BRBroadridge Financial

🇺🇸 US
Smart Money 39
175.11
USD
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
71/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
60/100
Dalio Risk ?
71/100
Piotroski ?
8/9
Güçlü
önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
$74.3
Pahalı
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
75%
Сводка надежности Lothien
84/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (84/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 9 | Negatif: 1 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $398M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+44.1 arttı ($276M → $398M). Kısa vadede olumlu momentum.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %32.1 → %38.4 (+6.3 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %17.9. Her 100$ satıştan 18$ kâr kalıyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 1.10x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($642M) kârın %161'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+39.2 arttı ($456M → $635M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 6.85. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %39.7. Sermaye verimli kullanılıyor.
Lothien Sağlamlık Skoru: 71/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-15.4 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Orta
252 дней
Годовая волатильность ?
%30.1
VaR 95% ?
%3.21
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%4.50
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%4.50
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%42.2
22.10.2025 → 22.06.2026
Асимметрия ?
-0.16
Parametrik%3.21
Historik%3.35
Cornish-Fisher%3.25
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+24.0%
ROIC ?
16.7%
Значение DCF ?
236.77
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+44.1 artarak 398.1M USD oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%+6.4)
Hasılat çeyreklik %+13.6 büyüdü (2.2B USD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+7.5)
Brüt kâr marjı güçlü: %38.4
Brüt marj değişimi: %+6.3 puan
Net kâr marjı yüksek: %17.9
FAVÖK çeyreklik %+39.2 büyüdü (635.3M USD)
FAVÖK marjı güçlü: %28.6
Toplam borç: 3.5B USD
Net borç hasılatın üzerinde: 3.1B USD
Borç/Özkaynak oranı: 1.24x
Cari oran: 1.24x — yeterli likidite
Nakit %+32.2 arttı → 402.9M USD
İşletme nakit akışı pozitif: 677.4M USD
Serbest nakit akışı pozitif: 642.0M USD
ROE: %14.0
ROA: %4.5
Toplam varlıklar: 8.9B USD (%+1.9)
Özkaynak: 2.8B USD (%+0.8)
İşletme kârı pozitif: 546.3M USD
İşletme kârı büyüme: %+52.0
Faiz karşılama oranı güçlü: 17.5x (Faiz: 36.4M USD)
Ödenmiş sermaye: 114.1M USD
Net işletme sermayesi pozitif: 333.3M USD
İşletme sermayesi değişimi: %+405.8
CAPEX: 35.4M USD (Hasılatın %1.6'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+9.0 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 160.66 USD
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %17.9
Net kâr marjı %17.9 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +3.8 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %39.7
ROE %39.7 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %28.6
FAVÖK marjı %28.6 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %38.4
Hasılat başına brüt kâr %38.4. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %16.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %16.5'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Оценка
F/K Oranı 17.3x Сектор: 26.5x
F/K 17.3x — sektör medyanının (26.5x) %35 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 6.85x Сектор: 4.51x
PD/DD 6.85x — sektör medyanının %52 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 11.9x Сектор: 15.8x
EV/EBITDA 11.9x — sektör medyanı (15.8x) ile uyumlu.
Задолженность
Cari Oran 1.24x
Cari oran 1.24x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 1.9x
Net Borç/EBITDA 1.9x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 1.24x
Borç/Özkaynak 1.24x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 18.5x
Faiz karşılama 18.5x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+7.5
Hasılat yıllık %7.5 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+6.4
Net kâr yıllık %6.4 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 365.2M). En zayıf çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 122.6M).
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
71/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (71/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+24.0%
Artı %24.0 beklenen değer (213.66) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 303.86 | PD/DD hedefi: 126.85 | EV/EBITDA hedefi: 228.83 | DCF hedefi: 236.77
Damodaran Değerleme
60/100
Orta Damodaran skoru (60/100). ROIC (%16.7) – WACC (%9.1) farkı +7.6 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
71/100
Düşük borç riski (71/100). Faiz karşılama oranı 18.5x — güçlü. Borç/EBITDA 1.9x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 73/100 | Borç Servis: 81/100 | Kalite: 95/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%16.7
ROIC (%16.7) sermaye maliyetini 7.6 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %9.1
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
236.77
DCF modeli 236.77 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %37.4 ucuz.
Mevcut fiyat: 172.36
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
8/9
Güçlü Piotroski F-Score (8/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış. Not: önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Güçlü
Graham İçsel Değer
$74.3
Güncel fiyat Graham değerinin %56.9 üzerinde ($74.3) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
17.3x vs 26.5x
Sektör medyanının %35 altında — ucuz
PD/DD Oranı
6.85x vs 4.51x
Sektörden %52 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
11.9x vs 15.8x
Sektörden %25 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%16.7 vs %9.1 WACC
ROIC 7.6 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%15.0 vs %25.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %15.0
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (175.11), TRAMA-99 çizgisinin %9.0 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Цена:: 175.11
TRAMA: 160.66
Разница: %+9.0
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

BR — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.