ALVUAllvue Systems Holdings, Inc.

🇪🇺 Euronext
14.50
EUR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
72/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
61/100
Dalio Risk ?
83/100
Piotroski ?
8/9
Güçlü
Graham ?
€9.6
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
88/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (88/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 10 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte €8M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+306.0 arttı (€2M → €8M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+306.0 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+329.8 arttı (€50M → €216M). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+329.8 arttı. Şirket büyüyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından €1M fazla. Borç riski düşük.
Borç Hızla Artıyor
Toplam borç çeyreklik %+170.5 arttı. Finansman maliyetleri yükselir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (€9M) kârın %110'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+140.3 arttı (€5M → €11M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 8.5. Makul değerleme aralığında.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 5.4. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Lothien Sağlamlık Skoru: 72/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-71.0 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%31.1
VaR 95% ?
%3.22
daily max loss
VaR 99% ?
%4.56
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.83
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%21.2
21.01.2026 → 13.04.2026
Skewness ?
1.48
Parametrik%3.22
Historik%2.62
Cornish-Fisher%2.00
Return Distribution
Valuation
Potential?
+5.7%
ROIC ?
19.4%
DCF Value ?
28.64
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Son 6 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-5.8 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 15.40 EUR
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %3.8
Net kâr marjı %3.8 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -0.2 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %22.5
ROE %22.5 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %5.3
FAVÖK marjı %5.3 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %59.8
Hasılat başına brüt kâr %59.8. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %5.2
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %5.2'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 8.5x Sector: 10.8x
F/K 8.5x — sektör medyanına (10.8x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 3.14x Sector: 1.32x
PD/DD 3.14x — sektör medyanının %138 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 5.4x Sector: 5.0x
EV/EBITDA 5.4x — sektör medyanının (5.0x) %8 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 1.26x
Cari oran 1.26x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 1.2x
Net Borç/EBITDA 1.2x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.67x
Borç/Özkaynak 0.67x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 19.1x
Faiz karşılama 19.1x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+329.8
Hasılat yıllık %329.8 büyüdü (2026/3) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+306.0
Net kâr yıllık %306.0 artmış (2026/3) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 4.1M). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 1.9M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
72/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (72/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+5.7%
Artı %5.7 beklenen değer (15.33) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 16.39 | PD/DD hedefi: 6.40 | EV/EBITDA hedefi: 13.47 | DCF hedefi: 28.64
Damodaran Değerleme
61/100
Orta Damodaran skoru (61/100). ROIC (%19.4) – WACC (%11.6) farkı +7.7 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
83/100
Düşük borç riski (83/100). Faiz karşılama oranı 19.1x — güçlü. Borç/EBITDA 1.2x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 79/100 | Borç Servis: 82/100 | Kalite: 75/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%19.4
ROIC (%19.4) sermaye maliyetini 7.7 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %11.6
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
28.64
DCF modeli 28.64 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %97.5 ucuz.
Mevcut fiyat: 14.50
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
8/9
Güçlü Piotroski F-Score (8/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
€9.6
Güncel fiyat Graham değerinin %33.8 üzerinde (€9.6) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
8.5x vs 10.8x
Sektör medyanının %21 altında — ucuz
PD/DD Oranı
3.14x vs 1.32x
Sektörden %138 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
5.4x vs 5.0x
Sektörden %8 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%19.4 vs %11.6 WACC
ROIC 7.7 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%3.9 vs %7.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %3.9
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (14.50), TRAMA-99 çizgisinin %5.8 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Price:: 14.50
TRAMA: 15.40
Difference: %-5.8
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
ALVU — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.