EMCUREEmcure Pharmaceuticals Limited

🇮🇳 Hindistan Borsası
1820.60
INR
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
57/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
35/100
Dalio Risk ?
78/100
Piotroski ?
0/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Cari oran verisi eksik (C6); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8); dönen varlık verisi eksik → devir hızı hesaplanamadı (C9)
Graham ?
Veri Yetersiz
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
72%
Lothien Sağlamlık Özeti
65/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (65/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 4 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₹2.9B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+20.8 arttı (₹2.4B → ₹2.9B). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+42.1 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 34.1. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 6.98. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 18.3. Pahalı değerleme.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Orta
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%31.8
VaR 95% ?
%3.17
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%4.53
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%3.78
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%9.9
14.01.2026 → 06.03.2026
Çarpıklık ?
0.44
Parametrik%3.17
Historik%2.98
Cornish-Fisher%2.86
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
-6.2%
ROIC ?
17.1%
DCF Değer ?
745.64
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+20.8 artarak 2.9B INR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+42.1
Hasılat çeyreklik %+4.5 büyüdü (25.8B INR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+22.8)
Brüt kâr marjı güçlü: %58.4
Net kâr marjı: %11.4
FAVÖK çeyreklik %+8.2 büyüdü (5.3B INR)
FAVÖK marjı: %20.7
İşletme kârı pozitif: 4.0B INR
Faiz karşılama oranı güçlü: 17.0x (Faiz: 315.4M INR)
Ödenmiş sermaye: 189.7M INR
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+2.7
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 1772.52 INR
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %11.4
Net kâr marjı %11.4 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +1.5 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %20.9
ROE %20.9 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %20.7
FAVÖK marjı %20.7 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %58.4
Hasılat başına brüt kâr %58.4. Güçlü fiyatlama gücü.
Değerleme
F/K Oranı 34.1x Sektör: 38.0x
F/K 34.1x — sektör medyanına (38.0x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 6.98x Sektör: 4.71x
PD/DD 6.98x — sektör medyanının (4.71x) %48 üzerinde.
EV/EBITDA 18.3x Sektör: 22.6x
EV/EBITDA 18.3x — sektör medyanı (22.6x) ile uyumlu.
Borçluluk
Cari Oran 1.43x
Cari oran 1.43x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.8x
Net Borç/EBITDA 0.8x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.31x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 13.2x
Faiz karşılama 13.2x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+22.8
Hasılat yıllık %22.8 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+42.1
Net kâr yıllık %42.1 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
57/100
İyi sağlamlık (57/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
-6.2%
Eksi %6.2 beklenen değer (1707.45) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 2091.18 | PD/DD hedefi: 1297.73 | EV/EBITDA hedefi: 2250.16 | DCF hedefi: 745.64
Damodaran Değerleme
35/100
Düşük Damodaran skoru (35/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
78/100
Düşük borç riski (78/100). Faiz karşılama oranı 13.2x — güçlü. Borç/EBITDA 0.8x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 85/100 | Borç Servis: 86/100 | Kalite: 95/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%17.1
ROIC (%17.1) sermaye maliyetini hafifçe (3.0 puan) aşıyor.
WACC: %14.1
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
745.64
DCF (745.64) güncel fiyatın %59.0 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 1820.60
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
0/9
Zayıf Piotroski (0/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2)
Zayıf
Graham İçsel Değer
—
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
34.1x vs 38.0x
Sektör medyanının %10 altında — ucuz
PD/DD Oranı
6.98x vs 4.71x
Sektörden %48 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
18.3x vs 22.6x
Sektörden %19 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%17.1 vs %14.1 WACC
ROIC 3.0 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%10.4 vs %20.3 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %10.4
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (1820.60), TRAMA-99 çizgisi (1772.52) ile yakın seviyede (%+2.7). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Fiyat:: 1820.60
TRAMA: 1772.52
Fark: %+2.7
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
EMCURE — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.