ARJO_B

NORDIC
28.06
EUR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
64/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
35/100
Dalio Risk ?
86/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
€2.7
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
61/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (61/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 3 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte €11M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+15.7). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+35.9 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (€23M) kârın %206'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 100.0. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 10.34. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 40.8. Pahalı değerleme.
Düşük ROE
ROE: %3.9. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%24.7
VaR 95% ?
%2.58
daily max loss
VaR 99% ?
%3.64
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.80
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%26.3
07.01.2026 → 01.06.2026
Skewness ?
-1.13
Parametrik%2.58
Historik%2.13
Cornish-Fisher%2.77
Return Distribution
Valuation
Potential?
+12.4%
ROIC ?
10.2%
DCF Value ?
7.62
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+15.7 artarak 11.1M EUR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+35.9
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (244.0M EUR)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+3.0)
Brüt kâr marjı güçlü: %42.2
Net kâr marjı düşük: %4.5
FAVÖK çeyreklik %+5.7 büyüdü (42.6M EUR)
FAVÖK marjı: %17.5
Toplam borç: 114.5M EUR
Net borç: 42.1M EUR
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.17x
Cari oran: 1.16x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 72.4M EUR
İşletme nakit akışı pozitif: 22.7M EUR
Serbest nakit akışı pozitif: 22.7M EUR
ROE düşük: %1.6
ROA düşük: %0.8
Toplam varlıklar: 1.4B EUR (%+1.3)
Özkaynak: 686.2M EUR (%-0.7)
İşletme kârı pozitif: 18.7M EUR
İşletme kârı büyüme: %+10.5
Ödenmiş sermaye: 272.4M EUR
Net işletme sermayesi pozitif: 56.2M EUR
İşletme sermayesi değişimi: %+87.9
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+2.0
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 27.51 EUR
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %4.5
Net kâr marjı %4.5 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.5 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %3.9
ROE %3.9 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %17.5
FAVÖK marjı %17.5 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %42.2
Hasılat başına brüt kâr %42.2. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %11.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %11.9'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 100.0x Sector: 83.2x
F/K 100.0x — sektör medyanının (83.2x) %20 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 10.34x Sector: 9.66x
PD/DD 10.34x — sektör medyanının (9.66x) %7 üzerinde.
EV/EBITDA 40.8x Sector: 132.5x
EV/EBITDA 40.8x — sektör medyanının (132.5x) %69 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Indebtedness
Cari Oran 1.16x
Cari oran 1.16x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 0.7x
Net Borç/EBITDA 0.7x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.17x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 34.0x
Faiz karşılama 34.0x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+3.0
Hasılat yıllık %3.0 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+35.9
Net kâr yıllık %35.9 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
64/100
İyi sağlamlık (64/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+12.4%
Artı %12.4 beklenen değer (31.38) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 12.14 | PD/DD hedefi: 26.46 | EV/EBITDA hedefi: 83.76 | DCF hedefi: 7.62
Damodaran Değerleme
35/100
Düşük Damodaran skoru (35/100). ROIC (%10.2) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
86/100
Düşük borç riski (86/100). Faiz karşılama oranı 34.0x — güçlü. Borç/EBITDA 0.7x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 94/100 | Borç Servis: 79/100 | Kalite: 77/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%10.2
ROIC (%10.2) sermaye maliyetinin (10.9%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %10.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
7.62
DCF (7.62) güncel fiyatın %72.7 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 27.92
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
€2.7
Güncel fiyat Graham değerinin %90.3 üzerinde (€2.7) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
100.0x vs 83.2x
Sektör medyanının %20 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
10.34x vs 9.66x
Sektörden %7 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
40.8x vs 132.5x
Sektörden %69 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%10.2 vs %10.9 WACC
ROIC 0.7 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%3.6 vs %18.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %3.6
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (28.06), TRAMA-99 çizgisi (27.51) ile yakın seviyede (%+2.0). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 28.06
TRAMA: 27.51
Difference: %+2.0
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
ARJO_B — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.