BELUNovaBev Group PJSC

🇷🇺 MOEX
266.20
RUB
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
80/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
83/100
Dalio Risk ?
61/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Graham ?
₽4,639.6
Ucuz
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
73/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (73/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 6 | Negatif: 0 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₽2.0B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 1.22x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 0.5. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.15. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 1.9. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %30.5. Sermaye verimli kullanılıyor.
Lothien Sağlamlık Skoru: 80/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%32.0
VaR 95% ?
%3.46
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%4.84
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.64
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%53.1
03.02.2026 → 17.07.2026
الانحراف ?
0.56
Parametrik%3.46
Historik%3.30
Cornish-Fisher%2.92
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+126.6%
ROIC ?
20.9%
قيمة DCF ?
3,380.97
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2023/12
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (2.0B RUB, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%-4.9)
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (29.2B RUB)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+20.1)
Brüt kâr marjı güçlü: %37.0
Net kâr marjı: %6.9
FAVÖK yatay seyrede (4.7B RUB)
FAVÖK marjı: %16.2
Toplam borç: 35.5B RUB
Net borç hasılatın üzerinde: 32.1B RUB
Borç/Özkaynak oranı: 1.35x
Cari oran: 1.33x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 3.4B RUB
İşletme nakit akışı pozitif: 1.7B RUB
Serbest nakit akışı pozitif: 938.5M RUB
ROE düşük: %7.6
ROA: %2.1
Toplam varlıklar: 96.2B RUB (%+0.0)
Özkaynak: 26.3B RUB (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 3.8B RUB
Faiz karşılama oranı güçlü: 5.3x (Faiz: 901.8M RUB)
Ödenmiş sermaye: 14.9M RUB
Net işletme sermayesi pozitif: 13.4B RUB
CAPEX: 745.5M RUB (Hasılatın %2.6'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+5.2 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 253.15 RUB
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %6.9
Net kâr marjı %6.9 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %30.5
ROE %30.5 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %16.2
FAVÖK marjı %16.2 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %37.0
Hasılat başına brüt kâr %37.0. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %3.2
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %3.2'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 0.5x القطاع: 5.1x
F/K 0.5x — sektör medyanının (5.1x) %90 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.15x القطاع: 0.87x
PD/DD 0.15x — sektör medyanının (0.87x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 1.9x القطاع: 3.3x
EV/EBITDA 1.9x — sektör medyanının (3.3x) %43 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 1.33x
Cari oran 1.33x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 1.9x
Net Borç/EBITDA 1.9x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 1.35x
Borç/Özkaynak 1.35x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 5.3x
Faiz karşılama 5.3x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+20.1
Hasılat yıllık %20.1 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-4.9
Net kâr yıllık %-4.9 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 2.1B). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 1.7B).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
80/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (80/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+126.6%
Artı %126.6 beklenen değer (603.29) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 798.60 | PD/DD hedefi: 798.60 | EV/EBITDA hedefi: 466.83 | DCF hedefi: 798.60
Damodaran Değerleme
83/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (83/100). ROIC (%20.9) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Çok Güçlü
Dalio Risk Analizi
61/100
Orta düzey borç riski (61/100). Faiz karşılama oranı 5.3x — güçlü. Borç/EBITDA 1.9x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 62/100 | Borç Servis: 79/100 | Kalite: 93/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%20.9
ROIC (%20.9) sermaye maliyetini 9.6 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %11.3
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
3,380.97
DCF modeli 3380.97 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %1170.1 ucuz.
Mevcut fiyat: 266.20
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
₽4,639.6
Graham içsel değer: ₽4,639.6. Ucuz
Ucuz
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
0.5x vs 5.1x
Sektör medyanının %90 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.15x vs 0.87x
Sektörden %83 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
1.9x vs 3.3x
Sektörden %43 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%20.9 vs %11.3 WACC
ROIC 9.6 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%6.9 vs %16.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %6.9
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (266.20), TRAMA-99 çizgisinin %5.2 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
السعر:: 266.20
TRAMA: 253.15
الفرق: %+5.2
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
BELU — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.