ACNAccenture

🇺🇸 US
229.68
USD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
73/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
70/100
Dalio Risk ?
88/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
$122.2
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
74/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (74/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 0 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $2.0B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-14.9). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+40.8 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($2.8B) kârın %143'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Lothien Sağlamlık Skoru: 73/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Mevsimsel Etki
Çeyreklik düşüş (%-14.9) ama yıllık bazda artış (%+40.8). Bu muhtemelen mevsimsel bir düşüş.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%48.5
VaR 95% ?
%4.99
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%7.07
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%6.77
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%56.9
14.01.2026 → 30.06.2026
الانحراف ?
-0.23
Parametrik%4.99
Historik%4.39
Cornish-Fisher%4.77
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+42.4%
ROIC ?
27.6%
قيمة DCF ?
348.95
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/8
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%+9.1)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+3.5)
Net kâr marjı: %10.7
Cari oran: 1.43x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 12.8B USD
İşletme nakit akışı pozitif: 3.1B USD
Serbest nakit akışı pozitif: 2.8B USD
ROE düşük: %6.3
ROA: %2.7
İşletme kârı pozitif: 2.9B USD
Net işletme sermayesi pozitif: 9.5B USD
CAPEX: 250.3M USD (Hasılatın %1.3'i)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+31.4 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 174.82 USD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %10.7
Net kâr marjı %10.7 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre -1.8 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %13.6
ROE %13.6 — orta düzey özkaynak getirisi.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %15.7
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %15.7'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 16.1x القطاع: 26.9x
F/K 16.1x — sektör medyanının (26.9x) %40 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 4.41x القطاع: 4.51x
PD/DD 4.41x — sektör medyanı (4.51x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 11.3x القطاع: 19.4x
EV/EBITDA 11.3x — sektör medyanının (19.4x) %42 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 1.43x
Cari oran 1.43x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 1.1x
Net Borç/EBITDA 1.1x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.42x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 49.3x
Faiz karşılama 49.3x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+6.2
Hasılat yıllık %6.2 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+40.8
Net kâr yıllık %40.8 artmış — güçlü kâr büyümesi.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
73/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (73/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+42.4%
Artı %42.4 beklenen değer (324.01) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 363.34 | PD/DD hedefi: 248.03 | EV/EBITDA hedefi: 390.23 | DCF hedefi: 348.95
Damodaran Değerleme
70/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (70/100). ROIC (%27.6) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
88/100
Düşük borç riski (88/100). Faiz karşılama oranı 49.3x — güçlü. Borç/EBITDA 1.1x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 79/100 | Borç Servis: 86/100 | Kalite: 96/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%27.6
ROIC (%27.6) sermaye maliyetini 17.5 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %10.1
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
348.95
DCF modeli 348.95 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %53.4 ucuz.
Mevcut fiyat: 227.47
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış. Not: önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Güçlü
Graham İçsel Değer
$122.2
Güncel fiyat Graham değerinin %46.3 üzerinde ($122.2) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
16.1x vs 26.9x
Sektör medyanının %40 altında — ucuz
PD/DD Oranı
4.41x vs 4.51x
Sektörden %2 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
11.3x vs 19.4x
Sektörden %42 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%27.6 vs %10.1 WACC
ROIC 17.5 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%11.3 vs %16.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %11.3
TRAMA-99 Trend — Güçlü Yükseliş Trendi
Fiyat (229.68), TRAMA-99 çizgisinin %31.4 üzerinde. Güçlü yükseliş trendi devam ediyor. Teknik momentum olumlu.
السعر:: 229.68
TRAMA: 174.82
الفرق: %+31.4
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

ACN — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.