COLPALColgate-Palmolive (India) Limited

🇮🇳 Hindistan Borsası
1770.90
INR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
54/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
51/100
Dalio Risk ?
95/100
Piotroski ?
0/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Güncel cari oran verisi eksik (C6); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8); dönen varlık verisi eksik → devir hızı hesaplanamadı (C9)
Graham ?
Veri Yetersiz
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
56/100
Lothien Sağlamlık: Orta (56/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₹3.4B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-2.9). İstikrarlı seyir.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %21.6. Her 100₹ satıştan 22₹ kâr kalıyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 35.4. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 30.41. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 23.9. Pahalı değerleme.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%25.5
VaR 95% ?
%2.72
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%3.81
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.59
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%24.4
17.10.2025 → 01.10.2026
الانحراف ?
0.10
Parametrik%2.72
Historik%2.76
Cornish-Fisher%2.61
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-21.6%
ROIC ?
628.3%
قيمة DCF ?
822.40
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (3.4B INR, %-2.9)
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%+7.0)
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (15.9B INR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+12.0)
Brüt kâr marjı güçlü: %69.7
Net kâr marjı yüksek: %21.6
FAVÖK yatay seyrede (5.0B INR)
FAVÖK marjı güçlü: %31.6
İşletme kârı pozitif: 4.4B INR
Faiz karşılama oranı güçlü: 487.8x (Faiz: 10.3M INR)
Ödenmiş sermaye: 272.1M INR
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-16.4 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 2119.37 INR
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %21.6
Net kâr marjı %21.6 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre -0.8 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %62.8
ROE %62.8 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %31.6
FAVÖK marjı %31.6 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %69.7
Hasılat başına brüt kâr %69.7. Güçlü fiyatlama gücü.
التقييم
F/K Oranı 35.4x القطاع: 36.1x
F/K 35.4x — sektör medyanına (36.1x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 30.41x القطاع: 4.71x
PD/DD 30.41x — sektör medyanının %546 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 23.9x القطاع: 24.2x
EV/EBITDA 23.9x — sektör medyanı (24.2x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 1.28x
Cari oran 1.28x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.0x
Net Borç/EBITDA 0.0x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.03x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 510.6x
Faiz karşılama 510.6x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+12.0
Hasılat yıllık %12.0 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+7.0
Net kâr yıllık %7.0 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
54/100
Orta düzey sağlamlık (54/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-21.6%
Eksi %21.6 beklenen değer (1389.12) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 1794.46 | PD/DD hedefi: 442.73 | EV/EBITDA hedefi: 1793.43 | DCF hedefi: 822.40
Damodaran Değerleme
51/100
Orta Damodaran skoru (51/100). ROIC (%628.3) – WACC (%16.2) farkı +612.1 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
95/100
Düşük borç riski (95/100). Faiz karşılama oranı 510.6x — güçlü. Borç/EBITDA 0.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 99/100 | Borç Servis: 82/100 | Kalite: 100/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%628.3
ROIC (%628.3) sermaye maliyetini 612.1 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %16.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
822.40
DCF (822.40) güncel fiyatın %53.6 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 1770.90
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
0/9
Zayıf Piotroski (0/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2)
Zayıf
Graham İçsel Değer
—
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
35.4x vs 36.1x
Sektör medyanının %2 altında — ucuz
PD/DD Oranı
30.41x vs 4.71x
Sektörden %546 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
23.9x vs 24.2x
Sektörden %1 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%628.3 vs %16.2 WACC
ROIC 612.1 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%22.1 vs %32.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %22.1
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (1770.90), TRAMA-99 çizgisinin %16.4 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
السعر:: 1770.90
TRAMA: 2119.37
الفرق: %-16.4
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
COLPAL — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.