DIODDIOD Maker of Eco-Friendly Equipment and Nutrition Public Joint Stock Company

🇷🇺 MOEX
8.06
RUB
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
50/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
21/100
Dalio Risk ?
92/100
Piotroski ?
2/9
Zayıf
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5)
Graham ?
₽11.4
Makul
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
46/100
Lothien Sağlamlık: Orta (46/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 3 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₽10M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-55.5 düştü. Uzun vadede endişe verici.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-6.8 düştü. Şirket daralmada.
Güçlü Likidite
Cari oran 7.56x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.61. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük ROE
ROE: %3.3. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%43.6
VaR 95% ?
%4.53
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%6.40
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%5.79
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%55.7
09.01.2026 → 16.07.2026
الانحراف ?
1.24
Parametrik%4.53
Historik%3.71
Cornish-Fisher%3.07
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+7.8%
ROIC ?
3.4%
قيمة DCF ?
3.74
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2022/12
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (10.1M RUB, %+0.0)
Yıllık net kâr %-55.5 geriledi
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (140.3M RUB)
Yıllık hasılat daraldı (%-6.8)
Brüt kâr marjı güçlü: %56.8
Net kâr marjı: %7.2
FAVÖK yatay seyrede (16.3M RUB)
FAVÖK marjı düşük: %11.6
Cari oran güçlü: 7.56x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 107.9M RUB
ROE düşük: %0.8
ROA düşük: %0.7
Toplam varlıklar: 1.4B RUB (%+0.0)
Özkaynak: 1.2B RUB (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 13.1M RUB
Ödenmiş sermaye: 91.5M RUB
Net işletme sermayesi pozitif: 809.5M RUB
CAPEX: 695,750 RUB (Hasılatın %0.5'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-3.4
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 8.34 RUB
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %66'i
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %7.2
Net kâr marjı %7.2 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %3.3
ROE %3.3 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %11.6
FAVÖK marjı %11.6 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %56.8
Hasılat başına brüt kâr %56.8. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %16.2
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %16.2'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 18.3x القطاع: 10.1x
F/K 18.3x — sektör medyanının (10.1x) %80 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 0.61x القطاع: 1.81x
PD/DD 0.61x — sektör medyanının (1.81x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 11.3x القطاع: 4.9x
EV/EBITDA 11.3x — sektör medyanının (4.9x) %130 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 7.56x
Cari oran 7.56x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-6.8
Hasılat yıllık %-6.8 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-55.5
Net kâr yıllık %-55.5 gerilemiş (2022/12) — ciddi kâr erimesi.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
50/100
Orta düzey sağlamlık (50/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
+7.8%
Artı %7.8 beklenen değer (8.69) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 4.33 | PD/DD hedefi: 24.04 | EV/EBITDA hedefi: 3.50 | DCF hedefi: 3.74
Damodaran Değerleme
21/100
Düşük Damodaran skoru (21/100). ROIC (%3.4) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
92/100
Düşük borç riski (92/100).
Kaldıraç: 100/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 76/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%3.4
ROIC (%3.4) sermaye maliyetinin (47.8%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %47.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
3.74
DCF (3.74) güncel fiyatın %53.6 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 8.06
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
2/9
Zayıf Piotroski (2/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5)
Zayıf
Graham İçsel Değer
₽11.4
Graham içsel değer: ₽11.4. Makul
Makul
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
18.3x vs 10.1x
Sektör medyanının %80 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
0.61x vs 1.81x
Sektörden %66 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
11.3x vs 4.9x
Sektörden %130 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%3.4 vs %47.8 WACC
ROIC 44.5 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%7.2 vs %11.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %7.2
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (8.06), TRAMA-99 çizgisi (8.34) ile yakın seviyede (%-3.4). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 8.06
TRAMA: 8.34
الفرق: %-3.4
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
DIOD — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.