CAMXCambiar Aggressive Value ETF

NORDIC
646.50
EUR
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
53/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
46/100
Dalio Risk ?
98/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
€13.0
Pahalı
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
75%
Lothien Sağlamlık Özeti
80/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (80/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 9 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte €21M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+67.5 arttı (€13M → €21M). Kısa vadede olumlu momentum.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+31.7 arttı (€47M → €62M). Talep güçlü.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %34.3. Her 100€ satıştan 34€ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından €350M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 10.01x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (€17M) kârın %80'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+65.6 arttı (€17M → €28M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 100.0. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 92.93. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 448.8. Pahalı değerleme.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Yüksek
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%46.8
VaR 95% ?
%4.83
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%6.84
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%6.14
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%38.1
19.09.2025 → 24.03.2026
Çarpıklık ?
-0.94
Parametrik%4.83
Historik%3.36
Cornish-Fisher%4.23
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
-55.0%
ROIC ?
117.9%
DCF Değer ?
37.97
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+67.5 artarak 21.3M EUR oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%-1.6)
Hasılat çeyreklik %+31.7 büyüdü (62.1M EUR)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+3.9)
Brüt kâr marjı güçlü: %93.7
Net kâr marjı yüksek: %34.3
FAVÖK çeyreklik %+65.6 büyüdü (28.1M EUR)
FAVÖK marjı güçlü: %45.3
Toplam borç: 9.6M EUR
Net nakit pozisyonunda: -350.3M EUR (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.02x
Cari oran güçlü: 10.01x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 359.9M EUR
İşletme nakit akışı pozitif: 20.7M EUR
Serbest nakit akışı pozitif: 17.1M EUR
ROE düşük: %5.1
ROA: %4.5
Toplam varlıklar %+7.0 büyüdü → 469.4M EUR
Özkaynak %+5.8 arttı → 414.0M EUR
İşletme kârı pozitif: 25.9M EUR
İşletme kârı büyüme: %+73.7
Faiz karşılama oranı güçlü: 224.7x (Faiz: 125,252 EUR)
Ödenmiş sermaye: 59.5M EUR
Net işletme sermayesi pozitif: 392.3M EUR
İşletme sermayesi değişimi: %+5.2
CAPEX: 3.7M EUR (Hasılatın %5.9'i)
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+10.6 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 584.57 EUR
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %93'i
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %34.3
Net kâr marjı %34.3 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +7.3 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %10.7
ROE %10.7 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %45.3
FAVÖK marjı %45.3 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %93.7
Hasılat başına brüt kâr %93.7. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %36.8
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %36.8'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Değerleme
F/K Oranı 100.0x Sektör: 83.2x
F/K 100.0x — sektör medyanının (83.2x) %20 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 92.93x Sektör: 9.66x
PD/DD 92.93x — sektör medyanının %862 üzerinde. Pahalı defter değeri.
Borçluluk
Cari Oran 10.01x
Cari oran 10.01x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.1x
Net Borç/EBITDA 0.1x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.02x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 163.4x
Faiz karşılama 163.4x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+3.9
Hasılat yıllık %3.9 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-1.6
Net kâr yıllık %-1.6 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
53/100
Orta düzey sağlamlık (53/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-55.0%
Eksi %55.0 beklenen değer (291.15) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 161.62 | PD/DD hedefi: 161.62 | EV/EBITDA hedefi: 205.94 | DCF hedefi: 161.62
Damodaran Değerleme
46/100
Düşük Damodaran skoru (46/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Orta
Dalio Risk Analizi
98/100
Düşük borç riski (98/100). Faiz karşılama oranı 163.4x — güçlü. Borç/EBITDA 0.1x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 98/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 91/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%117.9
ROIC (%117.9) sermaye maliyetini 109.0 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %8.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
37.97
DCF (37.97) güncel fiyatın %94.1 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 646.50
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
€13.0
Güncel fiyat Graham değerinin %98.0 üzerinde (€13.0) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
100.0x vs 83.2x
Sektör medyanının %20 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
92.93x vs 9.66x
Sektörden %862 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
448.8x vs 143.0x
Sektörden %214 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%117.9 vs %8.8 WACC
ROIC 109.0 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%30.7 vs %40.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %30.7
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (646.50), TRAMA-99 çizgisinin %10.6 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Fiyat:: 646.50
TRAMA: 584.57
Fark: %+10.6
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
CAMX — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.