CMIN3CSN Mineração S.A.

🇧🇷 Brezilya Borsası
4.85
BRL
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
66/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
55/100
Dalio Risk ?
71/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
R$3.7
Pahalı
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
75%
Сводка надежности Lothien
68/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (68/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 6 | Negatif: 3 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte R$220M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-1.2). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+89.6 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-10.5 düştü. Şirket daralmada.
Brüt Marj Daraldı
Brüt kâr marjı %45.1 → %41.7 (-3.3 puan). Maliyet baskısı veya rekabet artıyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (R$220M) ama FCF negatif (-R$532M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Makul F/K
Trailing F/K: 10.9. Makul değerleme aralığında.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 4.9. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %33.5. Sermaye verimli kullanılıyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+176.8 artabilir (R$220M → R$608M).

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Yüksek
252 дней
Годовая волатильность ?
%41.2
VaR 95% ?
%4.28
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%6.05
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%5.84
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%36.4
28.01.2026 → 19.05.2026
Асимметрия ?
0.01
Parametrik%4.28
Historik%4.42
Cornish-Fisher%4.20
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+16.6%
ROIC ?
36.6%
Значение DCF ?
3.30
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (219.6M BRL, %-1.2)
Yıllık net kâr büyümesi %+89.6
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (3.6B BRL)
Yıllık hasılat daraldı (%-10.5)
Brüt kâr marjı güçlü: %41.7
Brüt marj değişimi: %-3.3 puan
Net kâr marjı: %6.1
FAVÖK çeyreklik %-6.6 düştü (879.7M BRL)
FAVÖK marjı: %24.3
Toplam borç: 9.1B BRL
Net borç: 1.2B BRL
Borç/Özkaynak oranı: 1.24x
Cari oran: 1.17x — yeterli likidite
Nakit %-10.4 azaldı → 7.9B BRL
İşletme nakit akışı pozitif: 119.3M BRL
Serbest nakit akışı negatif: -532.3M BRL — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %3.0
ROA düşük: %0.6
Toplam varlıklar: 33.8B BRL (%-1.0)
Özkaynak: 7.3B BRL (%+3.7)
İşletme kârı pozitif: 686.6M BRL
Faiz karşılama oranı güçlü: 6.2x (Faiz: 142.1M BRL)
Ödenmiş sermaye: 5.4B BRL
Net işletme sermayesi pozitif: 1.7B BRL
İşletme sermayesi değişimi: %-51.1
CAPEX: 651.6M BRL (Hasılatın %18.0'i)
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-9.5 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 5.36 BRL
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %6.1
Net kâr marjı %6.1 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.1 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %33.5
ROE %33.5 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %24.3
FAVÖK marjı %24.3 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %41.7
Hasılat başına brüt kâr %41.7. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-5.1
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-5.1'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Оценка
F/K Oranı 10.9x Сектор: 23.7x
F/K 10.9x — sektör medyanının (23.7x) %54 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 3.59x Сектор: 2.12x
PD/DD 3.59x — sektör medyanının %69 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 4.9x Сектор: 6.3x
EV/EBITDA 4.9x — sektör medyanı (6.3x) ile uyumlu.
Задолженность
Cari Oran 1.17x
Cari oran 1.17x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 1.6x
Net Borç/EBITDA 1.6x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 1.24x
Borç/Özkaynak 1.24x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 9.5x
Faiz karşılama 9.5x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %-10.5
Hasılat yıllık %-10.5 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+89.6
Net kâr yıllık %89.6 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 1.6B). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr -67.4M).
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
66/100
İyi sağlamlık (66/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+16.6%
Artı %16.6 beklenen değer (5.69) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 9.83 | PD/DD hedefi: 3.11 | EV/EBITDA hedefi: 6.29 | DCF hedefi: 3.30
Damodaran Değerleme
55/100
Orta Damodaran skoru (55/100). ROIC (%36.6) – WACC (%16.5) farkı +20.1 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
71/100
Düşük borç riski (71/100). Faiz karşılama oranı 9.5x — güçlü. Borç/EBITDA 1.6x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 68/100 | Borç Servis: 79/100 | Kalite: 80/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%36.6
ROIC (%36.6) sermaye maliyetini 20.1 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %16.5
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
3.30
DCF (3.30) güncel fiyatın %32.4 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 4.88
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Zayıf
Graham İçsel Değer
R$3.7
Graham içsel değer: R$3.7. Pahalı
Pahalı
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
10.9x vs 23.7x
Sektör medyanının %54 altında — ucuz
PD/DD Oranı
3.59x vs 2.12x
Sektörden %69 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
4.9x vs 6.3x
Sektörden %22 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%36.6 vs %16.5 WACC
ROIC 20.1 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%10.8 vs %34.5 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %10.8
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (4.85), TRAMA-99 çizgisinin %9.5 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Цена:: 4.85
TRAMA: 5.36
Разница: %-9.5
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
CMIN3 — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.