AHCSAamal Company

🇶🇦 QSE
0.63
QAR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
65/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
34/100
Dalio Risk ?
68/100
Piotroski ?
2/9
Zayıf
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
QAR1.4
Ucuz
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
55/100
Lothien Sağlamlık: Orta (55/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 1 | Nötr: 3
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte QAR102M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-7.9). İstikrarlı seyir.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %17.4. Her 100QAR satıştan 17QAR kâr kalıyor.
Borç Hızla Artıyor
Toplam borç çeyreklik %+31.6 arttı. Finansman maliyetleri yükselir.
Düşük Nakit Dönüşümü
FCF/Kâr oranı sadece %22. Kâr kâğıt üzerinde, nakte dönmüyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 9.2. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.49. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Düşük
252 days
Annual Volatility ?
%17.8
VaR 95% ?
%1.93
daily max loss
VaR 99% ?
%2.70
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.04
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%29.1
18.02.2026 → 15.10.2026
Skewness ?
-2.59
Parametrik%1.93
Historik%1.78
Cornish-Fisher%2.18
Return Distribution
Valuation
Potential?
+34.8%
ROIC ?
2.3%
DCF Value ?
0.10
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-7.9 düşerek 102.1M QAR oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%-7.9)
Hasılat çeyreklik %+17.3 büyüdü (585.4M QAR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+17.3)
Brüt kâr marjı: %23.6
Brüt marj değişimi: %-2.2 puan
Net kâr marjı yüksek: %17.4
FAVÖK çeyreklik %+11.8 büyüdü (128.2M QAR)
FAVÖK marjı: %21.9
Toplam borç %+31.6 arttı → 1.1B QAR
Net borç hasılatın üzerinde: 896.6M QAR
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.14x
Cari oran: 1.54x — yeterli likidite
Nakit %+20.1 arttı → 234.3M QAR
İşletme nakit akışı pozitif: 28.3M QAR
Serbest nakit akışı pozitif: 22.9M QAR
ROE düşük: %1.2
ROA düşük: %1.0
Toplam varlıklar: 10.0B QAR (%+2.9)
Özkaynak: 8.3B QAR (%-1.5)
İşletme kârı pozitif: 95.4M QAR
İşletme kârı büyüme: %+17.0
Faiz karşılama oranı güçlü: 25.1x (Faiz: 5.1M QAR)
Ödenmiş sermaye: 6.3B QAR
Net işletme sermayesi pozitif: 528.0M QAR
CAPEX: 5.3M QAR (Hasılatın %0.9'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-9.5 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 0.70 QAR
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %15
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %17.4
Net kâr marjı %17.4 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre -4.8 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %5.2
ROE %5.2 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %21.9
FAVÖK marjı %21.9 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %23.6
Hasılat başına brüt kâr %23.6. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Valuation
F/K Oranı 9.2x Sector: 14.6x
F/K 9.2x — sektör medyanının (14.6x) %36 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.49x Sector: 1.34x
PD/DD 0.49x — sektör medyanının (1.34x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 9.7x Sector: 10.2x
EV/EBITDA 9.7x — sektör medyanı (10.2x) ile uyumlu.
Indebtedness
Cari Oran 1.54x
Cari oran 1.54x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 2.2x
Net Borç/EBITDA 2.2x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.14x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 24.5x
Faiz karşılama 24.5x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+17.3
Hasılat yıllık %17.3 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-7.9
Net kâr yıllık %-7.9 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Sezonsellik Analizi Q3 (Tem-Eyl)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 112.4M). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 106.4M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
65/100
İyi sağlamlık (65/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+34.8%
Artı %34.8 beklenen değer (0.86) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 0.99 | PD/DD hedefi: 1.78 | EV/EBITDA hedefi: 0.67 | DCF hedefi: 0.16
Damodaran Değerleme
34/100
Düşük Damodaran skoru (34/100). ROIC (%2.3) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
68/100
Orta düzey borç riski (68/100). Faiz karşılama oranı 24.5x — güçlü. Borç/EBITDA 2.2x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 84/100 | Borç Servis: 89/100 | Kalite: 86/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%2.3
ROIC (%2.3) sermaye maliyetinin (10.6%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %10.6
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.10
DCF (0.10) güncel fiyatın %84.8 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 0.64
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
2/9
Zayıf Piotroski (2/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
QAR1.4
Graham içsel değer: QAR1.4. Ucuz
Ucuz
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
9.2x vs 14.6x
Sektör medyanının %36 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.49x vs 1.34x
Sektörden %64 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
9.7x vs 10.2x
Sektörden %5 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%2.3 vs %10.6 WACC
ROIC 8.4 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%20.9 vs %24.3 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %20.9
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (0.63), TRAMA-99 çizgisinin %9.5 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Price:: 0.63
TRAMA: 0.70
Difference: %-9.5
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
AHCS — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.