CAICA Immobilien Anlagen AG

🇦🇹 Avusturya Borsası
21.65
EUR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
61/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
56/100
Dalio Risk ?
45/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
€31.5
Ucuz
مقياس نشط?
3/4
ثقة?
64%
ملخص متانة لوذيان
11/100
Lothien Sağlamlık: Çok Zayıf (11/100)
Temel göstergelerin çoğu olumsuz. Lothien sağlamlık skoru düşük seviyede. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 8 | Nötr: 1
Net Zarar
Son çeyrekte -€18M zarar açıklandı. Yatırımcı dikkatli olmalı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-208.7 geriledi (€17M → -€18M). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-306.2 düştü. Uzun vadede endişe verici.
4 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 4 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-14.8 düştü. Şirket daralmada.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %64.1 → %71.0 (+6.9 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Likidite Riski
Cari oran 0.80x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
FAVÖK Düşüşü
FAVÖK çeyreklik %-122.3 düştü. Operasyonel performans zayıflıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 13.0. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.82. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 25.3. Pahalı değerleme.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+368.8 artabilir (-€18M → €49M).

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%23.2
VaR 95% ?
%2.44
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%3.44
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.22
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%24.7
06.05.2026 → 08.10.2026
الانحراف ?
-0.23
Parametrik%2.44
Historik%2.23
Cornish-Fisher%2.42
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+40.1%
ROIC ?
3.4%
قيمة DCF ?
49.54
دورة الديون?
Daralma
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-208.7 düşerek -18.1M EUR oldu
Yıllık net kâr %-306.2 geriledi
Hasılat çeyreklik %-10.7 düştü (62.9M EUR)
Yıllık hasılat daraldı (%-14.8)
Brüt kâr marjı güçlü: %71.0
Brüt marj değişimi: %+6.9 puan
Net kâr marjı negatif: %-28.7 — zarar ediyor
FAVÖK çeyreklik %-122.3 düştü (-8.2M EUR)
FAVÖK marjı düşük: %-13.1
Toplam borç: 2.0B EUR
Net borç hasılatın üzerinde: 1.6B EUR
Borç/Özkaynak oranı: 0.84x
Cari oran < 1: 0.80x — likidite riski
Nakit %+12.7 arttı → 488.1M EUR
İşletme nakit akışı pozitif: 23.2M EUR
Serbest nakit akışı pozitif: 23.2M EUR
ROE negatif: %-0.7 — zarar var
ROA düşük: %-0.4
Toplam varlıklar: 5.1B EUR (%-3.3)
Özkaynak: 2.4B EUR (%-5.0)
İşletme kârı pozitif: 36.9M EUR
İşletme kârı büyüme: %+10.2
Faiz gideri: 273,000 EUR
Ödenmiş sermaye: 91.4M EUR
Net işletme sermayesi negatif: -166.0M EUR — kısa vadeli baskı
İşletme sermayesi değişimi: %-2638.1
CAPEX: 25,000 EUR (Hasılatın %0.0'i)
Fiyat TRAMA-99 altında: %-9.0 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 23.80 EUR
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %13
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %-28.7
Net kâr marjı %-28.7 — zarar dönemi. Bir önceki çeyreğe göre -52.3 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %6.1
ROE %6.1 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %-13.1
FAVÖK marjı %-13.1 — operasyonel zarar.
Brüt Kâr Marjı %71.0
Hasılat başına brüt kâr %71.0. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %49.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %49.5'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 13.0x القطاع: 13.2x
F/K 13.0x — sektör medyanına (13.2x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 0.82x القطاع: 1.24x
PD/DD 0.82x — sektör medyanının (1.24x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 25.3x القطاع: 16.4x
EV/EBITDA 25.3x — sektör medyanının (16.4x) %55 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 0.80x
Cari oran 0.80x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 14.6x
Net Borç/EBITDA 14.6x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 0.84x
Borç/Özkaynak 0.84x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 312.7x
Faiz karşılama 312.7x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-14.8
Hasılat yıllık %-14.8 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-306.2
Net kâr yıllık %-306.2 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q3 (Tem-Eyl)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 67.0M). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr -4.7M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
61/100
İyi sağlamlık (61/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+40.1%
Artı %40.1 beklenen değer (30.32) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %64.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 33.46 | EV/EBITDA hedefi: 14.01 | DCF hedefi: 49.54
Damodaran Değerleme
56/100
Orta Damodaran skoru (56/100). ROIC (%3.4) – WACC (%5.5) farkı -2.1 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
45/100
Yüksek borç riski (45/100). Faiz karşılama oranı 312.7x — güçlü. Borç/EBITDA 14.6x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 42/100 | Borç Servis: 70/100 | Kalite: 58/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%3.4
ROIC (%3.4) sermaye maliyetinin (5.5%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %5.5
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
49.54
DCF modeli 49.54 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %128.8 ucuz.
Mevcut fiyat: 21.65
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
€31.5
Graham değeri (€31.5) güncel fiyatın %45.5 üzerinde — değer yatırımı açısından cazip.
Ucuz
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
13.0x vs 13.2x
Sektör medyanının %1 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.82x vs 1.24x
Sektörden %34 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
25.3x vs 16.4x
Sektörden %55 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%3.4 vs %5.5 WACC
ROIC 2.1 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%55.6 vs %51.3 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %55.6
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (21.65), TRAMA-99 çizgisinin %9.0 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 21.65
TRAMA: 23.80
الفرق: %-9.0
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
CAI — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.