BELUNovaBev Group PJSC

🇷🇺 MOEX
266.20
RUB
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
80/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
83/100
Dalio Risk ?
61/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Graham ?
₽4,639.6
Ucuz
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
73/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (73/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 6 | Negatif: 0 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₽2.0B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 1.22x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 0.5. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.15. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 1.9. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %30.5. Sermaye verimli kullanılıyor.
Lothien Sağlamlık Skoru: 80/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%32.0
VaR 95% ?
%3.46
daily max loss
VaR 99% ?
%4.84
daily max loss
CVaR 95% ?
%4.64
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%53.1
03.02.2026 → 17.07.2026
Skewness ?
0.56
Parametrik%3.46
Historik%3.30
Cornish-Fisher%2.92
Return Distribution
Valuation
Potential?
+126.6%
ROIC ?
20.9%
DCF Value ?
3,380.97
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2023/12
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (2.0B RUB, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%-4.9)
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (29.2B RUB)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+20.1)
Brüt kâr marjı güçlü: %37.0
Net kâr marjı: %6.9
FAVÖK yatay seyrede (4.7B RUB)
FAVÖK marjı: %16.2
Toplam borç: 35.5B RUB
Net borç hasılatın üzerinde: 32.1B RUB
Borç/Özkaynak oranı: 1.35x
Cari oran: 1.33x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 3.4B RUB
İşletme nakit akışı pozitif: 1.7B RUB
Serbest nakit akışı pozitif: 938.5M RUB
ROE düşük: %7.6
ROA: %2.1
Toplam varlıklar: 96.2B RUB (%+0.0)
Özkaynak: 26.3B RUB (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 3.8B RUB
Faiz karşılama oranı güçlü: 5.3x (Faiz: 901.8M RUB)
Ödenmiş sermaye: 14.9M RUB
Net işletme sermayesi pozitif: 13.4B RUB
CAPEX: 745.5M RUB (Hasılatın %2.6'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+5.2 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 253.15 RUB
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %6.9
Net kâr marjı %6.9 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %30.5
ROE %30.5 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %16.2
FAVÖK marjı %16.2 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %37.0
Hasılat başına brüt kâr %37.0. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %3.2
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %3.2'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 0.5x Sector: 5.1x
F/K 0.5x — sektör medyanının (5.1x) %90 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.15x Sector: 0.87x
PD/DD 0.15x — sektör medyanının (0.87x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 1.9x Sector: 3.3x
EV/EBITDA 1.9x — sektör medyanının (3.3x) %43 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Indebtedness
Cari Oran 1.33x
Cari oran 1.33x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 1.9x
Net Borç/EBITDA 1.9x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 1.35x
Borç/Özkaynak 1.35x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 5.3x
Faiz karşılama 5.3x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+20.1
Hasılat yıllık %20.1 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-4.9
Net kâr yıllık %-4.9 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 2.1B). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 1.7B).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
80/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (80/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+126.6%
Artı %126.6 beklenen değer (603.29) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 798.60 | PD/DD hedefi: 798.60 | EV/EBITDA hedefi: 466.83 | DCF hedefi: 798.60
Damodaran Değerleme
83/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (83/100). ROIC (%20.9) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Çok Güçlü
Dalio Risk Analizi
61/100
Orta düzey borç riski (61/100). Faiz karşılama oranı 5.3x — güçlü. Borç/EBITDA 1.9x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 62/100 | Borç Servis: 79/100 | Kalite: 93/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%20.9
ROIC (%20.9) sermaye maliyetini 9.6 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %11.3
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
3,380.97
DCF modeli 3380.97 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %1170.1 ucuz.
Mevcut fiyat: 266.20
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
₽4,639.6
Graham içsel değer: ₽4,639.6. Ucuz
Ucuz
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
0.5x vs 5.1x
Sektör medyanının %90 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.15x vs 0.87x
Sektörden %83 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
1.9x vs 3.3x
Sektörden %43 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%20.9 vs %11.3 WACC
ROIC 9.6 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%6.9 vs %16.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %6.9
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (266.20), TRAMA-99 çizgisinin %5.2 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Price:: 266.20
TRAMA: 253.15
Difference: %+5.2
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
BELU — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.