EOGEOG Resources

🇺🇸 US
Smart Money 50
158.01
USD
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
82/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
73/100
Dalio Risk ?
93/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Güncel cari oran verisi eksik (C6); dönen varlık verisi eksik → devir hızı hesaplanamadı (C9)
Graham ?
Veri Yetersiz
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
75%
Сводка надежности Lothien
89/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (89/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 8 | Negatif: 0 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $2.7B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+37.6 arttı ($2.0B → $2.7B). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+102.6 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+27.6 arttı ($6.8B → $8.6B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+61.0 arttı. Şirket büyüyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 11.9. Makul değerleme aralığında.
Lothien Sağlamlık Skoru: 82/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+18.6 artabilir ($2.7B → $3.2B).

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Orta
252 дней
Годовая волатильность ?
%29.1
VaR 95% ?
%2.85
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%4.09
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%4.01
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%14.8
30.03.2026 → 01.07.2026
Асимметрия ?
-0.23
Parametrik%2.85
Historik%2.87
Cornish-Fisher%2.93
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+61.4%
ROIC ?
21.0%
Значение DCF ?
262.23
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+37.6 artarak 2.7B USD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+102.6
Hasılat çeyreklik %+27.6 büyüdü (8.6B USD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+61.0)
Net kâr marjı yüksek: %31.6
Toplam borç: 7.9B USD
Net borç: 3.0B USD
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.25x
Cari oran: 1.85x — yeterli likidite
Nakit %+27.5 arttı → 4.9B USD
İşletme nakit akışı pozitif: 4.7B USD
ROE: %8.6
ROA: %5.0
Toplam varlıklar: 54.8B USD (%+2.6)
Özkaynak: 31.9B USD (%+3.1)
İşletme kârı pozitif: 3.5B USD
İşletme kârı büyüme: %+41.5
Ödenmiş sermaye: 526.0M USD
Net işletme sermayesi pozitif: 4.5B USD
İşletme sermayesi değişimi: %+21.5
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+15.0 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 137.40 USD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %18
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %31.6
Net kâr marjı %31.6 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +2.3 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %21.9
ROE %21.9 — yüksek özkaynak verimliliği.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %16.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %16.9'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Оценка
F/K Oranı 11.9x Сектор: 21.3x
F/K 11.9x — sektör medyanının (21.3x) %44 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 2.57x Сектор: 3.47x
PD/DD 2.57x — sektör medyanı (3.47x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 7.1x Сектор: 12.5x
EV/EBITDA 7.1x — sektör medyanının (12.5x) %43 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Задолженность
Cari Oran 1.85x
Cari oran 1.85x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.7x
Net Borç/EBITDA 0.7x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.25x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 46.6x
Faiz karşılama 46.6x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+61.0
Hasılat yıllık %61.0 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+102.6
Net kâr yıllık %102.6 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 1.9B). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 976.0M).
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
82/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (82/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+61.4%
Artı %61.4 beklenen değer (252.14) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 351.06 | PD/DD hedefi: 231.93 | EV/EBITDA hedefi: 273.52 | DCF hedefi: 262.23
Damodaran Değerleme
73/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (73/100). ROIC (%21.0) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
93/100
Düşük borç riski (93/100). Faiz karşılama oranı 46.6x — güçlü. Borç/EBITDA 0.7x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 94/100 | Borç Servis: 96/100 | Kalite: 99/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%21.0
ROIC (%21.0) sermaye maliyetini 12.8 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %8.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
262.23
DCF modeli 262.23 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %67.9 ucuz.
Mevcut fiyat: 156.19
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2)
Zayıf
Graham İçsel Değer
—
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
11.9x vs 21.3x
Sektör medyanının %44 altında — ucuz
PD/DD Oranı
2.57x vs 3.47x
Sektörden %26 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
7.1x vs 12.5x
Sektörden %43 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%21.0 vs %8.2 WACC
ROIC 12.8 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%25.7 vs %44.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %25.7
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (158.01), TRAMA-99 çizgisinin %15.0 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Цена:: 158.01
TRAMA: 137.40
Разница: %+15.0
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

EOG — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.