AHCSAamal Company

🇶🇦 QSE
0.63
QAR
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
65/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
34/100
Dalio Risk ?
68/100
Piotroski ?
2/9
Zayıf
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
QAR1.4
Ucuz
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
72%
Lothien Sağlamlık Özeti
55/100
Lothien Sağlamlık: Orta (55/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 1 | Nötr: 3
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte QAR102M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-7.9). İstikrarlı seyir.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %17.4. Her 100QAR satıştan 17QAR kâr kalıyor.
Borç Hızla Artıyor
Toplam borç çeyreklik %+31.6 arttı. Finansman maliyetleri yükselir.
Düşük Nakit Dönüşümü
FCF/Kâr oranı sadece %22. Kâr kâğıt üzerinde, nakte dönmüyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 9.2. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.49. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Düşük
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%17.8
VaR 95% ?
%1.93
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%2.70
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%3.04
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%29.1
18.02.2026 → 15.10.2026
Çarpıklık ?
-2.59
Parametrik%1.93
Historik%1.78
Cornish-Fisher%2.18
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+34.8%
ROIC ?
2.3%
DCF Değer ?
0.10
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-7.9 düşerek 102.1M QAR oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%-7.9)
Hasılat çeyreklik %+17.3 büyüdü (585.4M QAR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+17.3)
Brüt kâr marjı: %23.6
Brüt marj değişimi: %-2.2 puan
Net kâr marjı yüksek: %17.4
FAVÖK çeyreklik %+11.8 büyüdü (128.2M QAR)
FAVÖK marjı: %21.9
Toplam borç %+31.6 arttı → 1.1B QAR
Net borç hasılatın üzerinde: 896.6M QAR
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.14x
Cari oran: 1.54x — yeterli likidite
Nakit %+20.1 arttı → 234.3M QAR
İşletme nakit akışı pozitif: 28.3M QAR
Serbest nakit akışı pozitif: 22.9M QAR
ROE düşük: %1.2
ROA düşük: %1.0
Toplam varlıklar: 10.0B QAR (%+2.9)
Özkaynak: 8.3B QAR (%-1.5)
İşletme kârı pozitif: 95.4M QAR
İşletme kârı büyüme: %+17.0
Faiz karşılama oranı güçlü: 25.1x (Faiz: 5.1M QAR)
Ödenmiş sermaye: 6.3B QAR
Net işletme sermayesi pozitif: 528.0M QAR
CAPEX: 5.3M QAR (Hasılatın %0.9'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-9.5 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 0.70 QAR
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %15
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %17.4
Net kâr marjı %17.4 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre -4.8 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %5.2
ROE %5.2 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %21.9
FAVÖK marjı %21.9 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %23.6
Hasılat başına brüt kâr %23.6. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Değerleme
F/K Oranı 9.2x Sektör: 14.6x
F/K 9.2x — sektör medyanının (14.6x) %36 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.49x Sektör: 1.34x
PD/DD 0.49x — sektör medyanının (1.34x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 9.7x Sektör: 10.2x
EV/EBITDA 9.7x — sektör medyanı (10.2x) ile uyumlu.
Borçluluk
Cari Oran 1.54x
Cari oran 1.54x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 2.2x
Net Borç/EBITDA 2.2x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.14x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 24.5x
Faiz karşılama 24.5x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+17.3
Hasılat yıllık %17.3 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-7.9
Net kâr yıllık %-7.9 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Sezonsellik Analizi Q3 (Tem-Eyl)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 112.4M). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 106.4M).
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
65/100
İyi sağlamlık (65/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+34.8%
Artı %34.8 beklenen değer (0.86) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 0.99 | PD/DD hedefi: 1.78 | EV/EBITDA hedefi: 0.67 | DCF hedefi: 0.16
Damodaran Değerleme
34/100
Düşük Damodaran skoru (34/100). ROIC (%2.3) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
68/100
Orta düzey borç riski (68/100). Faiz karşılama oranı 24.5x — güçlü. Borç/EBITDA 2.2x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 84/100 | Borç Servis: 89/100 | Kalite: 86/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%2.3
ROIC (%2.3) sermaye maliyetinin (10.6%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %10.6
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.10
DCF (0.10) güncel fiyatın %84.8 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 0.64
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
2/9
Zayıf Piotroski (2/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
QAR1.4
Graham içsel değer: QAR1.4. Ucuz
Ucuz
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
9.2x vs 14.6x
Sektör medyanının %36 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.49x vs 1.34x
Sektörden %64 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
9.7x vs 10.2x
Sektörden %5 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%2.3 vs %10.6 WACC
ROIC 8.4 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%20.9 vs %24.3 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %20.9
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (0.63), TRAMA-99 çizgisinin %9.5 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Fiyat:: 0.63
TRAMA: 0.70
Fark: %-9.5
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
AHCS — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.