ECLEcolab

🇺🇸 US
Smart Money 52
288.89
USD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
50/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
33/100
Dalio Risk ?
77/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Graham ?
$78.1
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
56/100
Lothien Sağlamlık: Orta (56/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 3 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $535M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+23.6 arttı ($433M → $535M). Kısa vadede olumlu momentum.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 0.87x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Borç Hızla Artıyor
Toplam borç çeyreklik %+50.2 arttı. Finansman maliyetleri yükselir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($489M) kârın %91'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 38.4. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 8.07. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 22.6. Pahalı değerleme.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%21.8
VaR 95% ?
%2.23
daily max loss
VaR 99% ?
%3.16
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.03
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%20.3
27.02.2026 → 19.05.2026
Skewness ?
-0.01
Parametrik%2.23
Historik%2.03
Cornish-Fisher%2.21
Return Distribution
Valuation
Potential?
-32.5%
ROIC ?
12.6%
DCF Value ?
142.74
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+23.6 artarak 534.9M USD oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%+2.0)
Hasılat çeyreklik %+8.6 büyüdü (4.4B USD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+9.7)
Brüt kâr marjı güçlü: %44.1
Net kâr marjı: %12.1
FAVÖK çeyreklik %+17.0 büyüdü (1.1B USD)
FAVÖK marjı: %23.8
Toplam borç %+50.2 arttı → 13.9B USD
Net borç hasılatın üzerinde: 8.8B USD
Borç/Özkaynak oranı: 1.38x
Cari oran: 1.84x — yeterli likidite
Nakit %+887.9 arttı → 5.1B USD
İşletme nakit akışı pozitif: 729.5M USD
Serbest nakit akışı pozitif: 489.4M USD
ROE düşük: %5.3
ROA düşük: %1.8
Toplam varlıklar %+19.5 büyüdü → 29.9B USD
Özkaynak: 10.1B USD (%+0.5)
İşletme kârı pozitif: 804.3M USD
İşletme kârı büyüme: %+20.3
Faiz karşılama oranı güçlü: 11.9x (Faiz: 88.4M USD)
Ödenmiş sermaye: 280.3M USD
Net işletme sermayesi pozitif: 5.0B USD
İşletme sermayesi değişimi: %+9596.6
CAPEX: 240.1M USD (Hasılatın %5.4'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+6.6 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 271.07 USD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %12.1
Net kâr marjı %12.1 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +1.5 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %21.1
ROE %21.1 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %23.8
FAVÖK marjı %23.8 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %44.1
Hasılat başına brüt kâr %44.1. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %11.1
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %11.1'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 38.4x Sector: 23.9x
F/K 38.4x — sektör medyanının (23.9x) %60 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 8.07x Sector: 3.69x
PD/DD 8.07x — sektör medyanının %119 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 22.6x Sector: 15.2x
EV/EBITDA 22.6x — sektör medyanının (15.2x) %48 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 1.84x
Cari oran 1.84x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 3.5x
Net Borç/EBITDA 3.5x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 1.38x
Borç/Özkaynak 1.38x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 12.3x
Faiz karşılama 12.3x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+9.7
Hasılat yıllık %9.7 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+2.0
Net kâr yıllık %2.0 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q3 (Tem-Eyl)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 660.8M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 415.7M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
50/100
Orta düzey sağlamlık (50/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-32.5%
Eksi %32.5 beklenen değer (195.50) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 173.10 | PD/DD hedefi: 139.04 | EV/EBITDA hedefi: 195.54 | DCF hedefi: 142.74
Damodaran Değerleme
33/100
Düşük Damodaran skoru (33/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
77/100
Düşük borç riski (77/100). Faiz karşılama oranı 12.3x — güçlü. Borç/EBITDA 3.5x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 61/100 | Borç Servis: 96/100 | Kalite: 98/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%12.6
ROIC (%12.6) sermaye maliyetini hafifçe (3.9 puan) aşıyor.
WACC: %8.6
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
142.74
DCF (142.74) güncel fiyatın %50.7 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 289.62
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
$78.1
Güncel fiyat Graham değerinin %73.0 üzerinde ($78.1) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
38.4x vs 23.9x
Sektör medyanının %60 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
8.07x vs 3.69x
Sektörden %119 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
22.6x vs 15.2x
Sektörden %48 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%12.6 vs %8.6 WACC
ROIC 3.9 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%12.6 vs %23.7 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %12.6
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (288.89), TRAMA-99 çizgisinin %6.6 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Price:: 288.89
TRAMA: 271.07
Difference: %+6.6
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

ECL — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.