar veya temettü ile sermaye eriyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+171.5 artabilir (-$47M → $33M).

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%50.0
VaR 95% ?
%5.06
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%7.21
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%7.24
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%41.7
27.10.2025 → 18.02.2026
الانحراف ?
-0.36
Parametrik%5.06
Historik%4.76
Cornish-Fisher%5.26
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+22.2%
ROIC ?
49.7%
قيمة DCF ?
225.67
دورة الديون?
Geç Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-166.9 düşerek -46.6M USD oldu
Yıllık net kâr %-261.8 geriledi
Hasılat çeyreklik %+5.9 büyüdü (668.3M USD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+6.2)
Brüt kâr marjı güçlü: %72.4
Net kâr marjı negatif: %-7.0 — zarar ediyor
FAVÖK çeyreklik %+15.3 büyüdü (155.8M USD)
FAVÖK marjı: %23.3
Toplam borç: 3.1B USD
Net borç hasılatın üzerinde: 2.2B USD
Cari oran: 1.48x — yeterli likidite
Nakit %-25.8 azaldı → 901.3M USD
İşletme nakit akışı pozitif: 40.6M USD
Serbest nakit akışı pozitif: 32.8M USD
ROA düşük: %-1.9
Toplam varlıklar %-9.0 küçüldü → 2.4B USD
Özkaynak %-22.7 azaldı → -1.4B USD
İşletme kârı pozitif: 125.3M USD
Faiz karşılama oranı güçlü: 27.7x (Faiz: 5.6M USD)
Ödenmiş sermaye: 92.4M USD
Net işletme sermayesi pozitif: 605.0M USD
İşletme sermayesi değişimi: %-29.8
CAPEX: 7.8M USD (Hasılatın %1.2'i)
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+12.7 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 75.54 USD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %77'i
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %-7.0
Net kâr marjı %-7.0 — zarar dönemi. Bir önceki çeyreğe göre -18.0 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %-16.5
ROE %-16.5 — negatif özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %23.3
FAVÖK marjı %23.3 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %72.4
Hasılat başına brüt kâr %72.4. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %21.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %21.5'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 38.4x القطاع: 32.9x
F/K 38.4x — sektör medyanının (32.9x) %17 üzerinde. Hafif premium.
EV/EBITDA 17.0x القطاع: 19.8x
EV/EBITDA 17.0x — sektör medyanı (19.8x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 1.48x
Cari oran 1.48x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 5.1x
Net Borç/EBITDA 5.1x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Faiz Karşılama Oranı 29.0x
Faiz karşılama 29.0x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+6.2
Hasılat yıllık %6.2 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-261.8
Net kâr yıllık %-261.8 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 120.3M). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 11.7M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
56/100
İyi sağlamlık (56/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+22.2%
Artı %22.2 beklenen değer (107.09) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %64.
Bileşenler: FK hedefi: 59.81 | EV/EBITDA hedefi: 101.82 | DCF hedefi: 225.67
Damodaran Değerleme
71/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (71/100). ROIC (%49.7) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
54/100
Orta düzey borç riski (54/100). Faiz karşılama oranı 29.0x — güçlü. Borç/EBITDA 5.1x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 43/100 | Borç Servis: 87/100 | Kalite: 62/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%49.7
ROIC (%49.7) sermaye maliyetini 42.5 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %7.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
225.67
DCF modeli 225.67 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %157.5 ucuz.
Mevcut fiyat: 87.62
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
—
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
38.4x vs 32.9x
Sektör medyanının %17 üzerinde — pahalı
EV/EBITDA
17.0x vs 19.8x
Sektörden %14 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%49.7 vs %7.2 WACC
ROIC 42.5 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%7.3 vs %21.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %7.3
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (85.14), TRAMA-99 çizgisinin %12.7 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
السعر:: 85.14
TRAMA: 75.54
الفرق: %+12.7
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

ETSY — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.