DHID.R. Horton

🇺🇸 US
Smart Money 40
139.39
USD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
74/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
52/100
Dalio Risk ?
80/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
$144.1
Makul
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
83/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (83/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 7 | Negatif: 0 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $905M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+39.7 arttı ($648M → $905M). Kısa vadede olumlu momentum.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+22.1 arttı ($7.6B → $9.2B). Talep güçlü.
Güçlü Likidite
Cari oran 9.84x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+43.0 arttı ($828M → $1.2B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 12.8. Makul değerleme aralığında.
Lothien Sağlamlık Skoru: 74/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Mevsimsel Toparlanma, Ama Trend Bozuk
Çeyreklik artış (%+39.7) ama yıllık bazda düşüş (%-11.7). Mevsimsel toparlanma var ama uzun vadeli trend zayıf.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%35.1
VaR 95% ?
%3.65
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%5.16
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.73
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%21.0
13.02.2026 → 30.03.2026
الانحراف ?
0.69
Parametrik%3.65
Historik%3.29
Cornish-Fisher%3.17
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+71.8%
ROIC ?
9.9%
قيمة DCF ?
207.39
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+39.7 artarak 904.9M USD oldu
Yıllık net kâr %-11.7 geriledi
Hasılat çeyreklik %+22.1 büyüdü (9.2B USD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+0.0)
Brüt kâr marjı: %23.3
Net kâr marjı: %9.8
FAVÖK çeyreklik %+43.0 büyüdü (1.2B USD)
FAVÖK marjı: %12.8
Toplam borç: 7.2B USD
Net borç: 5.1B USD
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.30x
Cari oran güçlü: 9.84x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 2.1B USD
İşletme nakit akışı pozitif: 439.3M USD
Serbest nakit akışı pozitif: 397.3M USD
ROE düşük: %3.8
ROA: %2.5
Toplam varlıklar: 36.5B USD (%+2.7)
Özkaynak: 23.8B USD (%+0.8)
İşletme kârı pozitif: 1.2B USD
İşletme kârı büyüme: %+44.4
Ödenmiş sermaye: 280.7M USD
Net işletme sermayesi pozitif: 31.6B USD
CAPEX: 42.0M USD (Hasılatın %0.5'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-7.4 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 150.59 USD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %96'i
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %9.8
Net kâr marjı %9.8 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +1.2 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %12.9
ROE %12.9 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %12.8
FAVÖK marjı %12.8 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %23.3
Hasılat başına brüt kâr %23.3. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %9.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %9.6'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 12.8x القطاع: 27.4x
F/K 12.8x — sektör medyanının (27.4x) %53 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.64x القطاع: 4.40x
PD/DD 1.64x — sektör medyanının (4.40x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 11.3x القطاع: 14.5x
EV/EBITDA 11.3x — sektör medyanı (14.5x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 9.84x
Cari oran 9.84x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 1.8x
Net Borç/EBITDA 1.8x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.30x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 8.4x
Faiz karşılama 8.4x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+0.0
Hasılat yıllık %0.0 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-11.7
Net kâr yıllık %-11.7 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 1.1B). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 719.9M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
74/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (74/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+71.8%
Artı %71.8 beklenen değer (239.77) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 297.84 | PD/DD hedefi: 389.16 | EV/EBITDA hedefi: 180.17 | DCF hedefi: 207.39
Damodaran Değerleme
52/100
Orta Damodaran skoru (52/100). ROIC (%9.9) – WACC (%9.7) farkı +0.2 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
80/100
Düşük borç riski (80/100). Faiz karşılama oranı 8.4x — güçlü. Borç/EBITDA 1.8x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 77/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 82/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%9.9
ROIC (%9.9) sermaye maliyetini hafifçe (0.2 puan) aşıyor.
WACC: %9.7
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
207.39
DCF modeli 207.39 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %48.6 ucuz.
Mevcut fiyat: 139.59
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
$144.1
Graham değeri ($144.1) güncel fiyata yakın (%+3.2). Adil fiyat bölgesinde.
Makul
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
12.8x vs 27.4x
Sektör medyanının %53 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.64x vs 4.40x
Sektörden %63 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
11.3x vs 14.5x
Sektörden %23 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%9.9 vs %9.7 WACC
ROIC 0.2 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%9.2 vs %11.8 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %9.2
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (139.39), TRAMA-99 çizgisinin %7.4 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 139.39
TRAMA: 150.59
الفرق: %-7.4
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

DHI — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.