EOGEOG Resources

🇺🇸 US
Smart Money 50
158.01
USD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
82/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
73/100
Dalio Risk ?
93/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Güncel cari oran verisi eksik (C6); dönen varlık verisi eksik → devir hızı hesaplanamadı (C9)
Graham ?
Veri Yetersiz
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
89/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (89/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 8 | Negatif: 0 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $2.7B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+37.6 arttı ($2.0B → $2.7B). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+102.6 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+27.6 arttı ($6.8B → $8.6B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+61.0 arttı. Şirket büyüyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 11.9. Makul değerleme aralığında.
Lothien Sağlamlık Skoru: 82/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+18.6 artabilir ($2.7B → $3.2B).

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%29.1
VaR 95% ?
%2.85
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%4.09
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.01
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%14.8
30.03.2026 → 01.07.2026
الانحراف ?
-0.23
Parametrik%2.85
Historik%2.87
Cornish-Fisher%2.93
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+61.4%
ROIC ?
21.0%
قيمة DCF ?
262.23
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+37.6 artarak 2.7B USD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+102.6
Hasılat çeyreklik %+27.6 büyüdü (8.6B USD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+61.0)
Net kâr marjı yüksek: %31.6
Toplam borç: 7.9B USD
Net borç: 3.0B USD
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.25x
Cari oran: 1.85x — yeterli likidite
Nakit %+27.5 arttı → 4.9B USD
İşletme nakit akışı pozitif: 4.7B USD
ROE: %8.6
ROA: %5.0
Toplam varlıklar: 54.8B USD (%+2.6)
Özkaynak: 31.9B USD (%+3.1)
İşletme kârı pozitif: 3.5B USD
İşletme kârı büyüme: %+41.5
Ödenmiş sermaye: 526.0M USD
Net işletme sermayesi pozitif: 4.5B USD
İşletme sermayesi değişimi: %+21.5
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+15.0 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 137.40 USD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %18
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %31.6
Net kâr marjı %31.6 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +2.3 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %21.9
ROE %21.9 — yüksek özkaynak verimliliği.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %16.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %16.9'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 11.9x القطاع: 21.3x
F/K 11.9x — sektör medyanının (21.3x) %44 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 2.57x القطاع: 3.47x
PD/DD 2.57x — sektör medyanı (3.47x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 7.1x القطاع: 12.5x
EV/EBITDA 7.1x — sektör medyanının (12.5x) %43 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 1.85x
Cari oran 1.85x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.7x
Net Borç/EBITDA 0.7x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.25x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 46.6x
Faiz karşılama 46.6x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+61.0
Hasılat yıllık %61.0 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+102.6
Net kâr yıllık %102.6 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 1.9B). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 976.0M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
82/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (82/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+61.4%
Artı %61.4 beklenen değer (252.14) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 351.06 | PD/DD hedefi: 231.93 | EV/EBITDA hedefi: 273.52 | DCF hedefi: 262.23
Damodaran Değerleme
73/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (73/100). ROIC (%21.0) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
93/100
Düşük borç riski (93/100). Faiz karşılama oranı 46.6x — güçlü. Borç/EBITDA 0.7x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 94/100 | Borç Servis: 96/100 | Kalite: 99/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%21.0
ROIC (%21.0) sermaye maliyetini 12.8 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %8.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
262.23
DCF modeli 262.23 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %67.9 ucuz.
Mevcut fiyat: 156.19
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2)
Zayıf
Graham İçsel Değer
—
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
11.9x vs 21.3x
Sektör medyanının %44 altında — ucuz
PD/DD Oranı
2.57x vs 3.47x
Sektörden %26 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
7.1x vs 12.5x
Sektörden %43 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%21.0 vs %8.2 WACC
ROIC 12.8 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%25.7 vs %44.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %25.7
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (158.01), TRAMA-99 çizgisinin %15.0 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
السعر:: 158.01
TRAMA: 137.40
الفرق: %+15.0
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

EOG — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.