EMAAREmaar Properties

🇦🇪 DFM
11.46
AED
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
82/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
90/100
Dalio Risk ?
81/100
Piotroski ?
8/9
Güçlü
Graham ?
AED22.2
Ucuz
مقياس نشط?
3/4
ثقة?
74%
ملخص متانة لوذيان
64/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (64/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 7 | Negatif: 2 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte AED3.7B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-26.5 geriledi (AED5.0B → AED3.7B). Kısa vadede olumsuz sinyal.
4 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 4 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %31.9. Her 100AED satıştan 32AED kâr kalıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (AED3.8B) kârın %105'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 5.1. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 3.6. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Lothien Sağlamlık Skoru: 82/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+18.2 artabilir (AED3.7B → AED4.3B).

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%38.2
VaR 95% ?
%4.01
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%5.65
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%5.37
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%37.7
24.02.2026 → 16.03.2026
الانحراف ?
0.69
Parametrik%4.01
Historik%3.87
Cornish-Fisher%3.26
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+71.3%
ROIC ?
20.1%
قيمة DCF ?
81.95
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-26.5 düşerek 3.7B AED oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%+9.0)
Hasılat çeyreklik %-7.2 düştü (11.5B AED)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+18.2)
Brüt kâr marjı güçlü: %55.8
Net kâr marjı yüksek: %31.9
FAVÖK çeyreklik %-22.8 düştü (6.1B AED)
FAVÖK marjı güçlü: %52.9
Toplam borç: 10.2B AED
Net borç: 2.9B AED
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.11x
Cari oran: 1.27x — yeterli likidite
Nakit %-40.4 azaldı → 7.3B AED
İşletme nakit akışı pozitif: 4.1B AED
Serbest nakit akışı pozitif: 3.8B AED
ROE düşük: %3.9
ROA düşük: %1.9
Toplam varlıklar: 193.0B AED (%-1.2)
Özkaynak: 93.9B AED (%+4.6)
İşletme kârı pozitif: 5.1B AED
Faiz karşılama oranı güçlü: 34.7x (Faiz: 175.3M AED)
Ödenmiş sermaye: 8.8B AED
Net işletme sermayesi pozitif: 20.6B AED
İşletme sermayesi değişimi: %+36.8
CAPEX: 209.0M AED (Hasılatın %1.8'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-6.6 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 12.26 AED
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %31.9
Net kâr marjı %31.9 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre -8.4 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %16.1
ROE %16.1 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %52.9
FAVÖK marjı %52.9 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %55.8
Hasılat başına brüt kâr %55.8. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %60.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %60.0'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 5.1x القطاع: 8.1x
F/K 5.1x — sektör medyanının (8.1x) %37 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.07x القطاع: 1.30x
PD/DD 1.07x — sektör medyanı (1.30x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 3.6x القطاع: 6.1x
EV/EBITDA 3.6x — sektör medyanının (6.1x) %42 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 1.27x
Cari oran 1.27x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.4x
Net Borç/EBITDA 0.4x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.11x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 29.9x
Faiz karşılama 29.9x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+18.2
Hasılat yıllık %18.2 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+9.0
Net kâr yıllık %9.0 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 5.6B). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 3.2B).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
82/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (82/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+71.3%
Artı %71.3 beklenen değer (19.53) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %74.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 14.49 | EV/EBITDA hedefi: 19.51 | DCF hedefi: 34.20
Damodaran Değerleme
90/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (90/100). ROIC (%20.1) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Çok Güçlü
Dalio Risk Analizi
81/100
Düşük borç riski (81/100). Faiz karşılama oranı 29.9x — güçlü. Borç/EBITDA 0.4x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 97/100 | Borç Servis: 82/100 | Kalite: 92/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%20.1
ROIC (%20.1) sermaye maliyetini 10.4 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %9.7
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
81.95
DCF modeli 81.95 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %618.8 ucuz.
Mevcut fiyat: 11.40
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
8/9
Güçlü Piotroski F-Score (8/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
AED22.2
Graham içsel değer: AED22.2. Ucuz
Ucuz
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
5.1x vs 8.1x
Sektör medyanının %37 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.07x vs 1.30x
Sektörden %17 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
3.6x vs 6.1x
Sektörden %42 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%20.1 vs %9.7 WACC
ROIC 10.4 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%36.3 vs %57.8 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %36.3
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (11.46), TRAMA-99 çizgisinin %6.6 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 11.46
TRAMA: 12.26
الفرق: %-6.6
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
EMAAR — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.