CFCF Industries

🇺🇸 US
Smart Money 36
120.85
USD
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
88/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
81/100
Dalio Risk ?
90/100
Piotroski ?
9/9
Güçlü
Graham ?
$108.7
Pahalı
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
75%
Lothien Sağlamlık Özeti
93/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (93/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 10 | Negatif: 1 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $727M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+18.2). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+88.3 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %37.6 → %51.5 (+14.0 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %32.7. Her 100$ satıştan 33$ kâr kalıyor.
Güçlü Likidite
Cari oran 4.86x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($603M) kârın %83'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 8.7. Makul değerleme aralığında.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 4.7. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %37.9. Sermaye verimli kullanılıyor.
Lothien Sağlamlık Skoru: 88/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-22.9 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Yüksek
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%43.0
VaR 95% ?
%4.29
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%6.13
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%5.46
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%25.7
30.03.2026 → 23.06.2026
Çarpıklık ?
0.33
Parametrik%4.29
Historik%4.14
Cornish-Fisher%3.89
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+109.9%
ROIC ?
35.2%
DCF Değer ?
297.34
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+18.2 artarak 727.0M USD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+88.3
Hasılat çeyreklik %+11.9 büyüdü (2.2B USD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+17.6)
Brüt kâr marjı güçlü: %51.5
Brüt marj değişimi: %+14.0 puan
Net kâr marjı yüksek: %32.7
FAVÖK çeyreklik %+22.3 büyüdü (1.4B USD)
FAVÖK marjı güçlü: %61.0
Toplam borç: 3.6B USD
Net borç: 1.1B USD
Borç/Özkaynak oranı: 0.63x
Cari oran güçlü: 4.86x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %+21.4 arttı → 2.5B USD
İşletme nakit akışı pozitif: 878.0M USD
Serbest nakit akışı pozitif: 603.0M USD
ROE: %12.6
ROA: %4.8
Toplam varlıklar: 15.1B USD (%+3.4)
Özkaynak %+7.6 arttı → 5.7B USD
İşletme kârı pozitif: 1.1B USD
İşletme kârı büyüme: %+60.6
Faiz karşılama oranı güçlü: 28.2x (Faiz: 48.0M USD)
Ödenmiş sermaye: 151.6M USD
Net işletme sermayesi pozitif: 3.0B USD
İşletme sermayesi değişimi: %+22.5
CAPEX: 275.0M USD (Hasılatın %12.4'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+4.4
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 115.79 USD
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %32.7
Net kâr marjı %32.7 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +1.8 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %37.9
ROE %37.9 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %61.0
FAVÖK marjı %61.0 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %51.5
Hasılat başına brüt kâr %51.5. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %24.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %24.6'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Değerleme
F/K Oranı 8.7x Sektör: 23.9x
F/K 8.7x — sektör medyanının (23.9x) %64 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 3.17x Sektör: 3.69x
PD/DD 3.17x — sektör medyanı (3.69x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 4.7x Sektör: 15.2x
EV/EBITDA 4.7x — sektör medyanının (15.2x) %69 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Borçluluk
Cari Oran 4.86x
Cari oran 4.86x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.9x
Net Borç/EBITDA 0.9x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.63x
Borç/Özkaynak 0.63x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 25.8x
Faiz karşılama 25.8x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+17.6
Hasılat yıllık %17.6 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+88.3
Net kâr yıllık %88.3 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 539.7M). En zayıf çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 347.0M).
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
88/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (88/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+109.9%
Artı %109.9 beklenen değer (252.33) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 360.72 | PD/DD hedefi: 154.00 | EV/EBITDA hedefi: 360.72 | DCF hedefi: 297.34
Damodaran Değerleme
81/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (81/100). ROIC (%35.2) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Çok Güçlü
Dalio Risk Analizi
90/100
Düşük borç riski (90/100). Faiz karşılama oranı 25.8x — güçlü. Borç/EBITDA 0.9x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 87/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 100/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%35.2
ROIC (%35.2) sermaye maliyetini 26.0 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %9.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
297.34
DCF modeli 297.34 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %147.3 ucuz.
Mevcut fiyat: 120.24
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
9/9
Güçlü Piotroski F-Score (9/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
$108.7
Graham değeri ($108.7) güncel fiyata yakın (%-9.6). Adil fiyat bölgesinde.
Pahalı
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
8.7x vs 23.9x
Sektör medyanının %64 altında — ucuz
PD/DD Oranı
3.17x vs 3.69x
Sektörden %14 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
4.7x vs 15.2x
Sektörden %69 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%35.2 vs %9.2 WACC
ROIC 26.0 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%27.1 vs %53.7 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %27.1
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (120.85), TRAMA-99 çizgisi (115.79) ile yakın seviyede (%+4.4). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Fiyat:: 120.85
TRAMA: 115.79
Fark: %+4.4
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

CF — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.