AURE3Auren Energia S.A.

🇧🇷 Brezilya Borsası
14.82
BRL
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
41/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
42/100
Dalio Risk ?
31/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
önceki yıl brüt kâr, önceki yıl hasılat verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
Negatif HBK
Şirket zarar ediyor (HBK = -1.0429 TL) — Graham formülü pozitif kâr gerektirir
Active Metric?
2/4
Confidence?
51%
Lothien Robustness Summary
49/100
Lothien Sağlamlık: Orta (49/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 3 | Nötr: 0
Net Zarar
Son çeyrekte -R$411M zarar açıklandı. Yatırımcı dikkatli olmalı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+33.9 arttı (-R$621M → -R$411M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+33.2 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yüksek Borçluluk
Net borç/özkaynak oranı 1.80x. Yüksek kaldıraç risk taşır, faiz yükü ağır olabilir.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+102.8 arttı (R$289M → R$587M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Negatif ROE
ROE: %-9.3. Şirket özsermayesini eritiyor.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%35.4
VaR 95% ?
%3.52
daily max loss
VaR 99% ?
%5.04
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.90
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%31.3
20.04.2026 → 17.08.2026
Skewness ?
0.86
Parametrik%3.52
Historik%2.98
Cornish-Fisher%2.78
Return Distribution
Valuation
Potential?
+10.0%
ROIC ?
2.1%
Debt Cycle?
Daralma
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+33.9 artarak -410.9M BRL oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+33.2
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (3.1B BRL)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+5.9)
Brüt kâr marjı düşük: %14.8
Brüt marj değişimi: %-1.1 puan
Net kâr marjı negatif: %-13.4 — zarar ediyor
FAVÖK çeyreklik %+102.8 büyüdü (587.0M BRL)
FAVÖK marjı: %19.2
Toplam borç: 23.7B BRL
Net borç hasılatın üzerinde: 20.7B BRL
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 2.06x
Cari oran: 1.12x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 2.9B BRL
İşletme nakit akışı pozitif: 499.6M BRL
Serbest nakit akışı pozitif: 360.2M BRL
ROE negatif: %-3.6 — zarar var
ROA düşük: %-0.9
Toplam varlıklar: 46.7B BRL (%-1.4)
Özkaynak: 11.5B BRL (%-3.4)
İşletme kârı pozitif: 248.4M BRL
Faiz karşılama oranı düşük: 1.0x — borç servisi riski
Ödenmiş sermaye: 1.0B BRL
Net işletme sermayesi pozitif: 791.3M BRL
İşletme sermayesi değişimi: %+7.2
CAPEX: 139.4M BRL (Hasılatın %4.6'i)
Son 2 çeyrek ardışık zarar
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+20.8 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 12.27 BRL
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %15
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %-13.4
Net kâr marjı %-13.4 — zarar dönemi. Bir önceki çeyreğe göre +6.8 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %-9.3
ROE %-9.3 — negatif özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %19.2
FAVÖK marjı %19.2 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %14.8
Hasılat başına brüt kâr %14.8. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %1.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %1.4'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
PD/DD Oranı 1.33x Sector: 2.14x
PD/DD 1.33x — sektör medyanının (2.14x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 10.3x Sector: 8.6x
EV/EBITDA 10.3x — sektör medyanının (8.6x) %20 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 1.12x
Cari oran 1.12x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 6.8x
Net Borç/EBITDA 6.8x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 2.06x
Borç/Özkaynak 2.06x — yüksek kaldıraç. Borç döngüsü değişimlerine karşı hassas.
Faiz Karşılama Oranı 1.6x
Faiz karşılama 1.6x — sınırlı tampon. Kârlılık düşerse sıkışabilir.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+5.9
Hasılat yıllık %5.9 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+33.2
Zarar %33.2 azaldı — iyileşme devam ediyor.
Sezonsellik Analizi Q3 (Tem-Eyl)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 109.3M). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr -513.2M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
41/100
Orta düzey sağlamlık (41/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
+10.0%
Artı %10.0 beklenen değer (16.12) ile güncel fiyat karşılaştırması. 2/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %51.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 22.85 | EV/EBITDA hedefi: 12.18
Damodaran Değerleme
42/100
Düşük Damodaran skoru (42/100). ROIC (%2.1) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
31/100
Yüksek borç riski (31/100). Faiz karşılama oranı 1.6x — zayıf, kırılgan. Borç/EBITDA 6.8x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 40/100 | Borç Servis: 48/100 | Kalite: 30/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%2.1
ROIC (%2.1) sermaye maliyetinin (10.5%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %10.5
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: önceki yıl brüt kâr, önceki yıl hasılat verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Zayıf
Graham İçsel Değer
—
Şirket zarar ediyor (HBK = -1.0429 TL) — Graham formülü pozitif kâr gerektirir
⚖️ Sector Comparison
PD/DD Oranı
1.33x vs 2.14x
Sektörden %38 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
10.3x vs 8.6x
Sektörden %20 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%2.1 vs %10.5 WACC
ROIC 8.5 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%-8.1 vs %25.8 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %-8.1
TRAMA-99 Trend — Güçlü Yükseliş Trendi
Fiyat (14.82), TRAMA-99 çizgisinin %20.8 üzerinde. Güçlü yükseliş trendi devam ediyor. Teknik momentum olumlu.
Price:: 14.82
TRAMA: 12.27
Difference: %+20.8
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
AURE3 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.