ARMArm Holdings

🇺🇸 US
Smart Money 36
227.80
USD
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
44/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
23/100
Dalio Risk ?
96/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
$13.3
Pahalı
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
75%
Lothien Sağlamlık Özeti
61/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (61/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 7 | Negatif: 4 | Nötr: 3
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $270M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-13.7). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+107.7 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 4 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %20.9. Her 100$ satıştan 21$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından $2.6B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 5.25x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($694M) kârın %257'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Düşüşü
FAVÖK çeyreklik %-66.1 düştü. Operasyonel performans zayıflıyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 100.0. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 29.06. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 214.7. Pahalı değerleme.
Mevsimsel Etki
Çeyreklik düşüş (%-13.7) ama yıllık bazda artış (%+107.7). Bu muhtemelen mevsimsel bir düşüş.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+21.2 artabilir ($270M → $327M).

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Çok Yüksek
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%80.0
VaR 95% ?
%8.06
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%11.49
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%8.92
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%48.8
18.06.2026 → 29.07.2026
Çarpıklık ?
0.92
Parametrik%8.06
Historik%7.30
Cornish-Fisher%6.45
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
-56.2%
ROIC ?
8.9%
DCF Değer ?
24.55
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-13.7 düşerek 270.0M USD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+107.7
Hasılat çeyreklik %-13.5 düştü (1.3B USD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+22.4)
Brüt kâr marjı güçlü: %97.2
Net kâr marjı yüksek: %20.9
FAVÖK çeyreklik %-66.1 düştü (173.0M USD)
FAVÖK marjı: %13.4
Toplam borç: 464.0M USD
Net nakit pozisyonunda: -2.6B USD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.05x
Cari oran güçlü: 5.25x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %+11.2 arttı → 3.1B USD
İşletme nakit akışı pozitif: 902.0M USD
Serbest nakit akışı pozitif: 694.0M USD
ROE düşük: %3.1
ROA: %2.4
Toplam varlıklar: 11.2B USD (%+4.6)
Özkaynak: 8.6B USD (%+4.2)
İşletme kârı pozitif: 98.0M USD
Ödenmiş sermaye: 1.1B USD
Net işletme sermayesi pozitif: 5.1B USD
CAPEX: 208.0M USD (Hasılatın %16.1'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-15.3 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 268.96 USD
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %20.9
Net kâr marjı %20.9 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre -0.1 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %12.3
ROE %12.3 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %13.4
FAVÖK marjı %13.4 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %97.2
Hasılat başına brüt kâr %97.2. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %28.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %28.5'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Değerleme
F/K Oranı 100.0x Sektör: 54.4x
F/K 100.0x — sektör medyanının (54.4x) %84 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 29.06x Sektör: 4.51x
PD/DD 29.06x — sektör medyanının %544 üzerinde. Pahalı defter değeri.
Borçluluk
Cari Oran 5.25x
Cari oran 5.25x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.4x
Net Borç/EBITDA 0.4x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.05x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+22.4
Hasılat yıllık %22.4 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+107.7
Net kâr yıllık %107.7 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 249.0M). En zayıf çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 172.5M).
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
44/100
Orta düzey sağlamlık (44/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-56.2%
Eksi %56.2 beklenen değer (102.73) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 58.70 | PD/DD hedefi: 58.70 | EV/EBITDA hedefi: 58.70 | DCF hedefi: 58.70
Damodaran Değerleme
23/100
Düşük Damodaran skoru (23/100). ROIC (%8.9) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
96/100
Düşük borç riski (96/100). Borç/EBITDA 0.4x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 95/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 88/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%8.9
ROIC (%8.9) sermaye maliyetinin (10.9%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %10.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
24.55
DCF (24.55) güncel fiyatın %89.5 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 234.80
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
$13.3
Güncel fiyat Graham değerinin %94.3 üzerinde ($13.3) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
100.0x vs 54.4x
Sektör medyanının %84 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
29.06x vs 4.51x
Sektörden %544 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
214.7x vs 21.4x
Sektörden %903 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%8.9 vs %10.9 WACC
ROIC 2.0 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%20.2 vs %22.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %20.2
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (227.80), TRAMA-99 çizgisinin %15.3 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Fiyat:: 227.80
TRAMA: 268.96
Fark: %-15.3
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

ARM — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.