DBISDlala Brokerage and Investment Holding Company Q.P.S.C.

🇶🇦 QSE
1.70
QAR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
29/100
Zayıf
Neden bu skor?
Damodaran ?
16/100
DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik)
Dalio Risk ?
64/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
QAR0.2
Pahalı
Active Metric?
2/4
Confidence?
56%
Lothien Robustness Summary
54/100
Lothien Sağlamlık: Orta (54/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 7 | Negatif: 7 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte QAR5M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+224.8 arttı (-QAR4M → QAR5M). Kısa vadede olumlu momentum.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Geriledi
Satış gelirleri çeyreklik %-20.7 düştü. Talep zayıflıyor veya mevsimsel etki var.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-23.4 düştü. Şirket daralmada.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %19.0 → %66.3 (+47.3 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %86.6. Her 100QAR satıştan 87QAR kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından QAR39M fazla. Borç riski düşük.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (QAR5M) ama FCF negatif (-QAR42M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+263.8 arttı (-QAR3M → QAR5M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 754.2. Pahalı değerleme.
Negatif ROE
ROE: %-1.9. Şirket özsermayesini eritiyor.
Lothien Sağlamlık Skoru: 29/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı zayıf görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-25.6 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%41.4
VaR 95% ?
%4.05
daily max loss
VaR 99% ?
%5.83
daily max loss
CVaR 95% ?
%5.47
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%19.2
24.06.2026 → 05.07.2026
Skewness ?
1.01
Parametrik%4.05
Historik%3.62
Cornish-Fisher%3.03
Return Distribution
Valuation
Potential?
-27.6%
ROIC ?
-0.8%
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+224.8 artarak 4.7M QAR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+15.8
Hasılat çeyreklik %-20.7 düştü (5.4M QAR)
Yıllık hasılat daraldı (%-23.4)
Brüt kâr marjı güçlü: %66.3
Brüt marj değişimi: %+47.3 puan
Net kâr marjı yüksek: %86.6
FAVÖK çeyreklik %+263.8 büyüdü (5.1M QAR)
FAVÖK marjı güçlü: %95.2
Toplam borç: 0 QAR
Net nakit pozisyonunda: -39.3M QAR (borçsuz)
Cari oran: 1.70x — yeterli likidite
Nakit %-42.9 azaldı → 39.3M QAR
İşletme nakit akışı negatif: -40.7M QAR
Serbest nakit akışı negatif: -42.2M QAR — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %2.5
ROA düşük: %1.2
Toplam varlıklar %-25.6 küçüldü → 384.2M QAR
Özkaynak: 190.0M QAR (%+2.5)
İşletme kârı pozitif: 4.4M QAR
İşletme kârı büyüme: %+223.4
Ödenmiş sermaye: 190.4M QAR
Net işletme sermayesi pozitif: 132.8M QAR
Yoğun yatırım dönemi: CAPEX/Hasılat %27.8 (1.5M QAR)
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+12.6 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 1.51 QAR
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %84'i
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %86.6
Net kâr marjı %86.6 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +141.7 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %-1.9
ROE %-1.9 — negatif özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %95.2
FAVÖK marjı %95.2 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %66.3
Hasılat başına brüt kâr %66.3. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-66.1
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-66.1'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Valuation
PD/DD Oranı 1.70x Sector: 1.29x
PD/DD 1.70x — sektör medyanının (1.29x) %32 üzerinde.
Indebtedness
Cari Oran 1.70x
Cari oran 1.70x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Borç / Özkaynak 0.00x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-23.4
Hasılat yıllık %-23.4 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+15.8
Net kâr yıllık %15.8 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
29/100
Zayıf sağlamlık (29/100). Değerleme metrikleri ve/veya borç profili olumsuz; dikkatli olmak gerekiyor.
Zayıf
Potansiyel
-27.6%
Eksi %27.6 beklenen değer (1.23) ile güncel fiyat karşılaştırması. 2/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %56.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 1.31 | EV/EBITDA hedefi: 0.43
Damodaran Değerleme
16/100
Düşük Damodaran skoru (16/100). ROIC (%-0.8) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik).
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
64/100
Orta düzey borç riski (64/100).
Kaldıraç: 100/100 | Borç Servis: 85/100 | Kalite: 24/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%-0.8
ROIC (%-0.8) sermaye maliyetinin (16.8%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %16.8
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5)
Zayıf
Graham İçsel Değer
QAR0.2
Graham içsel değer: QAR0.2. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
PD/DD Oranı
1.70x vs 1.29x
Sektörden %32 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
754.2x vs 9.0x
Sektörden %8242 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%-0.8 vs %16.8 WACC
ROIC 17.6 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%1.5 vs %1.5 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %1.5
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (1.70), TRAMA-99 çizgisinin %12.6 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Price:: 1.70
TRAMA: 1.51
Difference: %+12.6
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
DBIS — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.