CORE_B

NORDIC
2.06
EUR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
60/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
60/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır; DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik)
Dalio Risk ?
28/100
Piotroski ?
2/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
Negatif HBK
Şirket zarar ediyor (HBK = -0.2040 TL) — Graham formülü pozitif kâr gerektirir
Active Metric?
2/4
Confidence?
56%
Lothien Robustness Summary
41/100
Lothien Sağlamlık: Zayıf (41/100)
Olumsuz göstergeler ağır basıyor. Finansal yapıda zayıflıklar mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 7 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte €621,920 net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+110.9 arttı (-€6M → €621,920). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+101.4 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-12.2 düştü. Şirket daralmada.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %59.3 → %66.3 (+7.0 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %0.9. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Yüksek Borçluluk
Net borç/özkaynak oranı 1.96x. Yüksek kaldıraç risk taşır, faiz yükü ağır olabilir.
Likidite Riski
Cari oran 0.07x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (€25M) kârın %4057'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 29.3. Pahalı değerleme.
Negatif ROE
ROE: %-14.8. Şirket özsermayesini eritiyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-2249.3 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%41.4
VaR 95% ?
%4.51
daily max loss
VaR 99% ?
%6.29
daily max loss
CVaR 95% ?
%6.15
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%57.3
07.01.2026 → 09.10.2026
Skewness ?
-0.65
Parametrik%4.51
Historik%4.09
Cornish-Fisher%4.81
Return Distribution
Valuation
Potential?
+102.0%
Debt Cycle?
Daralma
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+110.9 artarak 621,920 EUR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+101.4
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (69.9M EUR)
Yıllık hasılat daraldı (%-12.2)
Brüt kâr marjı güçlü: %66.3
Brüt marj değişimi: %+7.0 puan
Net kâr marjı düşük: %0.9
FAVÖK çeyreklik %+13.0 büyüdü (43.9M EUR)
FAVÖK marjı güçlü: %62.8
Toplam borç: 2.7B EUR
Net borç hasılatın üzerinde: 2.7B EUR
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 1.97x
Cari oran < 1: 0.07x — likidite riski
Nakit %+20.0 arttı → 6.9M EUR
İşletme nakit akışı pozitif: 25.2M EUR
Serbest nakit akışı pozitif: 25.2M EUR
ROE düşük: %0.0
ROA düşük: %0.0
Toplam varlıklar %-5.5 küçüldü → 4.6B EUR
Özkaynak %-6.5 azaldı → 1.4B EUR
İşletme kârı pozitif: 43.5M EUR
İşletme kârı büyüme: %+11.1
Faiz karşılama oranı düşük: 1.4x — borç servisi riski
Ödenmiş sermaye: 1.2B EUR
Net işletme sermayesi negatif: -793.0M EUR — kısa vadeli baskı
İşletme sermayesi değişimi: %+23.8
Fiyat TRAMA-99 altında: %-10.8 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 2.31 EUR
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %1
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %0.9
Net kâr marjı %0.9 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +8.9 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %-14.8
ROE %-14.8 — negatif özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %62.8
FAVÖK marjı %62.8 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %66.3
Hasılat başına brüt kâr %66.3. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %21.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %21.4'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
PD/DD Oranı 1.82x Sector: 9.66x
PD/DD 1.82x — sektör medyanının (9.66x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 29.3x Sector: 77.3x
EV/EBITDA 29.3x — sektör medyanının (77.3x) %62 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Indebtedness
Cari Oran 0.07x
Cari oran 0.07x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 15.2x
Net Borç/EBITDA 15.2x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 1.97x
Borç/Özkaynak 1.97x — yüksek kaldıraç. Borç döngüsü değişimlerine karşı hassas.
Faiz Karşılama Oranı 1.6x
Faiz karşılama 1.6x — sınırlı tampon. Kârlılık düşerse sıkışabilir.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-12.2
Hasılat yıllık %-12.2 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+101.4
Net kâr zararlıdan kârlıya döndü (2026/6). Önemli iyileşme.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
60/100
İyi sağlamlık (60/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+102.0%
Artı %102.0 beklenen değer (4.04) ile güncel fiyat karşılaştırması. 2/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %56.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 6.00 | EV/EBITDA hedefi: 5.27
Damodaran Değerleme
60/100
Orta Damodaran skoru (60/100). Değer yaratma kapasitesi sınırlı. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır; DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik).
Orta
Dalio Risk Analizi
28/100
Yüksek borç riski (28/100). Faiz karşılama oranı 1.6x — zayıf, kırılgan. Borç/EBITDA 15.2x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 22/100 | Kalite: 36/100
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
2/9
Zayıf Piotroski (2/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Zayıf
Graham İçsel Değer
—
Şirket zarar ediyor (HBK = -0.2040 TL) — Graham formülü pozitif kâr gerektirir
⚖️ Sector Comparison
PD/DD Oranı
1.82x vs 9.66x
Sektörden %81 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
29.3x vs 77.3x
Sektörden %62 daha düşük EV/EBITDA
Net Kâr Marjı (TTM)
%-86.2 vs %59.8 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %-86.2
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (2.06), TRAMA-99 çizgisinin %10.8 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Price:: 2.06
TRAMA: 2.31
Difference: %-10.8
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
CORE_B — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.