ERESEzdan Holding Group

🇶🇦 QSE
0.74
QAR
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
58/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
45/100
Dalio Risk ?
36/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
QAR0.5
Pahalı
Aktif Metrik?
3/4
Güven?
59%
Lothien Sağlamlık Özeti
63/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (63/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 6 | Negatif: 3 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte QAR217M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-3.6). İstikrarlı seyir.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %48.2. Her 100QAR satıştan 48QAR kâr kalıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (QAR356M) kârın %164'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Düşüşü
FAVÖK çeyreklik %-81.8 düştü. Operasyonel performans zayıflıyor.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.59. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 256.5. Pahalı değerleme.
Negatif ROE
ROE: %-0.1. Şirket özsermayesini eritiyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+33.4 artabilir (QAR217M → QAR289M).

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Orta
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%22.2
VaR 95% ?
%2.46
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%3.41
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%3.19
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%36.7
26.10.2025 → 15.10.2026
Çarpıklık ?
0.60
Parametrik%2.46
Historik%1.97
Cornish-Fisher%2.04
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+23.4%
ROIC ?
1.9%
DCF Değer ?
1.30
Borç Döngüsü?
Daralma
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (216.9M QAR, %-3.6)
Yıllık net kâr %-19.6 geriledi
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (449.8M QAR)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+0.7)
Brüt kâr marjı güçlü: %96.9
Net kâr marjı yüksek: %48.2
FAVÖK çeyreklik %-81.8 düştü (69.8M QAR)
FAVÖK marjı: %15.5
Toplam borç: 11.5B QAR
Net borç hasılatın üzerinde: 10.7B QAR
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.34x
Cari oran: 1.25x — yeterli likidite
Nakit %+19.5 arttı → 876.8M QAR
İşletme nakit akışı pozitif: 357.5M QAR
Serbest nakit akışı pozitif: 356.2M QAR
ROE düşük: %0.6
ROA düşük: %0.5
Toplam varlıklar: 45.9B QAR (%+0.2)
Özkaynak: 34.0B QAR (%+0.6)
İşletme kârı pozitif: 355.5M QAR
Faiz karşılama oranı düşük: 0.5x — borç servisi riski
Ödenmiş sermaye: 26.5B QAR
Net işletme sermayesi pozitif: 213.7M QAR
İşletme sermayesi değişimi: %+194.2
CAPEX: 1.4M QAR (Hasılatın %0.3'i)
Son 2 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-14.3 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 0.86 QAR
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %2
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %48.2
Net kâr marjı %48.2 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre -0.7 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %-0.1
ROE %-0.1 — negatif özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %15.5
FAVÖK marjı %15.5 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %96.9
Hasılat başına brüt kâr %96.9. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %79.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %79.5'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Değerleme
PD/DD Oranı 0.59x Sektör: 0.99x
PD/DD 0.59x — sektör medyanının (0.99x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
Borçluluk
Cari Oran 1.25x
Cari oran 1.25x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 95.9x
Net Borç/EBITDA 95.9x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 0.34x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 0.3x
Faiz karşılama 0.3x — kritik seviye. Faiz ödemelerinde zorluk riski var.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+0.7
Hasılat yıllık %0.7 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-19.6
Net kâr yıllık %-19.6 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
58/100
İyi sağlamlık (58/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+23.4%
Artı %23.4 beklenen değer (0.94) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %59.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 1.28 | EV/EBITDA hedefi: 0.19 | DCF hedefi: 1.30
Damodaran Değerleme
45/100
Düşük Damodaran skoru (45/100). ROIC (%1.9) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Orta
Dalio Risk Analizi
36/100
Yüksek borç riski (36/100). Faiz karşılama oranı 0.3x — zayıf, kırılgan. Borç/EBITDA 95.9x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 47/100 | Borç Servis: 35/100 | Kalite: 56/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%1.9
ROIC (%1.9) sermaye maliyetinin (7.7%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %7.7
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
1.30
DCF modeli 1.30 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %71.0 ucuz.
Mevcut fiyat: 0.76
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
QAR0.5
Graham içsel değer: QAR0.5. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sektör Karşılaştırması
PD/DD Oranı
0.59x vs 0.99x
Sektörden %40 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
256.5x vs 11.6x
Sektörden %2109 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%1.9 vs %7.7 WACC
ROIC 5.8 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%13.1 vs %6.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %13.1
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (0.74), TRAMA-99 çizgisinin %14.3 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Fiyat:: 0.74
TRAMA: 0.86
Fark: %-14.3
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
ERES — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.