ACNAccenture

🇺🇸 US
229.68
USD
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
73/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
70/100
Dalio Risk ?
88/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
$122.2
Pahalı
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
75%
Lothien Sağlamlık Özeti
74/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (74/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 0 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $2.0B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-14.9). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+40.8 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($2.8B) kârın %143'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Lothien Sağlamlık Skoru: 73/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Mevsimsel Etki
Çeyreklik düşüş (%-14.9) ama yıllık bazda artış (%+40.8). Bu muhtemelen mevsimsel bir düşüş.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Yüksek
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%48.5
VaR 95% ?
%4.99
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%7.07
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%6.77
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%56.9
14.01.2026 → 30.06.2026
Çarpıklık ?
-0.23
Parametrik%4.99
Historik%4.39
Cornish-Fisher%4.77
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+42.4%
ROIC ?
27.6%
DCF Değer ?
348.95
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/8
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%+9.1)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+3.5)
Net kâr marjı: %10.7
Cari oran: 1.43x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 12.8B USD
İşletme nakit akışı pozitif: 3.1B USD
Serbest nakit akışı pozitif: 2.8B USD
ROE düşük: %6.3
ROA: %2.7
İşletme kârı pozitif: 2.9B USD
Net işletme sermayesi pozitif: 9.5B USD
CAPEX: 250.3M USD (Hasılatın %1.3'i)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+31.4 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 174.82 USD
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %10.7
Net kâr marjı %10.7 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre -1.8 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %13.6
ROE %13.6 — orta düzey özkaynak getirisi.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %15.7
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %15.7'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Değerleme
F/K Oranı 16.1x Sektör: 26.9x
F/K 16.1x — sektör medyanının (26.9x) %40 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 4.41x Sektör: 4.51x
PD/DD 4.41x — sektör medyanı (4.51x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 11.3x Sektör: 19.4x
EV/EBITDA 11.3x — sektör medyanının (19.4x) %42 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Borçluluk
Cari Oran 1.43x
Cari oran 1.43x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 1.1x
Net Borç/EBITDA 1.1x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.42x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 49.3x
Faiz karşılama 49.3x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+6.2
Hasılat yıllık %6.2 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+40.8
Net kâr yıllık %40.8 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
73/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (73/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+42.4%
Artı %42.4 beklenen değer (324.01) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 363.34 | PD/DD hedefi: 248.03 | EV/EBITDA hedefi: 390.23 | DCF hedefi: 348.95
Damodaran Değerleme
70/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (70/100). ROIC (%27.6) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
88/100
Düşük borç riski (88/100). Faiz karşılama oranı 49.3x — güçlü. Borç/EBITDA 1.1x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 79/100 | Borç Servis: 86/100 | Kalite: 96/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%27.6
ROIC (%27.6) sermaye maliyetini 17.5 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %10.1
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
348.95
DCF modeli 348.95 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %53.4 ucuz.
Mevcut fiyat: 227.47
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış. Not: önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Güçlü
Graham İçsel Değer
$122.2
Güncel fiyat Graham değerinin %46.3 üzerinde ($122.2) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
16.1x vs 26.9x
Sektör medyanının %40 altında — ucuz
PD/DD Oranı
4.41x vs 4.51x
Sektörden %2 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
11.3x vs 19.4x
Sektörden %42 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%27.6 vs %10.1 WACC
ROIC 17.5 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%11.3 vs %16.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %11.3
TRAMA-99 Trend — Güçlü Yükseliş Trendi
Fiyat (229.68), TRAMA-99 çizgisinin %31.4 üzerinde. Güçlü yükseliş trendi devam ediyor. Teknik momentum olumlu.
Fiyat:: 229.68
TRAMA: 174.82
Fark: %+31.4
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

ACN — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.