CLXClorox

🇺🇸 US
Smart Money 20
87.09
USD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
53/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
52/100
Dalio Risk ?
43/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Graham ?
$9.0
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
43/100
Lothien Sağlamlık: Zayıf (43/100)
Olumsuz göstergeler ağır basıyor. Finansal yapıda zayıflıklar mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 5 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $163M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-12.8). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-50.9 düştü. Uzun vadede endişe verici.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-2.0 düştü. Şirket daralmada.
Yüksek Borçluluk
Net borç/özkaynak oranı 59.74x. Yüksek kaldıraç risk taşır, faiz yükü ağır olabilir.
Likidite Riski
Cari oran 0.66x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($244M) kârın %150'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 116.46. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %5104.3. Sermaye verimli kullanılıyor.
Özkaynak Büyümesi
Özkaynak çeyreklik %+234.3 arttı. Şirket içsel birikimle güçleniyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-15.0 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%31.1
VaR 95% ?
%3.32
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%4.66
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.40
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%36.8
27.02.2026 → 02.10.2026
الانحراف ?
-0.43
Parametrik%3.32
Historik%3.09
Cornish-Fisher%3.47
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+1.3%
ROIC ?
12.7%
قيمة DCF ?
90.16
دورة الديون?
Daralma
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-12.8 düşerek 163.0M USD oldu
Yıllık net kâr %-50.9 geriledi
Hasılat çeyreklik %+16.6 büyüdü (1.9B USD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%-2.0)
Brüt kâr marjı güçlü: %41.3
Brüt marj değişimi: %-2.0 puan
Net kâr marjı: %8.4
FAVÖK yatay seyrede (346.0M USD)
FAVÖK marjı: %17.8
Toplam borç %+23.0 arttı → 5.5B USD
Net borç hasılatın üzerinde: 5.4B USD
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 61.33x
Cari oran < 1: 0.66x — likidite riski
Nakit %-88.0 azaldı → 143.0M USD
İşletme nakit akışı pozitif: 330.0M USD
Serbest nakit akışı pozitif: 244.0M USD
ROE yüksek: %181.1 — özkaynak verimli kullanılıyor
ROA: %2.1
Toplam varlıklar %+21.1 büyüdü → 7.8B USD
Özkaynak %+234.3 arttı → 90.0M USD
İşletme kârı pozitif: 246.0M USD
Faiz karşılama oranı güçlü: 6.3x (Faiz: 55.0M USD)
Ödenmiş sermaye: 120.9M USD
Net işletme sermayesi negatif: -949.0M USD — kısa vadeli baskı
İşletme sermayesi değişimi: %-88.3
CAPEX: 86.0M USD (Hasılatın %4.4'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-12.6 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 99.67 USD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %23
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %8.4
Net kâr marjı %8.4 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -2.8 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %5104.3
ROE %5104.3 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %17.8
FAVÖK marjı %17.8 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %41.3
Hasılat başına brüt kâr %41.3. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %6.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %6.0'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 17.9x القطاع: 25.4x
F/K 17.9x — sektör medyanına (25.4x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 116.46x القطاع: 3.78x
PD/DD 116.46x — sektör medyanının %2981 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 13.6x القطاع: 15.1x
EV/EBITDA 13.6x — sektör medyanı (15.1x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 0.66x
Cari oran 0.66x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 4.7x
Net Borç/EBITDA 4.7x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 61.33x
Borç/Özkaynak 61.33x — çok yüksek kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 9.0x
Faiz karşılama 9.0x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-2.0
Hasılat yıllık %-2.0 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-50.9
Net kâr yıllık %-50.9 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 237.0M). En zayıf çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 89.5M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
53/100
Orta düzey sağlamlık (53/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
+1.3%
Artı %1.3 beklenen değer (87.82) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 135.82 | PD/DD hedefi: 21.67 | EV/EBITDA hedefi: 96.29 | DCF hedefi: 90.16
Damodaran Değerleme
52/100
Orta Damodaran skoru (52/100). ROIC (%12.7) – WACC (%6.3) farkı +6.4 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
43/100
Yüksek borç riski (43/100). Faiz karşılama oranı 9.0x — güçlü. Borç/EBITDA 4.7x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 11/100 | Borç Servis: 66/100 | Kalite: 91/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%12.7
ROIC (%12.7) sermaye maliyetini 6.4 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %6.3
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
90.16
DCF (90.16) güncel fiyatla (%+4.0) yakın — adil değer bölgesinde.
Mevcut fiyat: 86.67
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor.
Nötr
Graham İçsel Değer
$9.0
Güncel fiyat Graham değerinin %89.6 üzerinde ($9.0) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
17.9x vs 25.4x
Sektör medyanının %30 altında — ucuz
PD/DD Oranı
116.46x vs 3.78x
Sektörden %2981 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
13.6x vs 15.1x
Sektörden %10 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%12.7 vs %6.3 WACC
ROIC 6.4 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%8.7 vs %17.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %8.7
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (87.09), TRAMA-99 çizgisinin %12.6 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 87.09
TRAMA: 99.67
الفرق: %-12.6
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

CLX — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.