ERESEzdan Holding Group

🇶🇦 QSE
0.74
QAR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
58/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
45/100
Dalio Risk ?
36/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
QAR0.5
Pahalı
Active Metric?
3/4
Confidence?
59%
Lothien Robustness Summary
63/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (63/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 6 | Negatif: 3 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte QAR217M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-3.6). İstikrarlı seyir.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %48.2. Her 100QAR satıştan 48QAR kâr kalıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (QAR356M) kârın %164'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Düşüşü
FAVÖK çeyreklik %-81.8 düştü. Operasyonel performans zayıflıyor.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.59. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 256.5. Pahalı değerleme.
Negatif ROE
ROE: %-0.1. Şirket özsermayesini eritiyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+33.4 artabilir (QAR217M → QAR289M).

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%22.2
VaR 95% ?
%2.46
daily max loss
VaR 99% ?
%3.41
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.19
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%36.7
26.10.2025 → 15.10.2026
Skewness ?
0.60
Parametrik%2.46
Historik%1.97
Cornish-Fisher%2.04
Return Distribution
Valuation
Potential?
+23.4%
ROIC ?
1.9%
DCF Value ?
1.30
Debt Cycle?
Daralma
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (216.9M QAR, %-3.6)
Yıllık net kâr %-19.6 geriledi
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (449.8M QAR)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+0.7)
Brüt kâr marjı güçlü: %96.9
Net kâr marjı yüksek: %48.2
FAVÖK çeyreklik %-81.8 düştü (69.8M QAR)
FAVÖK marjı: %15.5
Toplam borç: 11.5B QAR
Net borç hasılatın üzerinde: 10.7B QAR
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.34x
Cari oran: 1.25x — yeterli likidite
Nakit %+19.5 arttı → 876.8M QAR
İşletme nakit akışı pozitif: 357.5M QAR
Serbest nakit akışı pozitif: 356.2M QAR
ROE düşük: %0.6
ROA düşük: %0.5
Toplam varlıklar: 45.9B QAR (%+0.2)
Özkaynak: 34.0B QAR (%+0.6)
İşletme kârı pozitif: 355.5M QAR
Faiz karşılama oranı düşük: 0.5x — borç servisi riski
Ödenmiş sermaye: 26.5B QAR
Net işletme sermayesi pozitif: 213.7M QAR
İşletme sermayesi değişimi: %+194.2
CAPEX: 1.4M QAR (Hasılatın %0.3'i)
Son 2 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-14.3 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 0.86 QAR
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %2
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %48.2
Net kâr marjı %48.2 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre -0.7 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %-0.1
ROE %-0.1 — negatif özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %15.5
FAVÖK marjı %15.5 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %96.9
Hasılat başına brüt kâr %96.9. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %79.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %79.5'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
PD/DD Oranı 0.59x Sector: 0.99x
PD/DD 0.59x — sektör medyanının (0.99x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
Indebtedness
Cari Oran 1.25x
Cari oran 1.25x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 95.9x
Net Borç/EBITDA 95.9x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 0.34x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 0.3x
Faiz karşılama 0.3x — kritik seviye. Faiz ödemelerinde zorluk riski var.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+0.7
Hasılat yıllık %0.7 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-19.6
Net kâr yıllık %-19.6 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
58/100
İyi sağlamlık (58/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+23.4%
Artı %23.4 beklenen değer (0.94) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %59.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 1.28 | EV/EBITDA hedefi: 0.19 | DCF hedefi: 1.30
Damodaran Değerleme
45/100
Düşük Damodaran skoru (45/100). ROIC (%1.9) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Orta
Dalio Risk Analizi
36/100
Yüksek borç riski (36/100). Faiz karşılama oranı 0.3x — zayıf, kırılgan. Borç/EBITDA 95.9x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 47/100 | Borç Servis: 35/100 | Kalite: 56/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%1.9
ROIC (%1.9) sermaye maliyetinin (7.7%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %7.7
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
1.30
DCF modeli 1.30 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %71.0 ucuz.
Mevcut fiyat: 0.76
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
QAR0.5
Graham içsel değer: QAR0.5. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
PD/DD Oranı
0.59x vs 0.99x
Sektörden %40 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
256.5x vs 11.6x
Sektörden %2109 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%1.9 vs %7.7 WACC
ROIC 5.8 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%13.1 vs %6.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %13.1
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (0.74), TRAMA-99 çizgisinin %14.3 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Price:: 0.74
TRAMA: 0.86
Difference: %-14.3
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
ERES — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.