AMBUJACEMAmbuja Cements Limited

🇮🇳 Hindistan Borsası
360.00
INR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
57/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
27/100
Dalio Risk ?
84/100
Piotroski ?
0/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Güncel cari oran verisi eksik (C6); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8); dönen varlık verisi eksik → devir hızı hesaplanamadı (C9)
Graham ?
Veri Yetersiz
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
35/100
Lothien Sağlamlık: Zayıf (35/100)
Olumsuz göstergeler ağır basıyor. Finansal yapıda zayıflıklar mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 4 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₹5.8B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-68.5 geriledi (₹18.3B → ₹5.8B). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-33.6 düştü. Uzun vadede endişe verici.
4 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 4 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-7.5 düştü. Şirket daralmada.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %81.6 → %85.3 (+3.7 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+66.3 artabilir (₹5.8B → ₹9.6B).

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%27.9
VaR 95% ?
%3.05
daily max loss
VaR 99% ?
%4.25
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.97
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%40.9
03.11.2025 → 08.10.2026
Skewness ?
-0.04
Parametrik%3.05
Historik%2.88
Cornish-Fisher%3.04
Return Distribution
Valuation
Potential?
+26.2%
ROIC ?
3.6%
DCF Value ?
125.79
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-68.5 düşerek 5.8B INR oldu
Yıllık net kâr %-33.6 geriledi
Hasılat çeyreklik %-13.0 düştü (94.7B INR)
Yıllık hasılat daraldı (%-7.5)
Brüt kâr marjı güçlü: %85.3
Brüt marj değişimi: %+3.7 puan
Net kâr marjı: %6.1
FAVÖK çeyreklik %+8.6 büyüdü (17.4B INR)
FAVÖK marjı: %18.4
İşletme kârı pozitif: 7.5B INR
İşletme kârı büyüme: %+84.1
Faiz karşılama oranı güçlü: 30.5x (Faiz: 570.0M INR)
Ödenmiş sermaye: 2.5B INR
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-17.0 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 433.58 INR
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %6.1
Net kâr marjı %6.1 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -10.7 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %4.6
ROE %4.6 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %18.4
FAVÖK marjı %18.4 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %85.3
Hasılat başına brüt kâr %85.3. Güçlü fiyatlama gücü.
Valuation
F/K Oranı 25.7x Sector: 30.6x
F/K 25.7x — sektör medyanına (30.6x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 1.51x Sector: 3.48x
PD/DD 1.51x — sektör medyanının (3.48x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 12.7x Sector: 17.4x
EV/EBITDA 12.7x — sektör medyanı (17.4x) ile uyumlu.
Indebtedness
Cari Oran 1.05x
Cari oran 1.05x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 0.1x
Net Borç/EBITDA 0.1x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.01x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 34.5x
Faiz karşılama 34.5x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-7.5
Hasılat yıllık %-7.5 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-33.6
Net kâr yıllık %-33.6 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
57/100
İyi sağlamlık (57/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+26.2%
Artı %26.2 beklenen değer (454.28) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 439.97 | PD/DD hedefi: 843.54 | EV/EBITDA hedefi: 491.63 | DCF hedefi: 125.79
Damodaran Değerleme
27/100
Düşük Damodaran skoru (27/100). ROIC (%3.6) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
84/100
Düşük borç riski (84/100). Faiz karşılama oranı 34.5x — güçlü. Borç/EBITDA 0.1x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 99/100 | Borç Servis: 76/100 | Kalite: 69/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%3.6
ROIC (%3.6) sermaye maliyetinin (13.8%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %13.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
125.79
DCF (125.79) güncel fiyatın %65.1 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 360.00
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
0/9
Zayıf Piotroski (0/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2)
Zayıf
Graham İçsel Değer
—
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
25.7x vs 30.6x
Sektör medyanının %16 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.51x vs 3.48x
Sektörden %57 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
12.7x vs 17.4x
Sektörden %27 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%3.6 vs %13.8 WACC
ROIC 10.2 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%8.5 vs %17.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %8.5
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (360.00), TRAMA-99 çizgisinin %17.0 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Price:: 360.00
TRAMA: 433.58
Difference: %-17.0
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
AMBUJACEM — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.